Na krawędzi klifu, czyli o korzystaniu z turystycznych atutów Trzęsacza

Niby malutka, a mimo wszystko pełna rozmaitych atrakcji i niebywale charakterystyczna miejscowość nad morzem w zachodniopomorskiem. Zapewne Trzęsacz zna - przynajmniej ze słyszenia - każdy, kto przywiązuje choć minimalną wagę do informacji z kraju. Historia ratowania pozostałości średniowiecznego kościoła przed całkowitym zawaleniem się do morza to w końcu duży temat. Gotyckie mury i nadmorskie plaże to nie jedyne walory, jakie skłaniają turystów do przyjazdu, co widać choćby po poniższych przykładach ofert specjalnych.

Weekend we dwoje w Trzęsaczu - coś dla romantycznych dusz na wspólny relaks nad morzem. Jako że Trzęsacz dysponuje fantastycznymi krajobrazami wybrzeża klifowego, stosowne tło dla weekendu tylko we dwoje jest już zapewnione. Drugą z istotniejszych dla zbudowania stosownego klimatu rzeczy będą szeroko rozumiane aktywności dla par. Pod tym względem weekend we dwoje w Trzęsaczu będzie niezwykle bogaty: szaleństwa w duecie na paralotniach lub quadach, piesze przechadzki po romantycznych zakątkach, konne przejażdżki, wycieczki lokalną kolejką wąskotorową, zabiegi w SPA i wiele, wiele więcej.

Odnowa biologiczna w Trzęsaczu - coś, w co warto zainwestować pieniądze, by później cieszyć się pełnią energii przez długi czas po powrocie do domu. Już sam pobyt nad morzem w Trzęsaczu pozwala nabrać sporo sił, jednak dzięki odnowie biologicznej efekt regeneracyjny zostaje zwielokrotniony. Trochę ruchu na świeżym powietrzu i nadmorski klimat świetnie się uzupełniają z wszelkiego rodzaju masażami i innymi typami zabiegów. Szukając odnowy biologicznej w okolicach Trzęsacza, prawdopodobnie najlepszym wyjściem będzie przegląd ofert obiektów z kategorii SPA & Wellness.

Sylwester w Trzęsaczu - szampańska impreza na Nowy Rok w połączeniu z kilkudniowym turnusem wypoczynkowym nad morzem. W przypadku sylwestra w Trzęsaczu to ten drugi aspekt pobytu wydaje się istotniejszy, w końcu w temacie sylwestrowej zabawy trudno już wymyślić coś naprawdę oryginalnego i niepowtarzalnego. Za to nadmorski relaks pod koniec roku to już dość nietypowy scenariusz. W okolicach sylwestra Trzęsacz może zaoferować przyjezdnym m.in. rześkie powietrze, korzystny dla zdrowia klimat i unikalne zimowe pejzaże, które najlepiej podziwiać z wysokiej platformy widokowej.

Boże Narodzenie w Trzęsaczu - jeden z lepszych sposobów na to, aby dać sobie spokój ze świątecznymi porządkami i innymi bożonarodzeniowymi obowiązkami. Przyjeżdżając do Trzęsacza na Boże Narodzenie w roli gości-turystów, można w pełni skupić się na odpoczynku w towarzystwie najbliższej rodziny. Na święta da się znaleźć kilka ciekawych atrakcji, np. wybrać się na spacer wzdłuż plaży, pójść do Multimedialnego Muzeum na Klifie bez kolejek albo obejrzeć neogotycki, XIX-wieczny kościół pw. Miłosierdzia Bożego. W trakcie Bożego Narodzenia w Trzęsaczu nie ma zatem mowy o przesiadywaniu w pokoju, chyba że ktoś właśnie tak będzie chciał się relaksować.

