Korea Południowa – magiczne miejsce na wyjazd

Zwiedzanie Półwyspu Koreańskiego może stanowić prawdziwą przyjemność. Południowi Koreańczycy uchodzą za niezwykle uprzejmych, a ich kraj to czarująca perła na mapie Azji.

Odwiedziny na wschód od Europy to niesamowita okazja do tego, by poznać nowe kultury. Południowa Korea przez wiele lat była biednym państwem, które wspierało swoimi środkami USA. Do tego dochodził stały konflikt z północnymi rodakami, co tylko pogłębiało kryzys w tym kraju.

Obecnie jednak Koreańczycy doszli do bardzo wysokiego poziomu technologicznego i kulturowego. Nastolatki na całym świecie zachwycają się k-popem, Korea Południowa uchodzi również za miejsce, w którym mieszkańcy bardzo dbają o swoją cerę. Mają oni tam całą filozofię dotyczącą higieny oraz kosmetyki: z tego też powodu na porządku dziennym jest komplementowanie swojej skóry. Przykładową firmę organizującą wycieczki na Półwysep Koreański możemy znaleźć na przykład w tym miejscu

Korea Południowa to faktycznie piękne miejsce, aczkolwiek przyda się nam tam przewodnik. Co prawda większość mieszkańców mówi po angielsku, jest to ich właściwie drugi język, aczkolwiek lepiej mieć na podorędziu kogoś, kto pomoże nam poruszać się po okolicy.

Warto pamiętać o tym, że zaufane biuro podróży to już połowa sukcesu, jeżeli o wyjazd chodzi. Przede wszystkim musimy bowiem dbać o to, żeby z powodzeniem zwiedzić wszystko i odpocząć w miejscu docelowym.

Co warto zobaczyć w Korei Południowej?

Zabytki Korei Południowej są warte tego, by wydać każde pieniądze na ich zobaczenie. Gyeongbokgung to historyczny pałac, który bardzo różni się od tych, jakie znamy w Europie. Możliwość zobaczenia tej historycznej perełki z XIV wieku jest sposobnością do magicznej podróży w dawny świat, kiedy to dynastia Joseon rozszerzała swoje wpływy na całym Półwyspie Koreańskim. Równie wielką atrakcją będzie również wieża widokowa w Seulu.

Turystyka w Korei Południowej ma się bardzo dobrze, a kraj ten ma duże dochody za sprawą osób go odwiedzających. Nic dziwnego – chociaż nie jest to duże państwo, to można tam zobaczyć wiele interesujących miejsc, poznać ludzi odmiennej kultury i poglądów, a także odpocząć i na chwilę zapomnieć o typowo europejskiej rzeczywistości. Z drugiej strony jednak Korea Południowa bardzo będzie przypominać to, co już znamy – jej tożsamość pomogli zbudować obecnie Amerykanie.

Wizytę w Korei Południowej zaleca się wszystkim, którzy chcieliby musnąć chociaż kawałek Azji. Z pewnością wrócimy bogatsi o nowe doświadczenia!

Dodano: 2019-11-12 08:58:00

Komentarze (0)
Dodaj komentarz