Kiedy plażę idzie przegapić, czyli Pucka turystyczne walory

Puck to miasto absolutnie wyjątkowe, bez dwóch zdań. Historia sięgająca przełomu XIII i XIV wieku, jeden z najważniejszych portów w całych dziejach Rzeczpospolitej, miejsce zaślubin niepodległej Polski z Morzem Bałtyckim, w końcu prężnie rozwijający się kurort turystyczny… i to pomimo faktu, że tutejsze plaże są cokolwiek malutkie. Płynie z tego bardzo pozytywny wniosek: atrakcji jest tutaj tyle, że nawet bez wypoczywania przy brzegu można bardzo, bardzo przyjemnie spędzić czas.

Weekend we dwoje w Pucku - niezwykle interesująca zachęta dla zakochanych par do wspólnego wyjazdu nad morze i nie tylko. Romantycznych zakątków Wam w Pucku dostatek, w czasie weekendu tylko we dwoje będzie gdzie spacerować. Przede wszystkim w okolicach Starego Rynku, gdzie zabytkowe kamieniczki, kościół św. Piotra i Pawła, malowniczy plac (i przylegające doń lokale) budują niesamowity klimat. Puck gwarantuje też bardzo przyjemny relaks na weekend we dwoje: czy to za sprawą zabiegów SPA dla dwojga w specjalnych pakietach, czy to dzięki stadninom koni, licznym obiektom sportowym oraz wypożyczalniom sprzętu wodnego.

Odnowa biologiczna w Pucku - zdrowe właściwości nadmorskiego klimatu i duża aktywność fizyczna czasami nie wystarczają. W takich wypadkach na wczasach w Pucku warto poszukać obiektów oferujących fachową odnowę biologiczną. Szeroki zakres rozmaitych zabiegów pozwoli nabrać sił, wykurować niektóre z dokuczliwych dolegliwości i poważnie poprawić sobie samopoczucie. Bodaj najpewniejszym adresem dla turystów oczekujących odnowy biologicznej będą obiekty SPA & Wellness, jakie Puck - znany w skali kraju kurort - z pewnością posiada.

Sylwester w Pucku - zapewne bez takiego rozmachu jak sylwestrowe imprezy w nieodległym Trójmieście, ale wciąż ze stosowną do okazji huczną otoczką. Przy czym szampański sylwester w Pucku to nie tylko szeroko rozumiane hulanki na powitanie Nowego Roku, ale też doskonała okazja do odpoczynku i nabrania sił. Noworoczne turnusy trwają w końcu po kilka dni, w tzw. międzyczasie warto pomyśleć o konnych wycieczkach po malowniczej okolicy, skorzystaniu z obiektów puckiego MOKSiR-u (np. hali sportowej albo sztucznego lodowiska) czy zwiedzeniu pobliskich filii Muzeum Ziemi Puckiej. Bo jeśli na ból głowy po sylwestrze w Pucku nie pomogą przechadzki po molo i świeże powietrze, to zostaje już tylko “Szpitalik” ;).

Boże Narodzenie w Pucku - zamiast okupować domową kuchnię i latać z mopem (względnie na miotle z narastającej wściekłości),można spędzić święta na beztroskim odpoczynku, w dodatku nad morzem. Puck będzie świetnym kierunkiem wyjazdu na Boże Narodzenie z kilku różnych względów. Świetny klimat, całkiem ładny zakątek Kaszubów, a przede wszystkim: ciekawe atrakcje, przy których miło “marnuje się” wolny czas. Wybierając się na święta Bożego Narodzenia do Pucka warto zaplanować zwiedzanie Kamienicy Mieszczańskiej, kościoła św. Piotra i Pawła, a także krótką wycieczką do pobliskiego Rzucewa, gdzie czekają m.in. zamek ze stajnią i jedyna w swoim rodzaju Osada Łowców Fok.

Andrzejki w Pucku - bardzo lubiana tradycja przepowiadania przyszłości i andrzejkowych zabaw, przy okazji wypoczynkowego wypadu nad morze. Otóż nie jest jakimś wielkim ryzykiem założenie, że spędzającym andrzejki w Pucku bardziej zależy na walorach rekreacyjnych niż imprezowo-ludycznych. W temacie wróżb i potańcówek trudno znaleźć coś naprawdę oryginalnego (acz zdarzają się kreatywne perełki - nie ma to jak ludowe zwyczaje i lokalny folklor),a jakimś dziwnym trafem odpoczynek nigdy i nikomu się nie nudzi. Rzecz jasna Puck pozwala solidnie wzbogacić relaks na andrzejki, np. o lekcje żeglarstwa w Harcerskim Ośrodku Morskim, zwiedzanie ekspozycji w Szpitaliku czy konne wycieczki po malowniczych terenach wokół miasta.

