Najlepsze SPA na Mazurach, czyli małe co nieco o Mikołajkach i odnowie biologicznej

Kraina Wielkich Jezior Mazurskich to niewątpliwie jeden z najbardziej atrakcyjnych turystycznie regionów Polski. Cudowne wprost krajobrazy i walory przyrodnicze, niebanalna historia opowiadana przez zabytki i muzea, wreszcie interesująca oferta kulturalna oraz szeroki zakres dostępnych usług wypoczynkowych. To wszystko sprawia, że takie kurorty jak słynne Mikołajki stwarzają wręcz wymarzone warunki do relaksu. Natomiast odnowa biologiczna oferowana w rozmaitych SPA & Wellness stanowi idealne uzupełnienie dla pozostałych propozycji kierowanych do wczasowiczów.

Każdy ma swój własny, ulubiony sposób na odpoczynek i spędzanie czasu wolnego nad jeziorem. Jedni lubią się oddawać rozmaitym rozrywkom i / lub poszerzaniu horyzontów na krajoznawczych wycieczkach, inni wolą aktywnie uprawiać sport, a są i tacy którzy preferują błogie lenistwo. I którego wariantu by nie analizować, tak fachową odnowę biologiczną w Mikołajkach warto polecić praktycznie każdemu. To prawdopodobnie najszybszy i najefektywniejszy sposób na to, aby błyskawicznie zregenerować siły, pozbyć się uciążliwego zmęczenia… a przy okazji jeszcze podleczyć pewne dolegliwości zdrowotne. Takie właśnie możliwości dają klasowe SPA & Wellness, jakie funkcjonują na Mazurach.

Cały termin jest stosunkowo nowy, ale w całej branży turystycznej zdążył się już zagnieździć na dobre. Oznacza ni mniej, ni więcej tylko centra wypoczynkowe, oferujące usługi z szeroko rozumianej odnowy biologicznej na najwyższym poziomie. Począwszy od szerokiej gamy masaży z najróżniejszymi dodatkami, poprzez kąpiele w rozmaitych cieczach (czekolada, borowina, mleko, błoto etc.),aż po odprężające rytuały saunowe. A skoro nad jeziora na Mazury do Mikołajek wczasowicze przyjeżdżają wyjątkowo tłumnie, toteż sporo obiektów noclegowych posiada własne strefy SPA. A to prowadzi w stronę specjalnych pakietów pobytowych, w których relaksujące zabiegi stanowią główną atrakcję.

Z takimi propozycjami jest jednak jeden zasadniczy problem - ceny, niejednokrotnie sięgające niebotycznych poziomów. Jednak SPA & Wellness, tak jak wiele hotelowych basenów, zwykle są dostępne również dla gości z zewnątrz. Dzięki temu w trakcie pobytu nad jeziorem na Mazurach można mieć zarówno w miarę tanie noclegi (w jednym z tych mniej prestiżowych ośrodków wypoczynkowych w Mikołajkach),jak też odnowę biologiczną na bardzo dobrym poziomie. Trzeba tylko zarezerwować sobie termin z odpowiednim wyprzedzeniem. Jak również mieć świadomość, iż przychodząc z zewnątrz zapłaci się za zabiegi nieco więcej niż będąc klientem danego obiektu. I mimo tego dość oczywistego faktu, i tak kompleksowy turnus będzie droższy niż takie przychodzenie tylko do SPA.

Pakiety z odnową biologiczną to na Mazurach coraz popularniejszy wybór wśród turystów, gdyż idealnie uzupełniają fantastyczne możliwości rekreacyjne nad jeziorem. I jak największe korzyści zdrowotne długofalowo przynoszą zdrowy tryb życia oraz regularne uprawianie sportu, tak najszybszy i zdecydowanie najprzyjemniejszy sposób na wypoczynek dla odwiedzających Mikołajki to wizyta w SPA z indywidualnie dobranym zestawem zabiegów rekreacyjno-rehabilitacyjnych.

Dodano: 2017-10-25 09:45:00

Komentarze (2)
MaThek
25.10.2017 11:50

Jak dla mnie to nawet samo pójście do SPA na dwa czy trzy krótkie zabiegi - bo ile może trwać taki masaż? Pół godziny? - stanowi zdecydowanie zbyt poważny wydatek, żeby taki "przeciętny Kowalski" mógł sobie z czystym sumieniem pozwolić na odnowę biologiczną z prawdziwego zdarzenia. A już tym bardziej w takim popularnym, a co za tym idzie dość drogim w wielu kategoriach kurorcie turystycznym na Mazurach, jakim z całą pewnością są Mikołajki właśnie.

Anonim
29.05.2019 12:16

Ja myślę, że jak już ktoś wyjeżdża to może sobie pozwolić. Mikołajki czy cokolwiek innego- każdy znajdzie coś dla siebie.

Dodaj komentarz