Marsa el Alam w Egipcie - piękno podwodnego świata na egzotyczne wczasy

Marsa el Alam to egipska miejscowość ulokowana w przepięknej scenerii, znajduje się na koralowym wybrzeżu, nad Morzem Czerwonym, na południe od wschodniej części pustyni Sahary. Hotele w większości są z opcją all inclusive, bardzo nowoczesne i luksusowe, jednak, gdy się nieco oddali czeka prawdziwa Marsa el Alam. To tam poczujemy spokój, wsłuchamy się w ciszę, szmaragdowe morze i ujrzymy niesamowitą rafę koralową. Dalej w głąb lądu trafimy w końcu na bezmiar pustyni...

Jakie atrakcje czekają w Marsa el Alam?

Rozrywki, turystyczne atrakcje, piaszczyste plaże czekają tu przede wszystkim w kompleksach hotelowych, które znajdują się bardzo blisko morza. Jednakże tym, co naprawdę zachwyca w Marsa el Alam to niezwykła rafa koralowa, bajecznie kolorowa i różnorodna. To idealne miejsce dla miłośników nurkowania, którzy pragną zobaczyć nowy świat. Najbardziej popularne miejsce zaś, w których warto to zrobić to Abu Debur Reef, Abu Dabab, Marsa Asslai oraz Dolphin House, do którego często przypływają delfiny.

Aktywnie spędzić czas można także na pustyni, wycieczki na quadach czy wielbłądach to tylko niektóre z atrakcji. Marsa El Alam to również wspaniała baza wypadowa na wypad do Asuanu, Abu Simbel czy Luxoru.

Kurort ten wciąż należy do spokojniejszych miejscowości, mimo iż cały czas się rozrasta. Plaże są tu dziewicze i piaszczyste, a na turystów czekają rejsy statkiem ze szklanym dnem, safari oraz wizyty w rezerwacie Wadi al Gemal.

Marsa Alam - polecane hotele i informacje praktyczne

Popularnym hotelem i zarazem polecanym na Marsa El Alam jest niewątpliwie Hotel Hilton Marsa Alam Nubian Resort, a także Hotel Three Corners Triton Sea Beach czy Hotel Oriental Bay. Oczywiście to tylko jedne z wielu propozycji, bowiem w kurorcie tym ciekawych obiektów nie brakuje.

Warto pamiętać, by nie fotografować rezydencji państwowych, obiektów rządowych, portów oraz mostów. Egipt to kraj muzułmański także należy się stosować do panujących tutaj zasad związanych z religią islamską. Odradza się panom flirtowania czy nawet rozmowy z lokalnymi kobietami, bowiem stanowi to duże złamanie kodeksu moralnego.Dodano: 2020-02-10 15:10:00

Komentarze (0)
Dodaj komentarz