Kościelisko - najlepsza alternatywa dla Zakopanego. I coś więcej niż opcja rezerwowa

Bezpośrednie sąsiedztwo z najsłynniejszym kurortem turystycznym na Podhalu, bliskość urokliwych zakątków w Tatrzańskim Parku Narodowym, a na dokładkę kilka unikalnych miejscówek w samej miejscowości i gminie. Bez poważniejszego wahania można stwierdzić, że Kościelisko będzie świetną destynacją na relaks w górach. Przy wielu różnych okazjach.

Weekend we dwoje w Kościelisku - romantyczna propozycja dla par. Najważniejsze jest oczywiście towarzystwo ukochanej osoby, ale dla podkreślenia nastroju przyda się parę szeroko rozumianych atrakcji. W trakcie weekendu we dwoje Kościelisko pozwala m.in. na kuligi i przejażdżki bryczkami, wycieczki po malowniczych górskich szlakach czy kolacje w bardzo żywych, góralskich klimatach. Nie wolno przy tym zapominać o wspólnym relaksie, jakiego można zaznać choćby w basenach geotermalnych czy w SPA.

Odnowa biologiczna w Kościelisku - ostatnimi laty pod Tatrami mocno rozwija się temat wykorzystywania lokalnych wód termalnych. W odnowie biologicznej ta nowo powstała infrastruktura sprawdza się znakomicie. Kościelisko jako miejscowość póki co nie doczekało się takowego obiektu, ale niedaleko są choćby Termy Chochołowskie, Aquapark Zakopane czy kąpielisko geotermalne na świeżym powietrzu. Naturalnie odnowę biologiczną w Kościelisku oferują także rozmaite salony i/lub strefy SPA & Wellness.

Sylwester w Kościelisku - noworoczna, z definicji huczna i szampańska zabawa sylwestrowa połączona z kilkoma dniami porządnego wypoczynku w górach. Bardzo ciekawą opcją, jaką dają niektóre lokale Kościeliska, będzie sylwester w tradycyjnie góralskim wydaniu. Ludowa muzyka, regionalne specjały kulinarne (i trunki, nie zapominajmy o trunkach),kuligi z pochodniami etc. Równie ciekawą alternatywą będzie sylwester w Kościelisku na nartach, z nocnym szusowaniem po stoku.

Boże Narodzenie w Kościelisku - okres bożonarodzeniowy zwykle wiąże się z całą masą świątecznych obowiązków. Tymczasem wyjeżdżając na Boże Narodzenie do Kościeliska można je zgrabnie ominąć, zyskując kilka bezcennych dni na relaks w wyjątkowo pięknych okolicznościach tatrzańskiej przyrody. Magiczne widoki, piękne świątynie w rodzaju kaplicy św. Anny na Płazówce, nieźle rozwinięta baza do uprawiania narciarstwa i innych śnieżnych rozrywek… Kościelisko w trakcie Bożego Narodzenia zapewnia różnorodne doznania.

Andrzejki w Kościelisku - kolejny sposób na połączenie okolicznościowej, tym razem andrzejkowej zabawy z czystą rekreacją w górach. Wróżenie na andrzejkach w Kościelisku może być o tyle ciekawe, że niektórzy organizatorzy takich imprez chętnie sięgają po podhalański folklor. Co jak co, ale bogactwo żywych motywów w góralskiej kulturze potrafi wywrzeć mocne wrażenie. A poza tym pobyt na andrzejki będzie świetną okazją, żeby wybrać się do Doliny Kościeliskiej, Polany Pisanej, Wantuli i wielu innych zakątków nieopodal Kościeliska.

Boże Ciało w Kościelisku - związany z religijnym świętem długi weekend. Do Kościeliska warto przyjechać w czwartek wcześnie rano albo jeszcze w środę, żeby zobaczyć lub wziąć udział w procesji na Boże Ciało. Na Podhalu, a zatem i w kościeliskiej parafii św. Kazimierza Królewicza, będzie to zarówno duchowe przeżycie, jak i barwny spektakl. Naturalnie w trakcie Bożego Ciała najlepiej skupić się na relaksie, odprężyć się trochę. Kościelisko posiada niezłą sieć szlaków pieszych i rowerowych, zatem korzystanie z dobrodziejstw tatrzańskiego klimatu będzie całkiem komfortowe.

Weekend majowy w Kościelisku - bardzo dobry sposób na majówkę, dający o wiele więcej ciekawych możliwości niż tradycyjny grill na działce u siebie lub u znajomych. O pozytywnych dla zdrowia walorach górskiego klimatu w Kościelisku już nie wspominając. Długi weekend w maju aż prosi się o zorganizowanie dłuższej, ambitniejszej wyprawy w Tatry. Nie tylko do Doliny Chochołowskiej, ale np. na Wołowiec i sąsiednie Wierchy. Poza tym majówka w Kościelisku stanowi dobrą sposobność do poznania kilku interesujących miejsc w okolicy, takich jak Chałupa Sabały bądź Muzeum Powstania Chochołowskiego.

Wielkanoc w Kościelisku - ciekawy pomysł na święta. Taki, który pozwala odpocząć zamiast wyciskać z siebie siódme poty przy wielkanocnych przygotowaniach. Wszystko będzie czekało gotowe w Kościelisku na przyjazd. To po pierwsze. Drugą podstawową zaletą Wielkanocy w takiej formie będą rozmaite atrakcje, jakie czekają w Tatrach czy szerzej na Podhalu. Intrygujące muzea, oszałamiające widoki, aktywny wypoczynek, góralska kultura… Kościelisko daje szerokie spektrum atrakcji do wyboru.

