Letnia wycieczka do Warszawy - jak przyjemnie spędzić czas w stolicy?

Warszawa to być może nietypowa, ale z pewnością bardzo ciekawa destynacja na letnia wycieczkę. W sezonie wakacyjnym w stolicy można spędzać czas na wiele sposobów. Warto wybrać się na spacer do Łazienek Królewskich i posłuchać koncertu fortepianowego, wziąć udział w rejsie po Wiśle lub obejrzeć film w kinie „pod chmurką”.

Najpierw zarezerwuj nocleg

Przed przyjazdem do Warszawy trzeba poszukać miejsca do odpoczynku i snu. Można skorzystać np. z bogatej oferty warsaw4you. Komfortowy apartament w samym centrum stolicy to idealne lokum wypadowe. Wszędzie jest blisko, do najciekawszych atrakcji można dostać się na piechotę, a dotarcie w najbardziej oddalone zakątki miasta nie stwarza problemów.

Letnie spacery

W czasie pobytu w Warszawie punktem obowiązkowym dla każdego turysty jest wizyta w Łazienkach Królewskich. Latem ogrody skąpane są w zieleni i kwiatach a obok Pałacu na Wyspie przechadzają się pawie. Po Łazienkach można spacerować godzinami, warto podążyć jedną z wytyczonych ścieżek: Zegarów Słonecznych i Źródełek lub Historycznych Wydarzeń i Postaci. Przejście obu nie zajmie więcej niż półtorej godziny. Ponadto od maja do września pod pomnikiem Fryderyka Chopina w Ogrodzie Modernistycznym odbywają się recitale fortepianowe - w każdą niedzielę w godzinach: 12:00 i 16:00. Innym wspaniałym miejscem na leniwy spacer jest Ogród na Dturysachu Biblioteki Uniwersytetu Warszawskiego. Oprócz tego, że znajdują się w nim piękne rośliny jest również znakomitym tarasem widokowym, z którego można podziwiać panoramę miasta.

Kino na świeżym powietrzu

Już od ponad dekady pod koniec czerwca co roku w ramach cyklu Filmowa Stolica Lata w kilkudziesięciu różnych lokalizacjach rozpoczynają się darmowe pokazy filmów „pod chmurką”. Seanse ogląda się siedząc w wygodnym leżaku na plaży, w parku lub miejskim skwerku. Ważne jest by przybyć na miejsce nieco wcześniej ponieważ Filmowa Stolica Lata cieszy się ogromna popularnością. Projekcje odbywają się m.in. w Parku Bródnowskim, w Wola Park, plaży Romantycznej (Wawer) oraz przed ‎Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN.

Atrakcje nad Wisłą

Wiślane bulwary w sezonie letnim tętnią życiem. Na wielu plażach organizowane są turnieje siatkówki plażowej lub badmintona. Istnieje też możliwość wypożyczenia roweru wodnego lub odbycia rejsu po Wiśle tramwajem wodnym. Do najpopularniejszych i najchętniej odwiedzanych warszawskich plaż należą: Poniatówka, plaża praska, plaża Saska Kępa i plaża Żoliborz. Można też wziąć udział w pikniku Food Trucków lub po prostu wypocząć, delektując się wolnym czasem.

Nadwiślańskie bulwary są też idealnym miejscem do spacerów oraz przejażdżek rowerowych. Rower można wypożyczyć ze stacji Veturilo i podążyć jedną z wytyczonych tras, np. Słonecznym Szlakiem, który ma długość 8 km i prowadzi do Warszawskiego Zoo lub Trasa Nadwiślańska o dystansie 13 km, przy której znajduje się Podzamcze, a w jego pobliżu Park Fontann, gdzie odbywają się multimedialne pokazy. Spektakle woda-światło-dźwięk rozpoczynają się w piątki i soboty o godzinie 21:00 lub 21:30.

Dodano: 2018-07-03 14:51:00

Komentarze (3)
Anonim
24.07.2018 09:07

Osobiście nie wydaje mi się, żeby akurat Warszawa była fajną destynacją turystyczną na lato. Wielka metropolia, duszne miasto, wieczne zatory komunikacyjne. Zwiedzanie stolicy lepiej zaplanować sobie na wiosnę albo jesień - szczególnie na jakiś okres świąteczny, kiedy "słoiki" wracają do swoich rodzinnych domów.

Anonim
15.04.2019 09:27

A ja lubię stolice o każdej porze roku, w każdej aurze ma swój klimat. Często tam bywam, zarówno służbowo jak i w celach prywatnych i zawsze miło wspominam pobyt.

Anonim
6.01.2021 21:52

Weekend w stolicy to świetny pomysł, niestety teraz jest to niemożliwe, w wakacje zatrzymaliśmy się z przyjaciółmi w Go Apartments polecam, gdy się trochę uspokoi sytuacja.

Dodaj komentarz