Najlepiej oceniane szlaki turystyczne na Majorce

Przygotuj się na zapierające dech w piersiach widoki!

Najlepiej oceniane szlaki turystyczne na Majorce

Wyjazd na Majorkę w jesiennych miesiącach to doskonały wybór dla tych, którzy chcą uniknąć tłumów w szczycie sezonu i nacieszyć się niesamowitymi krajobrazami wyspy. Majorka to raj dla tych, którzy lubią piesze wędrówki ze względu na różnorodność malowniczych szlaków turystycznych, które prowadzą spacerowiczów przez pasmo górskie Serra de Tramuntana (wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO),szczególnie podczas przyjemniej, jesiennej pogody na Majorce.


Holidu, wyszukiwarka domów i apartamentów wakacyjnych, przeanalizowała dane AllTrails dotyczące ponad 600 tras turystycznych na wyspie, aby odkryć najlepiej oceniane szlaki na Majorce. Gotowi, aby zaplanować kolejną przygodę na hiszpańskiej wyspie?


Fot.: Majorca / Crispin Jones / unsplash


1. Es Pujadors - Coll de na Benet - Bon Aire - Śr. 5/5 gwiazdek, 25 recenzji

Trasa piesza Es Pujadors - Coll de na Benet - Bon Aire znalazła się na pierwszym miejscu w naszym rankingu. Ten szlak ma długość około pięciu kilometrów i znajduje się w pobliżu Alcúdii, znajdującej się na północy Majorki. Ta trasa ma średni stopień trudności i można ją pokonać w około dwie godziny. Ten panoramiczny szlak posiada częściowo trudniejsze momenty, ale oferuje fantastyczny widok na okoliczne góry i morze. Szczególnie wyjątkowa może być wędrówka o wschodzie lub zachodzie słońca. Warto pamiętać o dużej ilości wody i ochronie przeciwsłonecznej, nawet jesienią!


2. La Trapa Ruin Loop - Śr. 4.7/5 gwiazdek, 214 recenzji 

Okrężny spacer wzdłuż ruin „La Trapa” w pobliżu Port d'Andratx zajął drugie miejsce w rankingu. Trasa o długości 7,6 km otrzymuje 4,7 na 5 gwiazdek, na podstawie 214 recenzji i jest klasyfikowana jako trasa umiarkowana. Wędrówka trwa średnio niecałe trzy godziny i można się na nią wybrać przez cały rok. Trasa jest szczególnie przyjemna dla (amatorskich) ornitologów, gdyż można tu obserwować wiele różnych gatunków ptaków. Widok na morze i stare miasto Sant Elm również wart jest spaceru właśnie tym szlakiem. Zaleca się założenie solidnego sportowego obuwia, ponieważ na trasie znajdują się odcinki kamieniste.


3. Valldemossa - Puig de Teix - Puig Gros - Śr. 4.7/5 gwiazdek, 54 recenzji

Na trzecim miejscu w naszym rankingu znajduje się jedna z najtrudniejszych tras w naszym zestawieniu, prowadząca z Valldemossy na Puig de Teix. Ten około 13 kilometrowy szlak to popularny wybór wielu fanów chodzenia po górach, więc bardzo prawdopodobne jest towarzystwo w czasie pokonywania tej trasy. To dość wymagający szlak, który powinien zająć około 5 godzin. Ze względu na to, że trasa jest bardzo zróżnicowana i prowadzi raz w górę, raz w dół, to raczej szlak dla bardziej doświadczonych piechurów. Wędrówka kończy się z powrotem w Valldemossie, gdyż jest to szlak pętlowy. Na koniec wycieczki polecamy zajrzeć do jednej z przepysznych restauracji w tym miasteczku, aby nabrać sił po wymagającej aktywności. Przed planowaniem wejścia na ten szlak, warto zapoznać się z aktualnymi, lokalnymi informacjami - niekiedy odcinki trasy są z różnych powodów niedostępne. 


4. Ruta de Pedra en Sec - Variant al Puig de Maria - Śr. 4.7/5 gwiazdek, 49 recenzji

Na kolejnym miejscu w naszym ranking znajduje się szlak Ruta de Piedra en Sec GR221, czyli Szlak Suchego Kamienia, który biegnie wzdłuż zachodniego wybrzeża przez pasmo górskie Serra de Tramuntana i jest wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Ten 5 kilometrowy szlak, którego przejście zajmuje około 2 godzin, jest uważany za łatwą trasę, z którą poradzą sobie nawet początkujący. Ta trasa, biegnąca w pobliżu miejscowości Pollença, jest idealnym miejscem na wędrówki o każdej porze roku. Zachwyca ona różnorodnością krajobrazu, przepięknymi widokami na wybrzeże oraz typowo śródziemnomorską roślinnością. 


5. Ermita la Victoria - Penya des Migdia - Talaia d'Alcudia - Śr. 4.7/5 gwiazdek, 37 recenzji

Trasa, która zajmuje piąte miejsce, to droga, która prowadzi na wschód od Alcudii. Zaczyna się w miejscowości Ermita de la Victoria i prowadzi przez obszar popularny wśród turystów. Trasa ta jest klasyfikowana jako trudna ze względu na zróżnicowanie terenu, więc dobrze się przygotuj przed jej rozpoczęciem. Osoby, które pokonały tą trasę, wspominają, że ścieżka była miejscami kamienista i trudna z fizycznego punktu widzenia, ale panoramiczne widoki, które oferuje, sprawiają, że jest ona warta wysiłku! Według AllTrail, pokonanie tej trasy zajmuje około 3 godzin i 50 minut.

Cały ranking TOP 10 można znaleźć tutaj: https://www.holidu.pl/mieszkania-wakacyjne/hiszpania/majorka#szlaki-turystyczne.


Metodologia

Ten ranking powstał na podstawie analizy danych z AllTrails, aplikacji fitness & travel, wykorzystywanej do rekreacji na świeżym powietrzu. Uwzględniono wszystkie szlaki turystyczne na Majorce, a ranking został utworzony poprzez sortowanie od szlaków o najwyższej średniej liczbie gwiazdek i najwyższej liczbie recenzji do najniższej. Dane zebrano we wrześniu 2022 roku.

O Holidu

Misją Holidu jest umożliwienie właścicielom zakwaterowań wakacyjnych i ich gościom wyjątkowego podróżniczego doświadczenia i czerpania radości z wynajmu wakacyjnego, dzięki innowacyjnym rozwiązaniom w obszarze rezerwacji i hostingu. Pod marką Holidu, firma oferuje katalog wyselekcjonowanych i sprawdzonych domów i apartamentów wakacyjnych, których rezerwacja jest łatwa i szybka w obsłudze. Firma pomaga również właścicielom obiektów wakacyjnych w zwiększeniu liczby rezerwacji przy mniejszym nakładzie pracy, dzięki oprogramowaniu pod marką Bookiply. Holidu zostało założone w 2014 roku przez braci Johannes’a i Michael’a Siebers. Ta szybko rozwijająca się firma z siedzibą główną w Monachium, zatrudnia 500 osób i posiada lokalne biura w najatrakcyjniejszych miejscach turystycznych na świecie. Więcej informacji można znaleźć na stronach www.holidu.pl i www.bookiply.com.

Dodano: 2022-11-09 10:46:00

Komentarze (0)
Dodaj komentarz