Najciekawsze atrakcje turystyczne Szczawnicy i okolic

W otoczeniu Pienińskiego Parku Narodowego, w towarzystwie Dunajca, nieopodal słowackiej granicy znajduje się miejscowość, która co roku przyciąga swym pięknem tysiące turystów. Mowa oczywiście o leżącej w dolinie potoku Grajcarka Szczawnicy.

Szczawnica – urokliwie miejsce w sercu Pienin

Lokalizacja między Małymi Pieninami a pasmem Radziejowej (Beskid Sądecki),duża liczba apartamentów i domków noclegowych, a także dobra komunikacja sprawiają, że Szczawnica jest świetną bazą wypadową do zwiedzania turystycznych atrakcji regionu. Sprawdźmy zatem, co warto zobaczyć podczas urlopu w tej urokliwiej, małopolskiej miejscowości (https://polskieostoje.pl/ostoja-pieninska/apartamenty).

Pieniński Park Narodowy

Jednym z głównych punktów turystycznych jest Pieniński Park Narodowy. Docenią go przede wszystkim osoby, które na co dzień żyją w dużych, głośnych, zatłoczonych miastach. Spacerując w otoczeniu okazałych sosen, świerków i urokliwych wodospadów nietrudno o ukojenie. Wrażenie relaksu potęguje ponadto brak wielkich tłumów, które są wizytówka znacznie popularniejszych miejsc, takich jak np. Zakopane.

Spływ Dunajcem

Będąc w Szczawnicy, a nie zaliczyć spływu Dunajcem? No właśnie! To kolejny nieodzowny punkt podczas urlopu w Pieninach. Bez względu na to, czy będzie to nasz pierwszy rejs czy kolejny, możemy być pewni, że będzie to zapierające dech w piersiach przeżycie. Przepięknie widoki, które roztaczają się wzdłuż rzeki Dunajec, potrafią zachwycać swym pięknem o każdej porze roku.

Wąwóz Homole i pozostałe atrakcje w pobliżu Szczawnicy

Pragniesz zwiedzić prawdopodobnie najpiękniejszy rezerwat Pienin? Jeśli tak, koniecznie musisz zobaczyć Wąwóz Homole. Małe, rwące potoki i wysokie, wapienne ściany tworzą niepowtarzalny krajobraz, który w szczególności zachwyca swymi barwami podczas jesiennych dni.

Myślisz, że to koniec? Nic z tych rzeczy! Jeśli chodzi o pozostałe atrakcje w okolicy, warto odwiedzić również:

  • stok narciarski Palenica (szczególnie zimą!),
  • wodospad Zaskalnik,
  • szczyty: Bryjarka, Trzy Korony, Sokolica,
  • cerkiew w Jaworkach,
  • Park Górny im. Adama hrabiego Stadnickiego w Szczawnicy.

Pieniny są piękne. Odkryj ich urok, wybierając się do Szczawnicy. Gwarantujemy, że nie będziesz zawiedziony!

Dodano: 2020-02-18 14:19:00

Komentarze (0)
Dodaj komentarz