Na wczasy do Ciechocinka - uzdrowisko nie tylko dla kuracjuszy

Kujawsko-pomorski Ciechocinek zdążył już zyskać taką sławę i uznanie, że ten położony nad Wisłą kurort stał się praktycznie synonimem balneologii - czy szerzej przyrodolecznictwa - co nawet znalazło odzwierciedlenie w obiegowych przysłowiach. Wprawdzie “urlop w Ciechocinku” sporej grupie osób kojarzy się z propozycją wyłącznie dla seniorów. A to spory błąd, gdyż uzdrowiskowa miejscowość stwarza całe mnóstwo atrakcji dla znacznie, znacznie szerszego grona potencjalnych gości.

Weekend we dwoje w Ciechocinku - propozycja dla par, którym wypady do kina i restauracji już nie wystarczają. Romantyczny weekend tylko we dwoje w scenerii Ciechocinka zapowiada się szczególnie przede wszystkim za sprawą pięknych okoliczności przyrody. Nie ma to jak rejs po rzece o zachodzie słońca, albo wspólne przechadzki ukwieconymi alejkami Parterów Hellwiga. W przypadku weekendu we dwoje akurat w Ciechocinku ważna będzie też miejscowa baza rekreacyjna. Cóż może być przyjemniejszego niż rozkoszny relaks z ukochaną osobą u boku?

Odnowa biologiczna w Ciechocinku - czyli to, co spokojnie można uznać za znak firmowy nadwiślańskiego kurortu. Skoro do Ciechocinka przyjeżdża się kurować / rehabilitować całkiem poważne dolegliwości i schorzenia, to odnowa biologiczna mająca za zadanie pomóc odzyskać pełnię sił i “odświeżyć” ciało też będzie obecna. Tym bardziej, że obok tradycyjnych szpitali uzdrowiskowych, tzw. łazienek i domu zdrojowego są także nowoczesne centra SPA & Wellness. Z solankami, wodami mineralnymi i tak rozwiniętym zapleczem, o skuteczną odnowę biologiczną w Ciechocinku można być całkowicie spokojnym.

Sylwester w Ciechocinku - turnus łączący w sobie szampańską zabawę z wyciszeniem i zrelaksowaniem się w uzdrowisku. W temacie sylwestra sensu stricte, to przyjeżdżając do Ciechocinka raczej nie ma co się nastawiać na jakieś wielkie fajerwerki - chyba, że organizatorzy sylwestrowej imprezy postarają się o jakieś niespodzianki albo prawdziwą, cenioną gwiazdę muzyki. Natomiast pod względem wypoczynku opcji jest multum. Sylwester w Ciechocinku może być niezłą okazją do pójścia na basen solankowy - po takiej kąpieli pewnie wszelkie procenty wyparują z głowy w tempie ekspresowym.

Boże Narodzenie w Ciechocinku - w sam raz kiedy na święta chce się w końcu odpocząć, zamiast zasuwać jak półwolna służba we własnym domu. Przyjazd do Ciechocinka na Boże Narodzenie z pewnością zaoszczędzi mnóstwo sił i nerwów, co jest warte konkretnej sumy pieniędzy za świąteczny turnus w uzdrowisku. Te kilka dni pobytu pozwoli się zrelaksować jak nigdy wcześniej. A jako że niedaleko Ciechocinka funkcjonuje kilka stadnin koni, można pomyśleć o okolicznościowym kuligu - jako świetnej atrakcji z okazji Bożego Narodzenia.

Andrzejki w Ciechocinku - praktycznie to samo co wypad noworoczny, tylko że miesiąc wcześniej. Co zwykle oznacza bardziej jesienną niż zimową pogodę na andrzejki, zdaniem niektórych zdecydowanie bardziej sprzyjającą spacerom po Parku Tężniowym w Ciechocinku (o rekreacji na rowerze nie wspominając). Okolicznościowe imprezy andrzejkowe najpewniej będą dobrze znaną klasyką, z laniem wosku przez klucz na czele. Za to w czasie andrzejek Ciechocinek zapewnia o wiele więcej możliwości relaksu, niż najlepsze nawet lokale w dużych miastach.

