Nie dziw się, że turystów ciągnie do Dziwnowa. Atrakcje nad morzem przy każdej sposobności

Północno-zachodni skraj Polski, gdyby brać pod uwagę tylko ściśle kontynentalną część kraju. Dziwnów nad Morzem Bałtyckim, Zalewem Kamieńskim i rzeką Dziwną, gdzie znajduje się jedna z dwóch przepraw mostowych na polskie wyspy. Położenie geograficzne i wynikające bezpośrednio z tego atrakcje to jednak tylko część walorów turystycznych opisywanej miejscowości. Na przyjeżdżających do Dziwnowa przy każdej okazji czeka sporo pozytywnych wrażeń.

Weekend we dwoje w Dziwnowie - oferta dla zakochanych par na wspólny, z pewnością zapamiętany na długo wyjazd wypoczynkowy. Przyjazd nad morze do Dziwnowa na weekend we dwoje gwarantuje mnóstwo intrygujących (albo i wręcz ekscytujących) możliwości spędzenia czasu razem. Wyjścia na plażę, rejsy oryginalnie wystylizowanymi statkami wycieczkowymi, klimatyczny oraz zabawny jednocześnie Park Miniatur i Kolejek. A to tylko 3 kuszące propozycje, jakie wiążą się z Dziwnowem i romantycznym weekendem tylko we dwoje.

Odnowa biologiczna w Dziwnowie - kiedy jod i nadmorski klimat to troszkę za mało. Odnowa biologiczna, która jest dostępna w niektórych obiektach noclegowo-wypoczynkowych Dziwnowa - głównie tych z kategorii SPA & Wellness - przyda się każdemu, kto przyjeżdżając nad morzem nie czuje się do końca na siłach. Kilka masaży i ewentualnie innego rodzaju zabiegów z rąk fachowców, a poprawa samopoczucia następuje szybko i w stopniu radykalnym. Pozytywne efekty odnowy biologicznej w Dziwnowie warto podtrzymać poprzez aktywny, zdrowy tryb życia.

Sylwester w Dziwnowie - czyli zapewnić sobie huczną imprezą sylwestrową i kilka dni wartościowego wypoczynku nad morzem. Specjalne pakiety na sylwestra w Dziwnowie niejako z definicji zapewniają decydującym się na niego gościom organizację stosownie szampańskiej zabawy na Nowy Rok. To oczywiście najważniejsza noc w trakcie turnusu, ale pobyt zwykle trwa jeszcze parę dni. W sam raz żeby dojść do siebie po sylwestrze dzięki nadmorskiemu klimatowi i nabrać sił na kilka kolejnych tygodni, czy spacerując wzdłuż brzegu czy przesiadując na plaży.

Boże Narodzenie w Dziwnowie - święta nad morzem, przy których w ogóle nie trzeba się narobić. Wybierając Dziwnów na Boże Narodzenie wszelkie domowe obowiązki zostają daleko w tyle, a na horyzoncie pojawiają się jakże miłe widoki na spokojny, niczym nie zmącony odpoczynek. Zaciszny kurort, niczego sobie pod względem estetycznym okoliczności przyrody, korzystne dla zdrowia właściwości nadmorskiego klimatu… Boże Narodzenie w Dziwnowie samo w sobie może być bardzo trafionym prezentem świątecznym. Zarówno dla najbliższej rodziny, jak też siebie samego/samej.

Andrzejki w Dziwnowie - sytuacja praktycznie identyczna jak w przypadku pakietów sylwestrowych. Rzecz jasna zabawa na andrzejki będzie miała inny scenariusz, poza tym spektrum pozostałych walorów Dziwnowa wydaje się ciut szersze niż na koniec roku. Choćby dlatego, że po imprezie andrzejkowej pogoda i warunki atmosferyczne zwykle bardziej sprzyjają pieszym i rowerowym wycieczkom. Dzięki temu andrzejki w Dziwnowie można spędzić aktywnie, na sportowo, nie tylko podziwiając miejscową Aleję Gwiazd Sportu.

