Listopadowy relaks na andrzejki w Ciechocinku

Ludowe święto przypadające na wigilię św. Andrzeja 29 listopada - a raczej najbliższy tej daty weekend, gdyż nie jest to dzień ustawowo wolny - to znakomity pretekst do hucznej zabawy. Rzecz jasna przy andrzejkach nie można pominąć kilku wróżb na przyszłość, najlepiej pomyślnych. Coraz więcej osób decyduje się również na turystyczne wyjazdy w tym terminie, żeby połączyć czystą rozrywkę z zawsze przydatnym i mile widzianym wypoczynkiem. Interesującą propozycją w tym zakresie będzie Ciechocinek, czyli znane w całym kraju uzdrowisko.

Wiadomo, że w takiej miejscowość z rozbudowanym zakresem usług relaksacyjnych SPA & Wellness i zabiegów przyrodoleczniczych odpoczywa się naprawdę przednio. Jeśli natomiast chodzi o andrzejkowe imprezy, to de facto właściwie wszędzie wyglądają one niemal identycznie - bez lania wosku i paru innych sposobów na przepowiadanie przyszłości ani rusz. Andrzejki w Ciechocinku urządzają m.in. instytucje kultury, kluby rozrywkowe, dyskoteki, a nawet obiekty noclegowe. Te ostatnie zasługują na szczególną uwagę ze względu na specjalne, okolicznościowe pakiety specjalne, jakimi kuszą turystów do przyjazdu w listopadzie. Regularnie jedną z dodatkowych atrakcji jest właśnie andrzejkowa zabawa dla gości.

Wszelako tańce, czarnoksięsko-profetyczne harce czy pokazy prawdziwych artystów dla wielu osób będą wyłącznie interesującym dodatkiem do pierwszorzędnego relaksu. W końcu nie po to przyjeżdża się akurat do Ciechocinka, żeby korzystać z rozrywkowych andrzejek, zamiast oddawać się przyjemnościom masaży, kąpieli w solankach, rytuałów saunowych i innych “firmowych” atrakcji, na jakie można liczyć w uzdrowisku. Być może profil leczniczy miejscowości sporej grupie osób kojarzy się z dolegliwościami wieku podeszłego, to jednak tylko pozory. Znajdzie się również parę ciekawych, listopadowych propozycji dla “pięknych, młodych i bogatych”. Wystarczy wspomnieć chociażby o rozbudowanych w strefach SPA, jakimi szczycą się niektóre aquaparki, eleganckie hotele i luksusowe pensjonaty.

Z drugiej jednak strony - takie szczytowe osiągnięcia z dziedziny regeneracji i pielęgnacji ciała potrafią słono kosztować. Jeśli komuś w taki weekend na przełomie listopada i grudnia zależy przede wszystkim na tanim noclegu, warto zastanowić się nad nieco alternatywnymi metodami na wykorzystanie wolnego czasu w andrzejki. Na szczęście dla oszczędnych Ciechocinek daje całkiem sporo możliwości. Od rejsów po Wiśle z kameralnej przystani, przez konne wycieczki po malowniczych terenach, aż po spacery po zdrojowych parkach oraz zwiedzanie warzelni i tężni solankowych, stanowiących jedną z wizytówek całego kurortu. Zawsze to trochę nowej wiedzy, a przy okazji korzystna dla zdrowia inhalacja.

Andrzejkowe zabawy i turystyczne wojaże nie zastąpią wprawdzie pełnego urlopu - czym bowiem są 2-3 dni wypoczynku wobec dwóch tygodni pełnego odprężenia - ale zawsze pomogą poprawić sobie samopoczucie i nabrać nieco energii na ostatniej prostej do świątecznych przygotowań. Gdzie jak gdzie, ale w Ciechocinku odpoczywa się nad wyraz efektywnie.

Dodano: 2017-11-21 11:52:00

Komentarze (3)
Anonim
21.11.2017 14:07

Przy Ciechocinku nie sposób uciec od skojarzeń z emerytami i rencistami, którzy przyjeżdżają do uzdrowiska przede wszystkim po to, aby podreperować nieco swoje kruche zdrowie. Wyobrażam sobie zaskoczoną minę jakiegoś wziętego imprezowicza, który wchodzi do jakiegoś lokalu na andrzejkową zabawę, a tam właśnie bawi się klub seniora 8-O

Anonim
10.05.2019 08:26

Zawsze to fajnie chociaż przez te 3 dni zabawić się i zrelaksować, nawet jeśli Ciechocinek kojarzy się tak a nie inaczej. Można wtedy w pełni wypocząć w przyśpieszonym tempie.

Anonim
16.11.2022 18:00

te bzdury które piszą to tylko durnie jestem raz w miesiącu w ciechocinku chodzę do wojskowego tam dużo młodszego pokolenia się bawi mineły te czasy gdzie tylko emeryci się bawili i nie pisójta głópot botak nie jest

Dodaj komentarz