Jesteś w Kołobrzegu z rodziną? Wybierzcie się na wycieczkę do Dziwnowa - warto!

Pomysł może wydawać się cokolwiek szalony i niedorzeczny, ale naprawdę ma sporo sensu. W końcu najchętniej odwiedzaną rodzinną atrakcję na wybrzeżu zawsze najlepiej sprawdzić osobiście, a przy okazji trwającej godzinkę z malutkim okładem podróży do Parku Miniatur i Kolejek nadarzy się sposobność do skorzystania z kilku innych, równie kuszących możliwości.

To, że Kołobrzeg posiada całkiem liczny zasób atrakcji dla rodzin z dziećmi, nie podlega w ogóle dyskusji. Wystarczy wymienić choćby kilka oddziałów Muzeum Oręża Polskiego, Maszoperię 6D, obiekty sportowo-rekreacyjne (aquaparki, tor kartingowy, parki linowe) czy dwa parki rozrywki o tematyce Dzikiego Zachodu. A jednak żadne z tych miejsc nie oferuje tak skutecznego i przyjemnego połączenia doskonałej zabawy przy atrakcjach dla dzieci ze szczyptą dydaktyki towarzyszącą atrakcjom dla dorosłych, jak dziwnowski Park Miniatur i Kolejek.

Podstawowym atutem tego magicznego miejsca w oczach najmłodszych będą najpewniej pociągi. Dużo, dużo kolorowych, dymiących i w pełni udźwiękowionych pociągów. Park posiada zarówno ogromną, terenową makietę z niezliczonymi szczegółami, jak też pasażerską Kolejkę Parkową - ze zrekonstruowanym parowozem Px48 w skali 1:6 jako lokomotywą. Kto wie, czy najciekawszą atrakcją nie okażą się jednak miniatury latarni morskich i paru innych zabytków polskiego wybrzeża. Odwzorowane w najmniejszych detalach, szczegółowo opisane… nic, tylko podziwiać i chłonąć wiedzę. A w przerwie: harce na placu zabaw, odpoczynek w cieniu drzew oraz posilanie się słodkościami z kawiarenki.

Nie wolno zapominać, że w Parku Miniatur i Kolejek pomyślano o atrakcjach dla zielonych szkół i innego typu grup zorganizowanych. Możliwości są naprawdę intrygujące: ognisko z różnego rodzaju zabawami, inicjowane przez animatorów gry i konkursy… bodaj najbardziej polecaną atrakcją dla kolonii będą zaś zajęcia z modelarstwa - niby dla bardzo początkujących, ale mogą stać się ciekawym hobby na długie lata. A poza Parkiem Miniatur i Kolejek w Dziwnowie czekają jeszcze choćby port, korsarskie statki wycieczkowe, Aleja Gwiazd Sportu czy… z reguły znacznie cieplejsza niż w okolicach Kołobrzegu woda w morzu.

I na koniec jeszcze króciutko o dojeździe z Kołobrzegu do Dziwnowa (~55 km w linii prostej). Najpierw trzeba dojechać do Trzebiatowa - tutaj jest kilka wariantów do wyboru, dwa najważniejsze to przez Grzybowo, Dźwirzyno i Mrzeżyno oraz przez Zieleniowo, Bogusławiec i Gołańcz Pomorską. Z Trzebiatowa należy kierować się się na Międzyzdroje, cały czas drogą wojewódzką 102. Z kolei żeby trafić do Parku Miniatur i Kolejek, trzeba za mostem zwodzonym skręcić w ulicę Marynarki Wojennej - to powinna być druga w lewo zaraz za przeprawą drogową na wyspę Wolin.

Galeria
Dodano: 2017-06-20 14:31:00

Komentarze (0)
Dodaj komentarz