Na narty i konferencje. Powstaje prestiżowy aparthotel w sercu znanej górskiej lokalizacji - INIFINITY Zieleniec Ski & Spa

  • Noclegi
  • Blog
  • Turystyka
  • Na narty i konferencje. Powstaje prestiżowy aparthotel w sercu znanej górskiej lokalizacji - INIFINITY Zieleniec Ski & Spa

Z centrum Wrocławia wystarczy przejechać na południe 122 km, aby dotrzeć do Zieleńca. Malownicza górska miejscowość w gminie Duszniki-Zdrój, która w tym roku obchodzi swoje 300-lecie, od lat cieszy się zasłużoną reputacją jednego z największych i najlepszych w Polsce ośrodków narciarskich. „Zieleniec Ski Arena” oferuje ponad 22 km doskonale przygotowanych narciarskich tras i 29 wyciągów – a wszystkie te atrakcje dostępne dzięki jednemu karnetowi, co nadal jest rzadkością w naszym kraju.

W samym sercu narciarskiej stacji, bezpośrednio na stoku, powstaje luksusowa inwestycja – aparthotel INFINITY Zieleniec Ski & Spa. Wykończone „pod klucz”apartamenty z garażami sprzedawane są w popularnym systemie condo. Dzięki temu, aparthotel stanie się nie tylko ozdobą Zieleńca i najbardziej prestiżowym hotelem w regionie, ale przede wszystkim atrakcyjną inwestycją dla tych, którzy chcą inwestować w nieruchomości i dostrzegają potencjał Zieleńca jako nowoczesnej destynacji turystycznej.

Wszystkie lokale sprzedawane są wraz z kompletnym wyposażeniem w najwyższym standardzie. Inwestorzy mają więc pewność, że ich jedno- , dwu- lub trzypokojowy apartament będzie posiadał autorski projekt wystroju wnętrz, a inwestor podkreśla, że do wykończenia całości będą wykorzystane materiały najwyższej jakości.                                                                                                            

Hotel z widokiem na stok

Budowa hotelu rozpoczęła się wiosną 2018 r., a zakończenie jest planowane na połowę roku 2021. Wizja nowoczesnego i przyjaznego naturze budynku powstała w znanej pracowni architektonicznej Q2, która ma w swoim dorobku wiele nowoczesnych hoteli, budowanych obecnie w polskich górach.  

Projekt INFINITY Zieleniec Ski & Spa będzie jednak wyjątkowy pod wieloma względami. Jednym z nich jest wykorzystanie naturalnych warunków: hotel został wkomponowany w górski krajobraz i powstaje bezpośrednio na stoku narciarskim. Budynek będzie skomponowany z trzech przenikających się brył, usytuowanych tarasowo na zboczu stoku. Dzięki temu wszystkie apartamenty będą miały widok na trasy narciarskie: od frontu - w górę stoków, a po drugiej stronie - w dół, na panoramę gór otaczających Zieleniec.

Na narty i na konferencje

INFINITY Zieleniec Ski & Spa to pierwszy ekskluzywny obiekt w regionie o tak wysokim standardzie. Hotel wypełni niszę ofertową lokalnych obiektów noclegowych. Decyzja o tym, aby w Zieleńcu powstał tak prestiżowy obiekt, poszerzy ofertę stacji narciarskiej i przyciągnie nowych klientów, między innymi przedstawicieli biznesu.

W hotelu powstaje nowoczesna infrastruktura konferencyjna na ponad 600 osób. Na gości szukających relaksu po rozmowach i spotkaniach biznesowych, czekać będzie ekskluzywna strefa spa & wellness z basenami, saunarium i gabinetami odnowy biologicznej.

Bezpieczna inwestycja

Aparthotel INFINITY Zieleniec Ski & Spa jest sprzedawany w systemie condo. To bezpieczny i sprawdzony sposób inwestowania kapitału polegający na kupowaniu apartamentów w obiektach hotelowych.