Boże Ciało w Dziwnowie - długi weekend w związku z świętem religijnym, przypadającym praktycznie zaraz przed sezonem letnim. Co oznacza mniej więcej tyle, że na Boże Ciało można wypocząć w Dziwnowie zdecydowanie spokojniej, przy mniejszej frekwencji wczasowiczów. A zestaw atrakcji będących do dyspozycji zwykle jest identyczny jak w okresie wakacyjnym. Czyli święto Bożego Ciała może się okazać najlepszą okazją na to, aby odwiedzić Park Miniatur i Kolejek, wybrać się w turystyczny rejs statkiem, zwiedzić Muzeum Rybołówstwa i skorzystać z pozostałych atrakcji Dziwnowa.

Weekend majowy w Dziwnowie - bardzo dobry na majówkową wycieczkę nad polskie morze. Początek maja i długi weekend stanowi właściwie prawdziwą inaugurację sezonu turystycznego w Dziwnowie. Majówka oznacza otwarcie sporej części sezonowych atrakcji, a także okazję do wzięcia udziału w jakiejś okolicznościowej imprezie albo rodzinnym festynie. No i nie można zapominać o tym, że Dziwnów leży nad samym morzem, a więc przy słonecznej pogodzie weekend majowy da się bardzo przyjemnie spędzić właściwie bez wychodzenia z plaży.

Wielkanoc w Dziwnowie - zawsze trafiony prezent na zajączka, czyli przyjemny relaks nad morzem zastępujący wielkanocną bieganinę przy świątecznych przygotowaniach. Decydując się na Wielkanoc w Dziwnowie przyjeżdża się na gotowe (z zerowym wkładem własnym),przy czym bez niekoniecznie mile widzianego zwalania się rodzinie na głowę. Czas i nerwy zaoszczędzone w ten sposób najlepiej przeznaczyć na niespieszny relaks. Dziwnów w trakcie Wielkanocy zapewnia parę ciekawych alternatyw w tym temacie, m.in. plażowanie w wersji light, zawsze odprężające wędkarstwo albo obserwowanie ptaków.

Walentynki w Dziwnowie - oferta dla zakochanych, którzy wiedzą jak zrobić dobry użytek z kilku chwil na osobności. W trakcie walentynek Dziwnów nie jest szczególnie mocno obleganym kurortem (zwłaszcza w porównaniu z pełnią lata),a więc o intymną atmosferę wspólnych spacerów będzie tutaj całkiem łatwo. Poza tym pary mogą liczyć na parę walentynkowych niespodzianek, w ramach pakietów w obiektach noclegowych. Wśród atrakcji dla zakochanych na walentynki w Dziwnowie generalnie przeważają stosownie przystrojone pokoje, alkohol i/lub kwiaty oraz specjalne zabiegi SPA dla par.

Ferie zimowe w Dziwnowie - skoro zimą większość wyjeżdża w góry, to czemu by nie udać się w przeciwnym kierunku? Niektórym mogłoby się wydawać, że w czasie ferii zimowych w Dziwnowie nie będzie nic ciekawego do robienia. Sytuacja z atrakcjami turystycznymi nie jest może idealna, ale też nie beznadziejna. Przyjazd do Dziwnowa na ferie zimowe będzie niezłą okazją do tego, aby pełną piersią odetchnąć przesyconym zdrowym jodem powietrzem (spacery po plaży),poszukać bursztynów (zimowe sztormy) albo bez kolejek zwiedzić parę ciekawych miejsc w okolicy, jak choćby Muzeum Minerałów w Kamieniu Pomorskim albo Podziemne Miasto w nie tak znowu odległym Świnoujściu.

