Jakie zabiegi spa są warte rozważenia?

Weekend lub kilka dni spędzonych w SPA to znakomity pomysł na relaksujący wyjazd z przyjaciółmi lub drugą połówką. Jeśli rozważamy taką możliwość, warto odpowiednio wcześniej zapoznać się z ofertą zabiegów, aby optymalnie wykorzystać możliwości. SPA to nie tylko komfortowy hotel w atrakcyjnej lokalizacji i świetne wyżywienie, ale także szansa na skorzystanie z wiedzy i zasobów ekspertów od pielęgnacji twarzy i ciała. Które zabiegi warto wziąć pod uwagę? Podpowiadamy.

1. Masaże i kąpiele odżywcze

2. Zabiegi na twarz

3. Rytuały dla włosów

Ośrodki SPA oferują szerokie możliwości w zakresie kosmetyki oraz kosmetologii. To zabiegi pielęgnacyjne, odżywcze i oczyszczające na ciało, twarz oraz włosy. Każda z tych możliwości powinna zostać poprzedzona profesjonalną konsultacją.

Masaże i kąpiele odżywcze

Masaże to przykład podstawowego zabiegu oferowanego w bardzo bogatej palecie przez każde SPA w hotelu. To świetny pomysł na relaks, ujędrnienie skóry i poprawienie jej dotlenienia. Rozluźnienie mięśni usuwa stres i ogólne napięcie. W zależności od potrzeb wybrać możemy masaż całego ciała, w tym masaż klasyczny, czekoladowy czy gorącymi kamieniami,  a także masaż dłoni, stóp, twarzy. Dużą popularnością cieszy się również masaż aromaterapeutyczny, podczas którego wykorzystuje się olejki eteryczne o różnych właściwościach. Wnikają one w głąb skóry, poprawiają krążenie, odprężają i wzmacniają. Mocniejsze doznania zapewnia masaż bańką chińską rekomendowany szczególnie kobietom ze względu na właściwości drenujące. Kondycję skóry poprawiają też kąpiele odżywcze.

Zabiegi na twarz

Trudno wyobrazić sobie SPA w hotelu, które nie oferowałoby zabiegów na twarz. To kolejna bardzo szeroka kategoria urodowych trików. Do najczęściej wybieranych zalicza się chociażby mikrodermabrazja, różne rodzaje masek oraz peelingów, w tym peeling kawitacyjny, zabiegi oczyszczające oraz wykorzystujące kwasy. Wiele ośrodków proponuje także autorskie oferty. Na przykład hotel SPA na zamku w Gniewie ma w swojej ofercie zabiegi na twarz Marii Kazimiery, wśród których znajdziemy chociażby zabieg z użyciem komórek macierzystych lub zabieg bankietowy przeznaczony dla pań zabieganych i zestresowanych.

Rytuały dla włosów

Na uwagę zasługują także nasze włosy. W zależności od ich stanu wykorzystuje się różne składniki i preparaty. Najczęściej pierwszym etapem jest oczyszczająca kąpiel połączona z masażem. Później nakładane są maski o różnych składach na bazie olejków, naturalnych składników i glinek.

Dodano: 2020-09-04 12:44:00

Komentarze (0)
Dodaj komentarz