Najlepsze atrakcje w Mrągowie

Mrągowo jest jedną z najważniejszych miejscowości wypoczynkowych na Pojezierzu Mazurskim. Słynie z licznych festiwali i imprez, które odbywają się tu każdego roku m.in. Festiwalu Muzyki Kresowej, słynnej Mazurskiej Nocy Kabaretowej oraz unikalnego w skali całego kraju Pikniku Country. W okolicy miejscowości znajdują się liczne jeziora, a także piękne wzgórza morenowe, które zapewniają mnóstwo rozrywki dla miłośników aktywnego wypoczynku.

Przedstawiamy 5 najważniejszych atrakcji w Mrągowie, które trzeba odwiedzić podczas urlopu w tym mieście!

1. Muzeum Sprzętu Wojskowego

W mrągowskim Muzeum Sprzętu Wojskowego zobaczyć można najważniejsze pojazdy wojskowe oraz zabytki związane z militariami. Podziwiać tu można m.in. czołgi, opancerzone transportery, a także armaty przeciwlotnicze i przeciwpancerne. W ogromnej kolekcji muzeum nie zabrakło także pojazdów cywilnych i motocyklów wykorzystywanych przez wojsko.

2. Muzeum w Mrągowie

Muzeum w Mrągowie to jeden z najważniejszych obiektów w mieście. W środku obejrzeć można bogatą kolekcję zabytków o charakterze historyczną, fotografie i dokumenty związane z przeszłością Mrągowa, a także ekspozycję przyrodniczą, na której prezentowana jest miejscowa fauna i flora. Dodatkowo w muzeum znajduje się wystawa związana z życiem i twórczością Ernsta Wiecherta - niemieckiego pisarza, twórcy m.in. Małej Pasji i Dzieci Jeronimów.

3. Wieża Bismarcka

Mrągowska Wieża Bismarcka została wybudowana na początku XX wieku na cześć Ottona von Bismarcka czyli niemieckiego polityka i kanclerza, który zapisał się na kartach historii jako jeden z najważniejszych przywódców niemieckich. Wieża sięga 23 metrów wysokości, a w środku można obejrzeć pamiątkowe tablice oraz ekspozycję związaną z mazurskimi baśniami i legendami. Na szczycie wieży znajduje się taras widokowy oraz kawiarnia, z których rozciąga się wspaniała panorama miasta i okolicznych jezior.

4. Ogrody Edukacyjne

Zaledwie kilka kilometrów od centrum Mrągowa znajdują się Ogrody z Pasją czyli zespół ogrodów edukacyjnych, w których podziwiać można wspaniałą roślinność z całego świata. Obejrzeć tu można wspaniałe kompozycje ogrodów śródziemnomorskich, zakochać się w harmonijnych ogrodach japońskich i odpocząć w romantycznych zagajnikach ogrodów angielskich i rustykalnych. Na terenie kompleksu odbywają się różnego rodzaje festiwale, występy i pokazy artystyczne, koncerty, a także różnego rodzaju zajęcia edukacyjne.

5. Góra Czterech Wiatrów

Choć Mrągowo, jak i inne mazurskie miejscowości, przyciąga turystów przede wszystkim latem, zimą tutejsza Góra Czterech Wiatrów stanowi jedną z najważniejszych atrakcji. Wzgórze ma wysokość przeszło 180m n.p.m., a na jego zboczach wytyczono kilka tras narciarskich o różnym stopniu trudności. Na szczycie znajduje się stacja narciarska oraz kompleks sportowy.

Z pewnością Mrągowo pokochają wszyscy miłośnicy aktywnego wypoczynku. Mazurskie jeziora świetnie nadają się do uprawiania sportów wodnych, takich jak wędkarstwo, żeglarstwo, kajakarstwo i windsurfing. W Mrągowie znajdują się liczne wypożyczalnie sprzętu wodnego, a także świetnie przystosowane do odpoczynku kąpieliska i malownicze plaże. To miasteczko, które nigdy nie zasypia, pełne imprez, nocnych klubów i rozrywki na światowym poziomie.

Więcej ciekawych miejsc i atrakcji znajdziecie na stronie https://podroztrwa.pl/mragowo.pl

Dodano: 2021-07-09 14:27:00

Komentarze (0)
Dodaj komentarz