Dzień Kobiet w Dziwnowie - przyjemny relaks nad morzem, a program kilkudniowego pobytu stworzony specjalnie z myślą o paniach. Na okoliczność Dnia Kobiet sporo obiektów noclegowych z Dziwnowa szykuje specjalne pakiety. Bodaj najbardziej interesującą ich częścią są rozmaite atrakcje dodatkowe dla pań. Typowy Dzień Kobiet w Dziwnowie praktycznie nie może się obejść bez stosownie rozbudowanego zestawu zabiegów SPA. A to tylko jedna z możliwych niespodzianek.

Wakacje w Dziwnowie - to, co turyści lubią w nadmorskich miejscowościach najbardziej. Nie ma wątpliwości, że na wakacjach w Dziwnowie pierwszoplanowe role odgrywają słońce, piękna i szeroka plaża oraz kąpieliska nad morzem. A to dopiero początek wakacyjnych atrakcji. Dziwnów i jego okolice zapewniają ich całe multum: doskonały dla rodzin z dziećmi Park Miniatur i Kolejek, pirackie rejsy po Bałtyku (z przepłynięciem pod mostem zwodzonym) lub do Kamienia Pomorskiego (mnóstwo zabytków, Muzeum Minerałów),kilka pól golfowych, wycieczki do Wolina (pełne fascynujących eksponatów Muzeum Regionalne im. A.Kaubego, żywy skansen Centrum Słowian i Wikingów)... W trakcie wakacje zawsze znajdzie się coś ciekawego.

Jesień w Dziwnowie - koniec sezonu wakacyjnego, dzieci wracają do szkół, a niektórzy właśnie w tym czasie przyjeżdżają nad morze. I są bardzo konkretne, rzeczowe powody ku temu, żeby do Dziwnowa przyjechać właśnie jesienią. Jednym z podstawowych czynników decydujących o wysokiej atrakcyjności sezonu jesiennego jest to, że na plażach zdecydowanie łatwiej o trochę wolnego miejsca i przestrzeni. A pogoda nierzadko dopisuje, powiedzenie o złotej polskiej jesieni nie wzięło się znikąd. Poza tym w Dziwnowie na jesień wciąż dostępnych jest wiele atrakcji (jak Park Miniatur i Kolejek),a ceny rozmaitych wejściówek oraz noclegów w porównaniu z latem odczuwalnie się obniżają.

Weekend listopadowy w Dziwnowie - każdy długi weekend jest dobry do tego, żeby wyskoczyć na parę dni nad morze. Nawet w listopadzie. Dziwnów to niezła destynacja dla takiego wyjazdu, biorąc pod uwagę charakterystykę tutejszych plaż i samej miejscowości. Nawet jako bazy wypadowej do wycieczek po okolicy, np. do Kamienia Pomorskiego czy Wolina. Spędzając weekend listopadowy w Dziwnowie można nie tylko przechadzać się po plaży i jeździć na rowerze po ścieżkach nad morzem, ale też odwiedzić katedrę św. Jana Chrzciciela, Centrum Słowian i Wikingów bądź inne, w jakiś sposób interesujące miejsce.

Galeria
Dodano: 2017-07-14 14:54:00

Komentarze (2)
MaThek
11.08.2017 14:25

"Rosa Weneda" była w miarę w porządku, ale w Dziwnowie bezapelacyjnie rządzi "Korsarz"! Chodzi mi oczywiście o statki wycieczkowe. W pierwszym przypadku wakacyjny rejs po Bałtyku w którymś momencie zaczął się niemiłosiernie dłużyć - i to tak bardzo, że przegapiłem nawrót na boi i przez chwilę myślałem że dopłynęliśmy nie z powrotem do Dziwnowa, tylko do Szwecji ;}.

Anonim
5.10.2017 12:29

Kolejna spokojna nadmorska miejscowość. Sporym atutem Dziwnowa jest to, że blisko stamtąd na wyspę Wolin i do Międzyzdrojów oraz Świnoujścia.

Dodaj komentarz