Jakie atuty w turystyce ma Rewal w długi weekend listopadowy nad morzem?

Kiedy na czas długiego weekendu w listopadzie trzeba wybierać pomiędzy spokojnym relaksem nad morzem, a aktywnym angażowaniem się w coraz mocniej upolityczniane marsze z okazji Święta Niepodległości, wybór może być tylko jeden. Zgodny z duchem znanego skądinąd powiedzonka “Nie wiem, nie znam się, jestem zarobionym człowiekiem”. Pozostaje jeszcze tylko odpowiedzieć na pytanie, dlaczego w okolicach 11 listopada warto wybrać akurat Rewal z zachodniopomorskiego.

Dobrych powodów zawsze można wymyślić kilka. Tutaj jednak nie ma mowy o zmyślaniu na siłę, kiedy solidne preteksty do wyjazdu nasuwają się same. Zapewne nikogo nie zdziwi fakt, że zdecydowanie najważniejszym z nich będzie zdrowy, orzeźwiający klimat nad morzem. Zaś przy okazji długiego weekendu listopadowego w Rewalu przyjezdni mogą korzystać z jego dobroczynnych właściwości właściwie bez jakichkolwiek ograniczeń. O ile latem przy wyjściu na plażę trzeba zakosami omijać kolejne koce, parawany i prawdziwe tłumy innych wczasowiczów, tak w sezonie jesiennym można śmiało iść przed siebie. I podziwiać wspaniałe pejzaże, i robić zdjęcia, i szukać bursztynów, i spacerować (bądź biegać, jak kto woli) całkowicie swobodnie.

A to, że pogoda na weekend listopadowy w żadnym razie nie pozwoli na opalanie się przy bezchmurnym niebie czy kąpiel w morzu - chyba żeby miało dojść do naprawdę radykalnego ocieplenia umiarkowanego klimatu w Polsce - w zasadzie nie ma najmniejszego znaczenia. Rewal i okoliczne miejscowości niewątpliwie są w stanie zapewnić kilka ciekawych atrakcji, które miło wypełnią cały dostępny czas. Przykładowo: bardzo dobrym erzacem dla wodnych zabaw w Bałtyku będzie wizyta na jednym z basenów. A najlepiej w aquaparku, gdzie można liczyć zarówno na rwącą rzekę, jak też sztuczną falę. Innym ciekawym pomysłem będzie zorganizowanie wycieczki w siodle. Okoliczne tereny należą do wyjątkowo urodziwych, a w pobliżu działa parę stadnin koni.

Zresztą miłośnicy aktywnego wypoczynku będą mieli wyjątkowo dużo powodów do zadowolenia. Nieopodal Rewala przebiega sporo interesujących szlaków rowerowych, poza tym nie sposób pominąć dużego, gminnego kompleksu sportowego. Dzięki niemu w trakcie listopadowego długiego weekendu można oddać się swoim ulubionym dyscyplinom: tenisowi, jeździe na deskorolce, piłce nożnej, koszykówce etc. A jeśli to komuś nie wystarczy, zawsze można znaleźć sobie jakiś tani nocleg tutaj, a ciekawe miejsca odwiedzać w sąsiednich miejscowościach - z ruinami średniowiecznego kościoła w Trzęsaczu czy niechorską latarnią morską na czele.

Dodano: 2017-10-10 14:27:00

Komentarze (2)
Anonim
10.10.2017 15:49

Rewal ogólnie całkiem spoko. Wyjazd na jesień, w trakcie długiego weekendu w listopadzie to niewątpliwie dobry wybór dla każdego, kto chciałby trochę odpocząć w spokoju nad morzem. Tylko szkoda, że poza wspomnianym wyżej chodzeniem po plaży tak naprawdę niewiele można tutaj robić. Wszelkie parki i atrakcje tak na dobrą sprawę zamykają się już we wrześniu i zapadają w sen posezonowy. Dużo dłuższy niż sen zimowy w przyrodzie, gdyż trwający co najmniej do majówki.

Anonim
17.06.2019 11:18

Byliśmy w Rewalu na majówkę i już zaczynało się robić tłoczno. Być może lepszym wyborem jest właśnie listopadowy weekend.

Dodaj komentarz