Boże Ciało w Ciechocinku - w czwartek z rana wypełnić obowiązki religijne, a gdzieś od południa w pełni cieszyć się z długiego weekendu. Jako że Boże Ciało wypada na przełomie lata i wiosny, Ciechocinek będzie już tonął w kwiatach. I nie chodzi o płatki rzucane przez procesje, tylko wielkie i barwne kwietniki w uzdrowiskach parkach. Oraz takie instalacje jak słynny kwietny zegar. A zatem zjeżdżając do Ciechocinka z okazji Bożego Ciała, można spokojnie nastawiać się na porządny odpoczynek, fantastyczne pejzaże i cieszące zmysły bogactwo natury.

Weekend majowy w Ciechocinku - niezła alternatywa dla wdychania dymu i innych, mniej lub bardziej przyjemnych zapachów z grilla. Ciechocinek to całkiem ciekawa destynacja na majówkę, zarówno ze względu na atrakcje uzdrowiska, jak i organizowane z okazji długiego weekendu majowego festyny i wydarzenia. Miłośnicy kultury powinni zajrzeć do Teatru Letniego i Parku Zdrojowego ze sceną plenerową (tuż obok Pijalni Wód Mineralnych). Równie dobrze można nastawić się na małe zwiedzanie, w majowy weekend w Ciechocinku do dyspozycji turystów zwykle są już Dworek Prezydenta i cerkiew św. Michała Archanioła.

Wielkanoc w Ciechocinku - w roli głównej kilka bezcennych chwil wypoczynku, zastępujących wielkanocne sprzątanie i inne, świąteczne obowiązki. Na Wielkanoc Ciechocinek daje mnóstwo sposobności do tego, by zażywać czystej przyjemności odpoczynku w uzdrowisku. Spacerując po pięknej okolicy, grając w tenisa na parkowych kortach, przesiadując w tak urokliwych zakątkach jak słynne tężnie czy charakterystyczna fontanna grzybek. Przy okazji Wielkanocy w Ciechocinku warto też obejrzeć wspaniały zabytek architektury sakralnej: XIX-wieczny kościół śś. Piotra i Pawła.

Walentynki w Ciechocinku - święto zakochanych mocno inne od tego, co przyjęło się uważać za walentynkowe klasyki i pewniki. W kategorii romantycznych zakątków Ciechocinek może zaoferować przede wszystkim parki - pod warunkiem, że spadnie wystarczająco dużo śniegu. Natomiast w dziedzinie relaksu we dwoje na walentynki, uzdrowisko posiada bardzo mocne atuty. W końcu SPA to w Ciechocinku nie pierwszyzna, a nie ma to jak zakończyć miły dzień kolacją przy świecach i wielce odprężającymi zabiegami. O butelkę dobrego alkoholu (i przystrojenie łóżka) zwykle dbają już obiekty noclegowe, które z okazji walentynek szykują specjalne pakiety dla zakochanych.

Ferie zimowe w Ciechocinku - pomysł bardzo nietypowy, zważywszy na fakt że z kujawskiego uzdrowiska do najbliższych wyciągów narciarskich jest spory kawałek drogi. Jednak ferie zimowe to nie tylko białe szaleństwo na stokach, w Ciechocinku można spróbować np. narciarstwa biegowego na zasypanych śniegiem pieszych szlakach i parkowych ścieżkach. Jednak to tylko jedna z kilku całkiem ciekawych opcji. Przyjeżdżając do Ciechocinką zimą w czasie ferii, można zwiedzić Warzelnię Soli, pojeździć konno czy wybrać się do jednego z kilku basenów solankowych - najwięcej z aquaparku mają póki co basen Pod Tężniami oraz kompleks basenowy Wojskowego Szpitala Uzdrowiskowo-Rehabilitacyjnego.