Boże Ciało w Pucku - przy korzystnych wiatrach (i układach z kierowniczą wierchuszką) to nawet 4 dni niczym nieskrępowanego relaksu. Puck tuż przed sezonem letnim gwarantuje wszystkim sporo atrakcji, a skoro Boże Ciało wypada tylko i wyłącznie w czwartki, trudno o lepszą okazję do naprawdę długiego weekendu nad morzem. Wspaniały rynek w historycznej części miasta, spory port morski z mnóstwem pokus dla amatorów sportów wodnych, ciekawe Muzeum Ziemi Puckiej, a do tego turystyczne wabiki w bliskim sąsiedztwie Pucka. Wybierając się w te rejony na święto Bożego Ciała, warto udać się do sławutowskiego Grodu Słowiańskiego, rzucewskiej Osady Łowców Fok i swarzewskiego Muzeum Kocham Bałtyk - faktycznie rodzinnego parku rozrywki.

Weekend majowy w Pucku - jedna z ciekawszych propozycji majówki nad morzem, nawet jeśli plażowanie nad Bałtykiem bywa cokolwiek utrudnione. Puck na długi weekend majowy gwarantuje turystom całą masę ciekawych metod na przyjemne i/lub użyteczne spożytkowanie wolnego czasu. Okolicznościowe festyny i koncerty, specjalne wystawy w Szpitaliku czy Kamienicy Mieszczańskiej, sportowe imprezy dla amatorów na obiektach puckiego MOKSiR-u (np. turnieje siatkówki plażowej). Zwolennicy aktywnego wypoczynku w trakcie majowego weekendu w Pucku z pewnością odwiedzą port i Harcerski Ośrodek Morski, żeby skorzystać z licznej i bogatej w różnorodne jednostki floty żaglówek, kajaków, jachtów, rowerów wodnych, motorówek etc.

Wielkanoc w Pucku - bardzo dobra alternatywa dla domowej gorączki świątecznych przygotowań. Wyjazd na Wielkanoc do Pucka to czas przeznaczony na bezcenny w dzisiejszych czasach odpoczynek, zamiast sprzątanie, gotowanie i tym podobne przyjemności. Wśród godnych polecenia atrakcji dla takiej podróży warto wymienić m.in. zabytkowy kościół św. Piotra i Pawła, przechadzki po molo (z ewentualnością wypożyczenia żaglówki) oraz Gród Słowiański w Sławutowie. A jako że to niewielka część możliwości, Puck na Święta Wielkanocne to coś więcej przyjazd na gotowe i słodkie lenistwo.

Walentynki w Pucku - motylki w brzuchu, romantyczne przechadzki, przyjemności dla par i podobne klimaty. Niewątpliwie Puck nadaje się do wspólnego wypadu na walentynki, z uwagi na swoje liczne walory turystyczne oraz krajobrazowe. Zakochanym z pewnością nie zabraknie urokliwych zakątków do wieczornych spacerów (molo, Stary Rynek),szeroko rozumianych rozrywek (restauracje, kluby, SPA dla dwojga) oraz innych atrakcji. Jeśli na walentynkach w Pucku ktoś chciałby przeżyć nietypową przygodę, niech odwiedzi razem z drugą połówką Osadę Łowców Fok (Rzucewo) i/lub Gród Słowiański (Sławutowo),dbając zawczasu o niespodzianki dla par.

Ferie zimowe w Pucku - niby kiedy jest mroźno nie ma wielkiego sensu jeździć nad morze, ale to na pewno nie jest ten przypadek. Puck w okresie ferii zimowych wciąż jest w stanie zapewnić turystom sporo wciągających atrakcji - i wcale nie chodzi o zbieranie bursztynów z plaży po typowych dla tej pory roku gwałtownych sztormach. Bodaj najistotniejsze atuty będzie miał rajd po kilku filiach Muzeum Ziemi Puckiej, m.in. Szpitaliku i Kamienicy Mieszczańskiej. Z kolei zwolennicy aktywnego wypoczynku przyjeżdżając na ferie zimowe do Pucka mogą spodziewać się m.in. sezonowego lodowiska na Starym Rynku, rozbudowany kompleks sportowy z dużą halą, ścianką wspinaczkową, siłownią i kręgielnią czy konne przejażdżki po wyjątkowo malowniczych terenach.