Walentynki w Kościelisku - coś dla zakochanych, którzy lubują się też w białym szaleństwie. W końcu wypadające 14 lutego walentynki to środek zimy, a akurat Kościelisko daje mnóstwo różnych opcji. Wyciągi i stacje narciarskie to jedno, warte uwagi par są też psie zaprzęgi, kuligi, przejażdżki na skuterach śnieżnych, nawet liczne trasy narciarstwa biegowego. Po pełnym wrażeń dniu będą zaś czekać relaks w SPA i romantyczna kolacja: takie atrakcje dla zakochanych to w przypadku pakietów walentynkowych w Kościelisku właściwie standard.

Ferie zimowe w Kościelisku - to, co zimnolubni turyści lubią najbardziej. Jak już zostało wyżej wspomniane, Kościelisko na turnusy w czasie ferii zapewnia całą gamę mniej lub bardziej standardowych, zimowych atrakcji. Ośrodek biathlonowy Kościelisko-Kiry, stacje narciarskie Biały Potok czy Witów-Ski, Termy Chochołowskie (gorąca kąpiel na świeżym powietrzu, mmmmm) i jeszcze wiele, wiele więcej. A wszystko przy genialnym widoku na Giewont i inne tatrzańskie szczyty, co czyni z Kościeliska wyjątkowo atrakcyjny kierunek do wyjazdu na zimowe ferie.

Dzień Kobiet w Kościelisku - oferta skierowana do pań, które lubią się zapomnieć i zrelaksować. Taki wniosek wypływa z faktu, że pokaźna część okolicznościowych pakietów na Dzień Kobiet w Kościelisku (przynajmniej w dziedzinie tzw. atrakcji specjalnych) koncentruje się na przyjemnościach płynących z poddawaniu się rozmaitym zabiegom. SPA, sauny, masaże, maseczki, pielęgnacja itd. W propozycjach z Kościeliska związanych z Dniem Kobiet można też wypatrzeć takie rzeczy jak porady specjalistów, różnorakie spotkania i występy artystyczne tudzież praktyczne, użyteczne ćwiczenia.

Wakacje w Kościelisku - bardzo dobra propozycja dla tych, którzy lubią i relaksować się w aktywny sposób, i poszerzyć horyzonty przez zwiedzanie różnych miejsc, i poznać lokalną kulturę. I tak od końca: w okresie wakacji Kościelisko co i rusz organizuje mniejsze lub większe imprezy, takie jak Święto Lasu na Siwej Polanie czy Witowiańska Watra. Pragnienie wiedzy zaspokoją m.in. Chałupa Sabały, kaplica św. Anny na Płazówce czy Muzea Stylu Zakopiańskiego. Z kolei solidną dawkę wysiłku na wakacje w Kościelisku zapewniają wszelkie szlaki, ośrodki jazdy konnej, coraz liczniejsze baseny termalne i wiele, wiele innego rodzaju obiektów sportowych.

Jesień w Kościelisku - czas, kiedy po szczycie sezonu sporo turystów wraca do domu, a pogoda nad sprzyja wypoczywaniu w górach. Kościelisko w okresie jesiennym to równie atrakcyjna destynacja co w pełni pięknego lata. Atrakcji nadal mnóstwo, na dodatek z wielu różnych dziedzin, ceny za noclegi i bilety wstępu zwykle są niższe niż w czasie wakacyjnym… nie mówiąc już o tym, że za sprawą złotej polskiej jesieni widoki w Kościelisku będą znacznie barwniejsze, co sprzyja amatorom ładnych zdjęć.

Weekend listopadowy w Kościelisku - pretekst do zorganizowania długiego weekendu w Tatrach to ustawowo wolne święta: Wszystkich Świętych (choć niektórzy nawet nie myślą o pierwszym listopada w ten sposób) oraz Święto Niepodległości. Krótki wypad do Kościeliska dobrze się przysłuży, choćby z uwagi na zmianę klimatu i liczne możliwości na odprężenie się. Baseny termalne, jazda na rowerze, spacery po górach, jazda na koniach albo quadach… niewątpliwie weekend listopadowy w Kościelisku wiąże się z wieloma atrakcjami i interesującymi wabikami turystycznymi.

Galeria
Dodano: 2017-07-10 13:43:00

Komentarze (2)
Anonim
11.08.2017 11:18

Kościelisko to taka trochę przybudówka noclegowa do Zakopanego, przy coraz mocniejszej tendencji do łączenia miejscowości w duże metropolie stanie się jedną z dzielnic miasta. I przyjezdnym chyba nie zrobi to większej różnicy. Warto jeszcze dodać, że planując wycieczki w góry nie tylko Dolina Kościeliska i Tatrzański Park Narodowy zasługują na uwagę, ale też kierunek odwrotny. Na północ od Kościeliska są m.in. polana (?) Płazówka z ładną kapliczką maryjną i Cichowiański Las.

Anonim
5.10.2017 09:43

Kościelisko jest ciekawą alternatywą dla Zakopanego. Zapewne jest tutaj mniej turystów i można lepiej wypocząć, a do samej stolicy Tatr jest też bardzo blisko.

Dodaj komentarz