Lądek-Zdrój stanowi niezłą alternatywę na weekend listopadowy

Wypoczynkowe wyjazdy w samym środku jesieni nie cieszą się w Polsce aż tak dużą popularnością jak majowe wojaże, ale ta sytuacja powoli ulega zmianie. Najlepiej widać to po rosnącej liczbie ofert turystycznych z pakietami specjalnymi na długi weekend w listopadzie. A zatem: jaki kierunek wybrać, zamiast przesiadywać w domu albo wdawać się w polityczne kłótnie? Tutaj słynna, górska miejscowość uzdrowiskowa Lądek-Zdrój ma sporo silnych magnesów na potencjalnych przyjezdnych.

I wcale nie trzeba być żadnym kuracjuszem z poważnymi dolegliwościami, żeby cieszyć się wspaniałymi możliwościami i przyjemnym relaksem. Gorąca, bąbelkowa kąpiel czy degustacja wód mineralnych będą dobre nie tylko dla tych, którym przytrafiły się jakieś choroby. To bowiem tylko niewielki ułamek atrakcji, jakie w Lądku-Zdroju czekają na wszystkich chętnych. I nawet jeśli weekend listopadowy w górach nie będzie miał zbyt wiele wspólnego z polską, złotą jesienią, to zawsze znajdzie się coś ciekawego. Do zwiedzenia, do zobaczenia albo do zrobienia.

Na pierwszy plan wysuwają się tutaj okoliczne zabytki oraz muzea. Zarówno te, które znajdują się na terenie Lądka, jak też w kilku innych miejscowościach w górskiej okolicy. W końcu nic nie stoi na przeszkodzie, żeby w trakcie listopadowego weekendu zaplanować sobie jedną czy dwie krótkie, krajoznawcze wycieczki. Owszem, uzdrowiskowy Zakład Przyrodoleczniczy i kryty most nad Białą Lądecką są niezwykle urodziwe, ale jakoś tak więcej ciekawości wzbudzają np. Kopalnia Złota w Złotym Stoku, Zamek Międzylesie, strońskie Muzeum Kamieni i Minerałów, a także potężna Twierdza Kłodzka. Lądek jako punkt wypadowy, niejako przy okazji gwarantujący komfortowe noclegi, sprawdza się wprost wyśmienicie.

W zasadzie to samo można powiedzieć o ewentualnych rozrywkach, jakie mogą wiązać się z weekendem listopadowym w Lądku-Zdroju. Prym w tej kategorii atrakcji zdaje się wieść Letnia Stacja - czyli oferta pozazimowa lądeckiej stacji narciarskiej. Do wyboru są m.in. monsterrollery (to znaczy sprzęt zjazdowy, de facto będący terenową wersją hulajnogi o dużych kołach i szerokich oponach),park linowy oraz zdecydowanie spokojniejsze w odbiorze mini zoo z przesympatycznymi przedstawicielami leśnej fauny. Z kolei kawałek za miastem funkcjonują m.in. zjeżdżalnia Czarna Żmija (tor quasi-saneczkowy),Ogród Bajek pełen drewnianych rzeźb bohaterów opowieści dla dzieci, Średniowieczna Osada Górnicza (z wiernie zrekonstruowanymi sprzętami i machinami)... Warto również pomyśleć o wypadzie w góry do Kletna z dawną kopalnią uranu, prywatnym Muzeum Ziemi i - przede wszystkim - słynną na cały kraj Jaskinią Niedźwiedzią.

Galeria
Dodano: 2017-10-02 14:30:00

Komentarze (2)
MaThek
3.10.2017 08:11

Na dwa, trzy dni do Lądka w listopadzie na długi weekend? Nie brzmi szczególnie zachęcająco, chyba rzeczywiście jedyna sensowna opcja to potraktować uzdrowisko jako bazę wypadową na tych parę wycieczek po okolicy. Złoty Stok jednego dnia, drugiego Kletno - i może być ciekawie. Pod warunkiem, że cokolwiek z wymienionych wyżej atrakcji będzie czynne.

Anonim
4.07.2019 08:29

Właściwie długi weekend w Lądku może być bardzo fajny. Spokojne miejsce, jakieś zabiegi i można wracać do pracy wypoczętym :)

Dodaj komentarz