Nie masz planów na listopadowy weekend? Pojedź do Kudowy!

Trochę się nam ostatnimi czasy obchody Święta Niepodległości upolityczniły i zradykalizowały. Bez grubszej awantury - czy to na ulicach, czy też na salonach - właściwie się nie obejdzie. Najlepszy sposób na odcięcie się od tego wszystkiego to wyłączyć radio, wyłączyć telewizor, nie zaglądać do internetu i wyjechać gdzieś na długi weekend listopadowy, żeby trochę odpocząć. Kudowa-Zdrój w górach na Dolnym Śląsku będzie bardzo dobrą destynacją.

To pięknie położone w Górach Stołowych uzdrowisko, zapewniające turystom całą masę znakomitych propozycji na spędzenie wolnego czasu. Zwolennicy aktywnego wypoczynku powinni zaplanować wyjścia na górskie szlaki - niezwykłe formacje skalne w okolicach Kudowy stanowią niezapomniany widok. Zwłaszcza w Błędnych Skałach, które swego czasu posłużyły za filmowe plenery w ekranizacji Opowieści z Narni. Oczywiście w listopadzie do takich wypraw trzeba przygotować się w szczególny sposób - nieprzewidywalna pogoda ma znaczny wpływ na komfort przemierzania górskich szlaków.

Gdyby komuś jednak nie uśmiechała się ewentualność wędrówek w deszczu po kamieniach, w samej Kudowie-Zdroju również można znaleźć sporo świetnych atrakcji. W związku z nieodległym przecież dniem Wszystkich Świętych 1 listopada, warto wybrać się do Kaplicy Czaszek. Prawdziwe ludzkie szczątki sprzed kilkuset lat z pewnością wywrą niesamowite wrażenie. Dla równowagi emocjonalnej przyda się też odwiedzić kilka miejsc o kompletnie odmiennym charakterze. Tutaj świetnym wyborem będzie Muzeum Zabawek - niezależnie od wieku odwiedzających.

W dziedzinie czystej, niczym nie skażonej rozrywki Kudowa-Zdrój również ma sporo do zaoferowania. Wprawdzie na czas listopadowego weekendu sporo takich placówek mocno ogranicza swoje funkcjonowanie, ale zawsze warto sprawdzić. Bodaj najbardziej zróżnicowaną ofertę ma park przy ul. Słonecznej, w samym centrum uzdrowiska. Zjeżdżalnie, mini-gokarty, paintballowa strzelnica, zorbing, rodeo, park linowy, trampoliny, ścianki wspinaczkowe… nie sposób się tutaj nudzić. Warto też zajrzeć do Parku Dinozaurów. Wprawdzie do filmowego Jurassic Parku mu daleko, ale modele prehistorycznych gadów wykonano całkiem nieźle.

Ponadto w okolicach Kudowy-Zdroju jest sporo miejsc godnych uwagi. Piękna bazylika w Wambierzycach, kunsztownie wykonane ruchome szopki, zachwycający dalekowschodnim klimatem Ogród Japoński w Jarkowie, oryginalny skansen w Muzeum Kultury Ludowej Pogórza Sudeckiego, dusznickie Muzeum Papiernictwa w zabytkowym młynie o randze Pomnika Historii Polski… Jak widać, w długi listopadowy weekend w górach czeka tutaj całe mnóstwo ciekawych możliwości.

Galeria
Dodano: 2017-09-29 10:25:00

Komentarze (2)
Anonim
29.09.2017 12:02

Akurat w tym roku pomysł wyjazdu na długi weekend listopadowy do Kudowy czy gdziekolwiek indziej wydaje się nieco chybiony. 11 XI wypada w sobotę - czyli dla większości z większej liczby dni wolnych nici - a pierwszego listopada (środa) jakoś tak nie wypada się wałęsać po kraju w celach innych niż zapalenie zniczy na grobach bliskich. Poza tym co to za wyjazd na niecały jeden dzień? Co innego, jak ktoś sobie dobierze 2 i 3 wolny. Wtedy Kudowa będzie całkiem spoko.

Anonim
8.07.2019 08:34

W Kudowie byłem ostatnio na turnusie rehabilitacyjnym. Niestety nie miałem czasu na zwiedzanie. Być może sprawie małżonce niespodziankę i zabiorę ją tam na długi weekend listopadowy na wypoczynek urodzinowy (ma urodziny 10 listopada),na pewno się ucieszy.

Dodaj komentarz