Letnie półkolonie – moc atrakcji dla dzieci, wygoda dla rodziców

Tegoroczne wakacje, wziąwszy pod uwagę sytuację związaną z koronawirusem, na pewno nie będą standardowe. Mimo wszystko trzeba jednak próbować powrócić do normalności. Sprawdź, jakie możliwości wypoczynku dają Twoim pociechom półkolonie i dlaczego warto rozważyć tę wakacyjną opcję. 

Mężny szeryf, nieokiełznana podróżniczka, a może wrażliwa malarka? Sprawdź, kogo masz w domu

Choć dziecięcy charakter kształtowany jest przez całe życie, pewne predyspozycje i usposobienie, z jakim pociechy przychodzą na świat, do jednych tematów je zbliża, od innych – oddala. Zanim zapiszesz dziecko na konkretne półkolonie dokładnie sprawdź, jakie dziedziny najbardziej je interesują. Odkrywanie podwodnego świata, szaleństwa Dzikiego Zachodu, a może wakacyjne plenery artystyczne? Biorąc pod uwagę to, co mają do zaoferowania półkolonie Poznań, możesz być spokojny: dziecko na pewno wybierze dla siebie coś interesującego. Pełny zakres wakacyjnych możliwości dla pociechy znajdziesz na stronie internetowej organizatora https://papuga.edu.pl/polkolonie-dla-dzieci-poznan/polkolonie-letnie/.

Dlaczego warto zapisać dziecko na półkolonie?

Spośród szeregu korzyści, jakie płyną z tej formy wakacyjnego odpoczynku znajdują się aspekty takie jak:

    • łączenie zabawy i nauki – dziecięca nauka nie kończy się w szkolnych murach; wakacyjny czas warto spożytkować na rozwijanie w sobie nowych umiejętności, których szkoła nie nauczy; wśród propozycji przygotowanych dla najmłodszych znajdują się m.in.: strzelanie z łuku, plener malarski, warsztaty kulinarne, spotkania muzyczne, zajęcia językowe, zumba czy wyprawa do lasu;

    • interakcje rówieśnicze – dziecko jest istotą społeczną i najlepiej rozwija się, będąc w grupie rówieśniczej; współczesny styl życia sprawia, że o naturalny kontakt z kolegami coraz trudniej; wirtualny świat gier i rozrywek izoluje pociechy od siebie; coraz więcej rodzin wychowuje też jedynaczki i jedynaków; dzięki półkoloniom letnim pociechy mogą rozwijać nowe znajomości, zawierać przyjaźnie i sprawdzać się w prawdziwych interakcjach międzyludzkich, których nie zastąpi żadna komputerowa rozgrywka;

    • możliwość pogodzenia pracy dorosłych z wypoczynkiem ich pociech – dorośli, w przeciwieństwie do dzieci, muszą pracować i nie mogą mieć wolnego przez pełne dwa miesiące. Z myślą o zapewnieniu najmłodszym atrakcyjnych zajęć i odpowiedzialnej opieki powstały właśnie półkolonie. Organizowane w mieście, dają rodzicom komfort łatwego odebrania dziecka z zajęć, pociechom zaś wachlarz możliwości w zakresie doskonałej zabawy.

Zdrowe posiłki na miejscu – bez noszenia lunchboxu!

Wakacje to czas, gdy dostęp do świeżych owoców i warzyw jest wprost nieograniczony. Nie ma więc sensu wstawać wcześniej przed pracą, by przygotować dla pociechy kanapki, które z dużym prawdopodobieństwem zepsują się w torbie. W pełni zorganizowane półkolonie zadbają także i o ten aspekt, dostarczając dziecku wartościowych posiłków. Menu jest w pełni dopasowane do dziecięcych preferencji. Uwzględnia również indywidualne potrzeby dietetyczne, co jest szczególnie ważne w przypadku dzieci z alergiami pokarmowymi, będącymi na diecie wykluczającej produkty glutenowe czy te z laktozą. 

Podsumowując, szeroki wybór atrakcyjnych form spędzania wolnego czasu, fachowa opieka oraz opcja posiłków na miejscu czyni letnie półkolonie świetnym wyborem dla zapracowanych rodziców i pełnych energii dzieci. 


Dodano: 2020-06-05 13:21:00

Komentarze (0)
Dodaj komentarz