Andrzejki w Trzęsaczu - całkiem fajny pretekst do wyjazdu nad morze, rzecz jasna połączonego z okolicznościową, andrzejkową zabawą. Trzęsacz pod koniec listopada to całkiem niezłe miejsce do aktywnego wypoczynku. Na andrzejki można zaplanować m.in. poranny jogging po raczej opustoszałej plaży, jazdy konne w terenie, szaleństwa na quadach po specjalnym torze, a przy sprzyjającym wietrze nawet loty na paralotniach. Właśnie dzięki temu przyjazd do Trzęsacza z okazji andrzejek może być tak ekscytującym doznaniem, niezależnie od tego co przyniosą andrzejkowe wróżby.

Boże Ciało w Trzęsaczu - świąteczny czwartek to wręcz idealny przyczynek do długiego weekendu na progu lata. Spędzając Boże Ciało w Trzęsaczu, przez te cztery dni nad morzem można poczuć się praktycznie jak na wakacjach. Z tą różnicą, że woda w Bałtyku pewnie będzie jeszcze ciut za zimna na morską kąpiel, a na plażach w miarę łatwo o miejsce na rozłożenie koca. Poza tym w trakcie Bożego Ciała można już liczyć na wszystkie atrakcje sezonowe (np. Nadmorską Kolejkę Wąskotorową),jakie Trzęsacz i okoliczne miejscowości mają do zaoferowania w okresie wakacyjnym.

Weekend majowy w Trzęsaczu - majówka w bardzo ciekawym, nadmorsko-relaksacyjnym wydaniu. Trzęsacz w trakcie długiego weekendu majowego pod względem turystycznym stanowi niezwykle atrakcyjne miejsce. Plażowy relaks na majówkę to tylko jedna z całej masy rozmaitych alternatyw na konkretne wykorzystanie dostępnego czasu. Rusza lokalna kolejka wąskotorowa, da się pograć w minigolfa, panują niezłe warunki do jazdy na torze quadów, zwykle można już polatać paralotniami, w miasteczku organizowane są majowe festyny i inne imprezy… Z pewnością weekend majowy w Trzęsaczu ma wszelkie dane ku temu, aby udać się znakomicie.

Wielkanoc w Trzęsaczu - święta przeznaczone w stu procentach na jakże zasłużony wypoczynek, jako kusząca alternatywa dla pokaźnego zestawu wielkanocnych obowiązków. Zamiast przeżywać istną Mękę Pańską w domu, można pojechać w gości do Trzęsacza i w czasie Wielkanocy odpoczywać nad morzem. Przechadzki po plaży, podziwianie słynnych ruin kościoła lub świątyni Miłosierdzia Bożego (XIX w.),cudowne widoki na Wybrzeże Rewalskie ze specjalnej platformy. A to jedynie niewielka część atrakcji, jaką jest w stanie zapewnić pobyt na Wielkanoc w Trzęsaczu.

Walentynki w Trzęsaczu - oferta specjalna na okoliczność przypadającego 14 lutego święta zakochanych. Dla zadurzonej uczuciem pary walentynki to wymarzona wręcz okazja do wspólnego wyjazdu nad morze, a Trzęsacz stanowi nawet bardzo dobry kierunek dla takich wypadów we dwoje. Romantyczny nastrój przychodzi łatwo i naturalnie, wystarczy obejrzeć iście magiczne (zwłaszcza śnieżną zimą) pejzaże z plaży, specjalnej platformy widokowej albo przejść się Aleją Róż i Zakochanych w sąsiednim Rewalu. Nawet jeśli z Trzęsacza jest kawałek spaceru, a na walentynki nie ma mowy o kwitnących kwiatach.

Ferie zimowe w Trzęsaczu - mocno niecodzienna idea, ale całkiem ciekawa pod względem turystycznym. W trakcie ferii zimowych mało kto przyjeżdża do Trzęsacza, a to oznacza ni mniej ni więcej, że do takich ciekawych miejsc jak Multimedialne Muzeum na Klifie czy rewalska Bajkowa Chata można wtedy wejść bez wystawania w dłużących się kolejkach. O absolutnie fantastycznych krajobrazach zaśnieżonego wybrzeża czy korzystnych właściwościach morskiego klimatu już nie wspominając. Ferie zimowe w Trzęsaczu to o wiele atrakcyjniejsza opcja, niż mogłoby się wydawać na pierwszy rzut oka.

