Jesteś w Międzywodziu? Tej atrakcji absolutnie nie możesz ominąć!

Kameralne Międzywodzie na wyspie Wolin to bez wątpienia jeden z najpopularniejszych kurortów turystycznych nad polskim morzem. Bardzo blisko fantastycznych plaż, z niezłym zapleczem obiektów noclegowych i restauracyjnych, z malowniczą przystanią nad Zalewem Kamieńskim… A także ledwie 5 minut drogi od świetnego Parku Miniatur i Kolejek, jaki znajduje się w pobliskim Dziwnowie.

Ta mocno przez nas polecana atrakcja mieści się przy ul. Marynarki Wojennej - jeszcze na obszarze wyspy, wjeżdżając do Dziwnowa od strony Międzywodzia wystarczy skręcić w prawo: zaraz za przystankiem autobusowym, jeszcze przed wjazdem na charakterystyczny, długi most zwodzony. Będąc na miejscu niewątpliwie warto skorzystać z wielu innych atrakcji dla rodzin dziećmi. Jednak to właśnie Park Miniatur i Kolejek szczyci się - niebezpodstawnie! - zaszczytnym mianem najchętniej odwiedzanej rodzinnej atrakcji na wybrzeżu. Szczególnie polecamy ją na Międzywodzie weekend majowy.

Wynika to stąd, iż ten niesztampowy park w niepowtarzalny sposób łączy doskonałą zabawę z nie takimi znowu małymi walorami edukacyjnymi. Bodaj najwięcej rozrywki gwarantuje gigantyczna, zbudowana z ponad kilometra zabawkowych torów makieta kolejowa. Po pełnej ładnych detali oraz elementów małej architektury trasie śmigają najróżniejsze składy, od znanego z bajek Tomka (i przyjaciół) po modele dawnych parowozów. A skoro już mowa o rekonstrukcjach, to nie wolno zapominać o kolejce parkowej - małej, pasażerskiej ciuchci z repliką lokomotywy Px48 w skali 1:6. Świetna atrakcja dla dzieci w grupach zorganizowanych!

Co istotne z punktu widzenia organizatorów zielonej szkoły w okolicach Dziwnowa, Park Miniatur i Kolejek posiada także modele wszystkich latarni, jakie stoją w Polsce. Każda szczegółowo odtworzona w dziesięciokrotnym pomniejszeniu i dokładnie opisana, a przewodnicy prezentują wiele ciekawostek, co jest niemałą atrakcją dla dorosłych. Uczestnicy kolonii mogą też wziąć udział w warsztatach modelarskich, będących częścią rozszerzonego programu dla grup.

W dziwnowskim Parku Miniatur i Kolejek zadbano również o mini-kawiarenkę z pewnymi słodkościami, alejki spacerowe z ławeczkami czy plac zabaw - dzięki temu zarówno dzieci, jak i rodzice lub dorośli opiekunowie mogą spędzić tutaj ładnych parę godzin na różnych przyjemnościach oraz intrygujących, dających nieco przydatnej wiedzy zajęciach.

Więcej na stronie internetowej Parku Miniatur i Kolejek w Dziwnowie.

Galeria
Dodano: 2017-06-14 08:58:00

Komentarze (0)
Dodaj komentarz