Jaką destynację wybrać na długi weekend listopadowy? A choćby Szczawnicę

Wyjazd do malowniczego uzdrowiska w góry dla wielu osób powinien być zdecydowanie lepszą opcją na długi weekend w listopadzie, niż bodaj najpopularniejsze formy spędzania czasu w tym terminie. To jest albo oglądanie telewizji w domu, albo pochodach z okazji Święta Niepodległości - upolitycznionych już niemal do cna. Szczawnica w Pieninach pozwoli odciąć się od tego całego zgiełku oraz spokojnie wypocząć.

Wspaniała przyroda to niewątpliwie największy atut tej niespełna siedmiotysięcznej miejscowości, położonej nad Grajcarkiem i Dunajcem tuż przy granicy Polski ze Słowacją. Do niewątpliwie korzystnych dla zdrowia właściwości klimatu w górach, w Szczawnicy dochodzą jeszcze źródła leczniczych wód mineralnych. Długi spacer po górskich szlakach, z kilkoma butelkami napełnionymi uprzednio wodą z pijalni z pewnością stanowi bardzo dobry pomysł na świąteczny dzień weekendu listopadowego w górach. Zadbanie o własny organizm + piękne widoki = czysta radość. Rzecz jasna piesze wędrówki można zamienić na rowerowe wyprawy, ewentualnie konne wycieczki w siodle.

Liczne sposoby na aktywny relaks po sportowemu - bo do wyboru są również kryty basen, korty tenisowe, naturalne łowiska wędkarskie czy tor saneczkowy - to tylko pewna część możliwości, jakie daje turystom długi weekend listopadowy w Szczawnicy. Świetnym wariantem tej kilkudniowej wycieczki w góry będzie chociażby zaplanowanie sobie zwiedzania najciekawszych miejsc w okolicy. Na listę w rodzaju “Zobaczyć koniecznie!” powinny trafić regionalne Muzeum Pienińskie, Zamek w Czorsztynie oraz Zamek Niedzica. Oba zabytki leżą na przeciwległych brzegach malowniczego Jeziora Czorsztyńskiego. Na szczególną uwagę miłośników historii zasługuje też słowacki Czerwony Klasztor.

Jak widać potencjalnych atrakcji Szczawnica ma całe mnóstwo. I w tym gronie każdy, naprawdę każdy powinien znaleźć parę rzeczy w sam raz dla siebie i swoich bliskich. Tych kilka dni listopadowego, długiego weekendu w górach bez cienia wątpliwości okaże się niezapomnianym przeżyciem. I to bez najmniejszego wpływu pogody. Zarówno w wariancie złotej polskiej jesieni, jak też w razie pochmurnej deszczowej aury, zawsze będzie tutaj co robić. Większość adekwatnych przykładów padło już wcześniej.

Jeśli natomiast chodzi o nocowanie w komfortowym miejscu, wybór obiektów z miejscowej bazy noclegowej jest całkiem duży. Jako że Szczawnica to cenione uzdrowisko w pięknych górach, to i branża turystyczna po prostu musi być tutaj stosownie silna i rozwinięta.

Galeria
Dodano: 2017-10-05 09:58:00

Komentarze (2)
Anonim
5.10.2017 11:33

Krajobrazy w Szczawnicy rzeczywiście są cudne. Wystarczy spojrzeć na dołączone zdjęcia! Wielką niewiadomą pozostaje tylko kwestia, czy w weekend listopadowy będzie można je podziwiać. Bo słonecznych okresów legendarnej już Złotej Polskiej Jesieni coraz mniej. A większość muzeów i zabytków to fajne rzeczy, ale tylko na jeden raz. Kto już widział wcześniej przy innej okazji, rzadko kiedy ma powód żeby wrócić wcześniej niż po 10 latach.

Anonim
27.06.2019 08:35

Kocham takie klimaty, szczególnie właśnie jesienią więc już dziś zabieram się za szukanie noclegu na listopadowy weekend w Szczawnicy. Artykuł zachęcił mnie do wyjazdu :)

Dodaj komentarz