Dzień Kobiet w Trzęsaczu - 8 marca, święto o zasięgu światowym: nic, tylko korzystać z takiej sposobności do małego wypadu nad morze. Tym bardziej, że spora część obiektów noclegowo-wypoczynkowych z Trzęsacza dysponuje specjalnymi pakietami z okazji Dnia Kobiet w swojej ofercie. W dużym uogólnieniu i uproszczeniu - takie propozycje koncentrują się na tym, aby dać paniom możliwość wyjątkowo skutecznego i przyjemnego zrelaksowania się. I tak Dzień Kobiet w Trzęsaczu właściwie nie ma prawa bytu bez sesji paru zabiegów SPA.

Wakacje w Trzęsaczu - właśnie na to wszyscy czekają: piękna pogoda i całe mrowie atrakcji w zasięgu ręki. Trzęsacz w okresie wakacji to dla wszelkiego typu wczasowiczów prawdziwy róg obfitości. Bo to i fantastyczne plaże z doskonale zorganizowanymi kąpieliskami, i przepiękne widoczki, i spoty paralotniarskie, i tor dla quadów, i oryginalne muzeum, i Nadmorska Kolej Wąskotorowa, i pole do minigolfa, i kuszące wabiki sąsiednich miejscowości. W tym natłoku wakacyjnych możliwości można przegapić “znak firmowy” Trzęsacza, jakim niewątpliwie są pozostałości kościoła na klifie. Takie multum opcji sprawia, że wakacje w Trzęsaczu po prostu muszą udać się doskonale.

Jesień w Trzęsaczu - sezon niby się skończył, ale to nie powód by rezygnować z zasłużonego odpoczynku nad morzem. Wręcz przeciwnie, stosunkowo liczne grono urlopowiczów specjalnie czeka z wyjazdem do Trzęsacza na jesień. Takie działanie ma solidną motywację, zarówno turystyczną, jak też ekonomiczną. W sezonie jesiennym Trzęsacz robi się odczuwalnie tańszy (noclegi, bilety wstępu etc.),a poza tym obowiązki szkolne wezwały sporą grupę wczasowiczów z powrotem do domów. Tym samym jesienią generalnie łatwiej o wolny skrawek plaży, znika też większość kolejek.

Weekend listopadowy w Trzęsaczu - środek jesieni, dwa ustawowo wolne od pracy i szkoły święta na początku miesiąca: nic, tylko organizować sobie długi weekend i jechać nad morze. Trzęsacz sprawdzi się co najmniej nieźle jako kierunek stricte odprężającego wyjazdu na listopadowy weekend. Zaciszna i urocza okolica zachodniopomorskiego wybrzeża, zdrowy klimat (jod, aerozol morski i takie rzeczy),parę atrakcji w zanadrzu, jak np. tor dla quadów, słynne ruiny kościoła, albo nowoczesne muzeum. Niewątpliwie długi weekend listopadowy w Trzęsaczu to konkretna i sensowna propozycja.

Galeria
Dodano: 2017-07-18 11:09:00

Komentarze (2)
MaThek
11.08.2017 15:35

Kiedy ja wpadłem do Trzęsacza (tak w 1999 r.),to kościoła było chyba więcej niż resztki jednej ściany, ale też nikt jeszcze nie myślał o poważnym zabezpieczeniu urwiska przed falami - a przynajmniej takim, jakie widać na załączonych obrazkach. Za to jeździły już jakieś retro-pociągi - wszystko było fajnie, tylko trzy razy wolniej niż oczekiwałem.

Anonim
5.10.2017 14:01

Trzęsacz to niby mała wioska, ale przez te ruiny kościoła (albo dzięki nim) jest tam często chmara turystów oglądających owe pozostałości i podziwiających widoki z platformy widokowej. Można przyjechać i obejrzeć, ale nie zatrzymywałbym się tam na dłużej.

Dodaj komentarz