Dzień Kobiet w Ciechocinku - tulipany, kino, czekoladki, specjalna kolacja: takie rzeczy zwykło się dawać paniom w prezencie. Jednak oczekiwania się zmieniają, dziś niektórym trudno wyobrazić sobie świętowanie Dnia Kobiet bez wizyty w SPA i relaksu na wysokim poziomie. A skoro tak to, krótki wypad do Ciechocinka może się okazać strzałem w dziesiątkę. Masaże, pielęgnacja paznokci, specjalne zabiegi na włosy… a do tego rozmaite atrakcje dodatkowe, jakie mogą być zawarte w pakietach specjalnych. Dzięki nim Dzień Kobiet w Ciechocinku może być wzbogacony m.in. o występy artystyczne, spotkania z ciekawymi ludźmi czy wycieczki do co bardziej interesujących miejsc w okolicy.

Wakacje w Ciechocinku - całkiem interesująca, sensowna propozycja na lato. Ciechocinek w wakacje może być w jakimś stopniu alternatywą dla wyjazdu nad morze. Zamiast kąpieli w Bałtyku - wizyty w aquaparkach z basenami solankowymi. Z kolei zamiennikiem dla wylegiwania się na plaży, w trakcie wakacji w Ciechocinku mogą być wyprawy nad rzekę: jest tu parę małych “przystani” z rozmaitym sprzętem pływającym i nieźle zagospodarowanym turystycznie brzegiem Wisły. Poza tym w sezonie wakacyjnym warto wybrać się do słynnych tężni w Ciechocinku, na korzystną dla zdrowia inhalację. Sporą dawkę rekreacji gwarantuje też miejscowy OSiR z halą sportową, orlikami, parkiem linowym, ścianką wspinaczkową, kortami tenisowymi etc.

Jesień w Ciechocinku - jak nie dać się jesiennej chandrze i słocie… albo pełnymi garściami czerpać z walorów złotej, polskiej jesieni. Wybór jednego z dwóch powyższych wariantów zależy od tego, jaką pogodą Ciechocinek przywita wczasowiczów. Plusy korzystania z uzdrowiskowego zaplecza, wielobarwne pejzaże w ciechocińskich parkach, miejsca warte zobaczenia (warzelnia soli, dworek prezydenta, tężnie solankowe) - z całą pewnością jesień w Ciechocinku zapewnia wystarczająco dużo wszelkiego typu atrakcji, aby taki wyjazd uznać za udany. Tym bardziej, że w sezonie jesiennym sporo cen spada w porównaniu z wakacjami.

Weekend listopadowy w Ciechocinku - niezły pomysł na krótkie odcięcie się od szarej rzeczywistości. Przyjazd do Ciechocinka na listopadowy długi weekend można wykorzystać na małe podreperowanie stanu zdrowia (tudzież powrót do pełni sił witalnych),w końcu mowa o znanym i cenionym uzdrowisku. Czy to z pomocą wszechobecnych solanek, czy to za sprawą usportowienia swojego trybu życia. Poza tym w trakcie weekendu listopadowego w Ciechocinku da się trochę pozwiedzać, np. cerkiew św. Michała Archanioła, warzelnię soli, dworek prezydenta czy charakterystyczne ciechocińskie tężnie.

Galeria
Dodano: 2017-07-13 08:55:00

Komentarze (1)
Anonim
11.08.2017 13:41

Jak mam nadzieję nigdy nie być zmuszonym do korzystania z leczniczych usług Ciechocinka i miejscowych sanatoriów, tak do tężni i parków mam wielką ochotę wrócić. Ot, paradoksy ;) Jak dotąd w Ciechocinku byłem tylko przejazdem, w drodze na wczasy nad morzem z rodzicami, w wieku bardzo mocno wczesnoszkolnym. Aż dziwne, że taki mi się tam wtedy podobało, skoro nie było tylu placów zabaw i boisk co teraz - jak można wywnioskować z powyższych opisów.

Dodaj komentarz