Na Dzień Kobiet znowu planujesz wyjście do kina? Zamień sztampowe zamiary na ekscytujący wyjazd nad morze!

Międzynarodowy Dzień Kobiet - święto miłe dla każdej z pań. 8 marca wszystkie kobiety, niezależnie od osobistych poglądów na kwestię kulturowego równouprawnienia, zasługują na specjalne traktowanie i kilka chwil przyjemności. Problem w tym, że najczęściej sprowadza się to do tulipanów, bombonierki / ciasta i seansu filmowego albo okolicznościowej dyskoteki. Ile tak można? Znacznie bardziej fascynującą alternatywą będzie krótki wypad nad morze.

W kategorii prawdziwie królewskiego traktowania na Dzień Kobiet, prawdopodobnie nic nie pobije pobytu w SPA & Wellness. To stosunkowo droga przyjemność, wszelako warta każdej wydanej na nią złotówki - jeśli tylko zabiegi dla pań (oraz wykonujący je specjaliści od urody i odnowy biologicznej) będą prezentować stosownie wysoki poziom.

Przy tych wszystkich rytuałach saunowych, pachnących kosmetykach z wymyślnych składników, wszelkich masażach (klasyczne, olejkami, kamieniami, woskiem, czekoladą…),okładach, maseczkach etc. - kąpiąca się w mleku Kleopatra zdaje się być ubogą, podrzędną arystokratką. W kurortach nad morzem obiekty SPA są już właściwie powszechną normą, nawet w tak małych miejscowościach jak Sarbinowo. Warto poszukać specjalnych pakietów na Dzień Kobiet, zawierających atrakcyjne zniżki i vouchery. A zaoszczędzone w ten sposób sumy przeznaczyć na shopping w modnych butikach.

Wyjazd nad morze będzie też niezwykle korzystny ze względów zdrowotnych. Obecny w powietrzu aerozol morski z jodem to dla układu oddechowego i tarczycy (oraz kilku innych organów) prawdziwe błogosławieństwo. Dokładając do tego jeszcze trochę wysiłku i ćwiczeń fizycznych, efekty okażą się jeszcze lepsze.

Nie wspominając już o kojącym wyciszeniu, jakie zapewni przebywanie na wyludnionej plaży, gdzie słychać tylko szum fal i krzyki mew. W trakcie marcowego spaceru wzdłuż brzegu warto też skupić się na poszukiwaniach bursztynów. Zimowo-wiosenne sztormy wyrzucają na brzeg sporo wyrwanych z dna wodorostów, wśród których stosunkowo często można znaleźć bryłki pięknego i cennego jantaru. Niewątpliwie samodzielnie zebrany bursztyn będzie wyjątkowo trafionym upominkiem na Dzień Kobiet.

Dodano: 2017-06-08 10:02:00

Komentarze (0)
Dodaj komentarz