Mazury w pigułce, czyli niezwykły hotel w Krainie Tysiąca Jezior

Na Mazurach można poczuć się naprawdę wolnym, odciąć się od codziennego pośpiechu i czerpać siły witalne z otaczającej natury. Zdecydowana większość turystów poszukuje na Mazurach miejsca, w którym rozumie się potrzebę oderwania się od hałasu, cywilizacyjnego pośpiechu, chęć obcowania z przyrodą i korzystania z wodnego potencjału Mazur, ale przy zachowaniu wysokiego standardu pobytu. O tym, że jest to możliwe, przekonuje Hotel Robert’s Port – wyjątkowa przystań odpoczynku na Mazurach.

Od pensjonatu po własną flotę

Położony nad brzegiem jeziora Tałty, czterogwiazdkowy Hotel na Mazurach Robert’s Port, jest odzwierciedleniem prawdziwej pasji i miłości do Mazur. Choć sam hotel powstał w 2004 roku, jego historia sięga lat 80., kiedy w tym miejscu działał pensjonat „Złote Wrota”, prowadzony przez mamę obecnego właściciela – Roberta Śliwińskiego.

To z jego inicjatywy – i w odpowiedzi na oczekiwania gości pensjonatu – w ofercie znalazły się rejsy statkiem. Dziś Robert Śliwiński jest drugim po Żegludze Mazurskiej z Giżycka armatorem na Wielkich Jeziorach – posiada 4 statki pasażerskie, które na swoje pokłady mogą zabrać niemal 600 pasażerów.

W 2004 roku powstał Hotel Robert's Port, konsekwentnie rozbudowywany i wyposażany w nowe atrakcje dla turystów. W 2012 roku otwarto tu Witalną Przystań, czyli Instytut SPA, a sam obiekt został skategoryzowany jako czterogwiazdkowy.

Wypoczynek w mazurskim stylu

Dziś Hotel Robert’s Port oferuje noclegi w 159 komfortowych pokojach i apartamentach, a także w letnich domkach znajdujących się nad brzegiem jeziora. To przestrzeń łącząca wysoki standard nowoczesnego odpoczynku z mazurskim klimatem. Wspaniałe otoczenie obfitujące w tereny zielone doskonale komponuje się z wystrojem hotelu na Mazurach – nawiązującym do lokalnego stylu i żeglarskich tradycji. Do dyspozycji miłośników sportów wodnych hotel oddaje nowoczesny port żeglugi śródlądowej przystosowany do przyjęcia zarówno małych, jak i dużych jednostek. Znajduje się tu również wypożyczalnia sprzętu wodnego.

Sandacz i inne przysmaki

Historia i tradycje Mazur mają swoje odzwierciedlenie w tutejszej kuchni. Wśród dań serwowanych w restauracjach Hotelu Robert’s Port królują mięsa i ryby, z doskonałym sandaczem na czele. Szef Kuchni, Adam Reluga, odkrywa przed gośćmi bogactwo mazurskich smaków, prezentując dania inspirowane lokalnymi tradycjami oraz przygotowywane na bazie rodzinnych przepisów. W hotelu znajdują się dwie restauracje: Kapitańska z imponującym barem w kształcie żaglowca i przeszkloną podłogą z widokiem na basen oraz klimatyczna Restauracja Żeglarska a’la carte.

Filozofia kompleksowego odpoczynku

Pobyt w hotelu Robert’s Port na Mazurach to fuzja intensywnych wrażeń oraz wyciszenia. Dopełnieniem bogatej palety atrakcji jest komfortowe SPA Witalna Przystań, z siedmioma profesjonalnymi gabinetami zabiegowymi. Tutaj goście, zarówno dzieci, jak i dorośli, mogą skorzystać z odprężających zabiegów będących ukoronowaniem pełnego wrażeń dnia. 

Filozofia nowoczesnego wypoczynku koncentruje się wokół doświadczania pobytu. Począwszy od wspaniałego otoczenia, poprzez serwis, odkrycia kulinarne, po szeroką gamę atrakcji dla lubiących aktywny wypoczynek i możliwości zażycia relaksu dla szukających odprężenia. Hotel Robert’s Port to pięć hektarów właśnie takiej przestrzeni – od początku tworzonej po to, by zaspokoić oczekiwania turystów szukających komfortowego pobytu w miejscu, w którym wciąż można odkrywać niesamowitą naturę Mazur.

Dodano: 2020-01-29 13:35:00

Komentarze (0)
Dodaj komentarz