Krótko o Świeradowie-Zdroju i możliwościach uzdrowiska z zakresu odnowy biologicznej

Wszelkiego rodzaju SPA & Wellness są dzisiaj prawdopodobnie najważniejszym wyznacznikiem tego, że w danym kurorcie wypoczywający turyści mają do dyspozycji wysokiej klasy odnowę biologiczną. Zanim jednak najróżniejsze SPA - co niektórzy rozwijają czasami do łacińskiego “zdrowie przez wodę” - stały się modne, całkiem podobne możliwości oferowały rozmaite uzdrowiska. Takie jak choćby położony w górach Świeradów-Zdrój. Połączenie potencjału leczniczego ze szczególnie przyjemnym relaksem było tylko kwestią czasu.

W końcu o to w profesjonalnej odnowie biologicznej chodzi, żeby zregenerować siły zmęczonego ciała i wykurować ewentualne (raczej drobne) dolegliwości. A im więcej przy tym wszystkim miłych doznań, tym lepiej. W Świeradowie-Zdroju obiekty SPA powstają zarówno jako całkowicie nowe ośrodki wypoczynkowe, jak też kolejny naturalny krok w rozwoju sanatoriów, których historia niejednokrotnie sięga przynajmniej XIX wieku. Jako że pakiety pobytowe z zestawem fachowych zabiegów nie mają wiele wspólnego z tanimi noclegami, w wielu obiektach strefy relaksu funkcjonują niejako autonomicznie. Tak, żeby turyści nocujący w innych miejscach, również mogli przyjść i wybrać interesujące ich usługi.

Masaże (i ich pochodne),rytuały saunowe oraz podobne procedury niewątpliwie stanowią główną oś odnowy biologicznej ze Świeradowa-Zdroju. Porównywalnie istotne będą możliwości, jakie daje obecność wód mineralnych. Odkryte i eksploatowane w górach źródła wykorzystuje się m.in. do leczniczo-relaksacyjnych kąpieli, a także konsumpcji. W pijalni wód mineralnych można spróbować kilku różnych krynic, każda charakteryzuje się nieco innymi, lecz zawsze pozytywnie wpływającymi na organizm właściwościami. Przy tym wszystko nie wolno też zapomnieć o tym, co każdy może sam zrobić we własnym zakresie, żeby w dłuższej perspektywie poprawić stan swojego zdrowia.

Chodzi rzecz jasna o amatorski sport i aktywność fizyczną. Niewątpliwie korzystny klimat w górach i czyste, świeże powietrze - czyli dokładnie takie, jakim może się pochwalić Świeradów - zachęcają do tego, żeby poruszać się zdecydowanie więcej i intensywniej niż na co dzień, kiedy większość czasu pochłaniają zawodowo-szkolne obowiązki. Wprawdzie taka odnowa biologiczna wymaga mnóstwo wysiłku, na który pewnie nie każdy turysta ma ochotę, ale efekty będą odczuwalne bardzo szybko. Rzecz jasna nie chodzi o mocne zmęczenie, tylko o wrażenie “w pełni naładowanych akumulatorów”, jakie przyjdzie tuż po powrocie do domu. Nie ma to jak kilka nocy z mocnym, głębokim snem, jaki niemal automatycznie przychodzi po długiej, forsownej wycieczce po górach. O pięknych krajobrazach widzianych po drodze już nie wspominając.

Odnowa biologiczna w górach może przybierać niezwykle zróżnicowane formy, co najlepiej widać po powyższym przykładzie. Niektóre są szybsze, niektóre praktycznie bezkosztowe - z pewnością każdy turysta, który będzie odpoczywał w Świeradowie, wybierze coś w sam raz dla siebie z szerokiej palety możliwości, jakie daje owo uzdrowisko.

Dodano: 2017-10-18 15:52:00

Komentarze (2)
Anonim
19.10.2017 08:15

Słyszałem, że w tym Świeradowie naprawdę dobrze leczą. Nie pamiętam już dokładnie, jaki jest konkretny profil uzdrowiska, ale paru znajomków bardzo sobie chwaliło cały turnus i to, jak się czuli już po powrocie. Ciekawe, czy z całą tą odnową biologiczną "dla zdrowych" byłoby tak samo?

Anonim
5.06.2019 08:42

Ja również słyszałem wiele dobrego o Świeradowie Zdroju więc na okrągłą rocznicę ślubu zafundowałem sobie i żonie pobyt w tej miejscowości z usługami odnowy biologicznej. Nie pozwalamy sobie często na takie przyjemności, ale 15 rocznica to aż się prosi :)

Dodaj komentarz