Karpacz - co jeśli nie na narty?

Karpacz z roku na rok przyciąga coraz więcej turystów i to nie tylko miłośników nart. Poza ośrodkami narciarskimi, ma w swojej ofercie liczne atrakcje zarówno do aktywnego, jak i bardziej spokojnego odpoczynku. Może również pochwalić się zabytkami wpisanymi do rejestru Narodowego Instytutu Dziedzictwa. Poza tym Karpacz to piękny górski krajobraz, dobra kuchnia i bogata bazą noclegową. W związku z tym jest to doskonałe miejsce na wypoczynek nie tylko dla narciarzy.

Zimowe szaleństwo nie tylko na nartach

W okresie zimowym Karpacz oferuje swoim mieszkańcom oraz turystom liczne atrakcje by aktywnie spędzić czas nie tylko na nartach. Na terenie miasta znajdują się:

- dwa oświetlone lodowiska z wypożyczalnią sprzętu, umożliwiające jazdę na łyżwach do późnych godzin wieczornych;

- górki saneczkowe;

- tory pontonowe snowtubingowe;

- trasy do zjazdów skuterami śnieżnymi.

Ponadto jedną z najbardziej popularnych zimowych atrakcji są kuligi, których oczywiście i w Karpaczu nie mogło zabraknąć. Niemal każdy hotel w Karpaczu ma kulig w swojej ofercie. Poza tym można go również zamówić indywidualnie. Jest to doskonała forma rozrywki nie tylko dla dzieci, ale również i dorosłych.

Zabytki w Karpaczu - warte uwagi również zimą

Liczne zabytki w zimowej scenerii pozwalają poznać Karpacz z nieco innej strony bardziej historycznej. Z całą pewnością godna uwagi jest Świątynia Wang wraz z cmentarzem. Ten zabytkowy kościół został zbudowany na przełomie XII i XIII wieku w norweskiej miejscowości Vang, a następnie przeniesiono go do Karpacza w 1842 roku. Warto również zobaczyć w Karpaczu zabytkową Karczmę Sądową z 1735, w której znajdowała się niegdyś siedziba władz i odbywały się sądy. Obecnie funkcjonuje ona jako restauracja oraz dom wczasowy. Poza tym na terenie miasta znajdują się jeszcze dwie karczmy sądowe, co sprawia, że Karpacz jest jedynym miastem w Polsce, w którym do współczesnych czasów zachowały się aż trzy tego typu obiekty. Innym zabytkiem wartym uwagi jest także dawny dworzec kolejowy z wiatą peronową, gdzie obecnie (od 2012 roku) działa Muzeum Zabawek.

Muzea w Karpaczu - propozycja dla małych i dużych

Wspomniane już Muzeum Zabawek będzie nie tylko dobrą propozycją dla dzieci, ale również dorosłych, którzy z pewnością chętnie wrócą wspomnieniami do swojego dzieciństwa. Warto też wybrać się do Muzeum Sportu i Turystyki, gdzie można zobaczyć między innymi kolekcje nart sprzed 200 lat, sanie rogate, bobslej z przełomu XIX i XX wieku, czy też skiboby. 

Zabiegi Spa dla osób szukających relaksu dla ciała i duszy

Górski klimat i piękne widoki sprawiają, że bardzo szybko zapomina się o stresie i pracy. Dodatkowo korzystając z różnego typu zabiegów spa można zadbać nie tylko o swoją duszę, ale i ciało. Kąpiel w basenie czy jacuzzi jest zawsze doskonałym pomysłem na relaks, a hotele w Karpaczu oferują liczne atrakcje tego typu. Za przykład może posłużyć hotel Spa - Mercure Skalny Karpacz z Centrum wellness, basenem, sauną, jacuzzi czy salką fitness, wyposażoną w nowoczesny sprzęt aerobowo-siłowy oraz korty tenisowe. Ponadto można w nim skorzystać z licznych zabiegów spa.

Dodano: 2020-01-16 12:07:00

Komentarze (0)
Dodaj komentarz