Dzień Kobiet w Pucku - 8 marca w wydaniu bogatszym niż kwiaty, czekoladki i kino. Relaks nad morzem na Dzień Kobiet w ramach kilkudniowego turnusu w Pucku z pewnością wiąże się ze znacznie większymi przyjemnościami i ciekawszymi doznaniami, niż klasyczny, skromny sposób obchodzenia święta. Piękna okolica, vouchery do SPA & Wellness na zabiegi pielęgnacyjne i odprężające, imprezy “Ladies Night”, spotkania z intrygującymi osobistościami, programy artystyczne, praktyczne zajęcia… Takie atrakcje dodatkowe w przypadku Dnia Kobiet i Pucka nie są niczym nowym (inna kwestia to ceny najbardziej wypasionych pakietów).

Wakacje w Pucku - teoretycznie tak oczywista sprawa, że nie ma najmniejszego sensu się o tym rozpisywać. Żeby jednak formalności stało się zadość: wakacje, lato, Puck i Morze Bałtyckie są w dechę. Od jednej z najlepszych baz żeglarsko-rekreacyjnych w puckim porcie począwszy, poprzez liczne i najrozmaitsze imprezy wakacyjne i koncerty na plaży oraz interesujące zabytki i placówki Muzeum Ziemi Puckiej, a skończywszy na świetnych atrakcjach tuż pod miastem. Do tej ostatniej grupy atutów wakacji w Pucku niewątpliwie należą Groty Mechowskie, Osada Łowców Fok w Rzucewie, Muzeum (a naprawdę park rozrywki) Kocham Bałtyk w Swarzewie, Gród Słowiański w Sławutowie, a także władysławowskie Ocean Park, tor kartingowy “Półwysep” czy Lunapark Sowińskiego.

Jesień w Pucku - kiedy plaże są niezbyt duże, może warto poczekać z przyjazdem do sezonu jesiennego, aż większość turystów wróci już do domów. Takie podejście z pewnością nie jest obce tym, którzy przyjeżdżają do Pucka właśnie na jesień. Mniej tłumów, krótsze kolejki, a pogoda we wrześniu też potrafi dać popalić. Nie wspominając już o tym, że jesienią w Pucku generalnie jest taniej niż jeszcze w końcówce sezonu wakacyjnego, co widać choćby po cenach noclegów czy biletach wstępu do parków rozrywki, tudzież muzeów w regionie.

Weekend listopadowy w Pucku - każda okazja jest dobra, żeby ciut większą ilość wolnego czasu spędzić nad morzem. Puck to doskonała destynacja na długi weekend listopadowy, przynajmniej z dwóch różnych względów. Zarówno ze względu na klimat, zabytki i atrakcje, jak też silny związek miasta z historią Polski oraz Świętem Niepodległości. Przy okazji weekendu listopadowego w Pucku koniecznie trzeba udać się do portu morskiego, gdzie znajduje się pomnik upamiętniający pierwsze, zdecydowanie najważniejsze zaślubiny Polski z morzem, dokonane przez generała Józefa Hallera - jednego z bohaterów walk o niepodległość.

Galeria
opis zdjęcia
Dodano: 2017-08-04 10:57:00

Komentarze (2)
MaThek
7.08.2017 11:03

Co do rzekomo malutkich plaży Pucka - skoro w sezonie letnim stawiają tam scenę i urządzają całkiem fajne koncerty, to wcale nie jest tak niewygodnie jakby się mogło po przeczytaniu powyższego wydawać. Byłem, plażowałem, wiem co mówię i piszę! A sam Puck powinien więcej - i z głową! - zainwestować w promocję, bo będąc w mieście ten cały Szpitalik udało mi się przegapić, a o tych jakoby pobliskich skansenach w ogóle nie miałem bladego pojęcia :( - a toż to na rowerze spokojnie dałoby się podjechać!!!

Anonim
9.10.2017 11:35

Puck to dobre miejsce na 1-dniową wycieczkę. Na urlop średnio się nadaje, plaże w innych miejscowościach są dużo lepsze, za to tutaj są ponoć niezłe warunki dla kitesurferów. W Pucku jest też co prawda sporo zabytków, tylko komu chce się nad morzem zwiedzać zabytki?

Dodaj komentarz