Nabycie każdego apartamentu zostaje potwierdzone wpisem w indywidualnej księdze wieczystej, a dzięki umowie najmu z operatorem, właściciel zyskuje stopę zwrotu na poziomie aż 7% od zainwestowanej kwoty netto w skali roku – niezależnie od tego, czy lokal jest wynajmowany, czy nie.

Umowy z nabywcami lokali w INFINITY zawierane są na 5 lat, 10 lat lub na czas nieokreślony, a wszystkie opłaty związane z wynajmem (media, koszty z tytułu zarządzania nieruchomością, ubezpieczenie) pozostają po stronie operatora. Ci, którzy chcą połączyć inwestowanie z aktywnym trybem życia, będą mogli korzystać ze swojego apartamentu przez cały rok, także w sezonie wysokim. Właściciele apartamentów otrzymują też Pakiet Inwestora, w którym znajduje się wiele zniżek i udogodnień, w tym oferta restauracji, zabiegi w Spa, karnety narciarskie czy wypożyczenie sprzętu.

Gwarancją bezpieczeństwa i sukcesu ekonomicznego tej inwestycji jest jej nowy, główny udziałowiec – spółka Winterpol, która doskonale zna specyfikę lokalnego rynku turystycznego. Działa na nim od roku 1991 r. budując wyciągi i hotele, między innymi w Zieleńcu i Karpaczu. Jest też głównym operatorem „Zieleniec Ski Arena” i planuje tu kolejne inwestycje.

 

Perspektywy rozwoju Zieleńca jako całorocznej destynacji

W ciągu roku od rozpoczęcia budowy, spółka INFINITY Zieleniec Ski & Spa, która działa jako inwestor i przyszły operator obiektu, sprzedała już ponad połowę apartamentów potwierdza to atrakcyjność tej propozycji dla osób, które poszukują możliwości inwestowania w nieruchomości. Spółka inwestorska stała się też ważnym partnerem lokalnej społeczności i blisko współdziała na rzecz rozwoju Zieleńca. Zapowiada udział w budowie wodociągu i odśnieżaniu dróg dojazdowych do miejscowości, co przez wiele lat było wąskim gardłem oferty turystycznej Zieleńca.

Współczesny Zieleniec to nie tylko stacja narciarska z nowoczesną infrastrukturą, na którą składa się ponad 22 km tras zjazdowych, 5 kolei linowych, 24 wyciągi, snow park i half-pipe. To również doskonałe miejsce do wypoczynku przez cały rok i świetna baza wypadowa w inne ciekawe miejsca Kotliny Kłodzkiej. Góry Bystrzyckie oraz Góry Orlickie zachęcają do indywidualnych i rodzinnych wypraw pieszych oraz rowerowych przejażdżek. Na gości czekają między innymi: całoroczne koleje linowe, Park Linowy Czarna Góra, DiscGolfPark, Mountainboard, SkiGrass, ośrodek jeździecki, a nawet łowisko pstrąga.

Dzięki zastosowaniu najnowszych rozwiązań, hotel będzie przyjazny środowisku. Do systemowych rozwiązań wykorzystanych w obiekcie należą: ograniczający emisję spalin układ ogrzewania czystą energią gazu ziemnego, wydajny system pomp ciepła wykorzystujący odzysk powietrza odprowadzanego z układu wentylacji, trójwarstwowe okna i rygorystyczna izolacja zwiększająca wydajność ogrzewania oraz chłodzenia budynku.

W ofercie nowego hotelu znajdują się apartamenty jedno-, dwu- i trzypokojowe. Wszystkie apartamenty będą dostępne w opcji pod klucz, a ich właściciele będą mogli nie tylko zarabiać, ale też korzystać z nich o dowolnej porze roku, co gwarantuje pakiet właścicielski. Więcej informacji na stronie portalu www.infinity-zieleniec.pl.

Dodano: 2019-08-30 09:16:00

Komentarze (0)
Dodaj komentarz