Jak zorganizować urlop, na którym odpoczniesz?

Najrozsądniej jest przygotowania rozpocząć około pół roku przed planowanym urlopem. Szczególnie że przecież w większości firm właśnie na przełomie roku rozpisuje się kalendarz urlopowy, więc nic nie stoi na przeszkodzie, aby wszystko załatwić właśnie wtedy i spać spokojnie.

Oczywiście można całą sprawę zlecić specjalistom, ale w przypadku wakacji w kraju można równie dobrze zorganizować wszystko samemu.

Co wybrać?

Niewątpliwie inne miejsce na wakacje wybierze rodzina z małymi dziećmi, inne para a jeszcze inne samotny singiel, ponieważ każdy ma inne oczekiwania względem zarówno samego miejsca pobytu, jak i oferowanych atrakcji. Na szczęście obecnie znalezienie interesujących ofert nie jest trudne, ponieważ wszystko jest w Internecie. Możemy nie tylko zapoznać się ze szczegółową ofertą hoteli, hosteli, pensjonatów, apartamentów i pokoi, ale również przeczytać opinie na ich temat pozostawione przez osoby, które z oferty skorzystały. To niebywale cenne informacje, do których jeszcze kilkanaście lat temu nie mieliśmy dostępu. W tej chwili są one na wyciągnięcie ręki i warto z tego korzystać, aby uniknąć przykrych niespodzianek.

Nie inaczej jest w przypadku miejsc, do których warto wybrać się podczas wakacji na lunch, kolację czy obiady w Gdańsku. Dobra restauracja będzie miała dobre opinie. Warto o tym pamiętać – podkreśla manager restauracji Zacisze, która w sezonie letnim często gości wypoczywających nad polskim morzem.

Jak odpoczywać, żeby odpocząć?

Twoje ciało i umysł potrzebują regeneracji jednak sam fakt, że wyjechałeś z domu na urlop, nie wystarczy. Musisz w tym czasie skutecznie oczyścić umysł. To oznacza, że pracę powinieneś zostawić w miejscu pracy, problemy powinieneś zostawić w domu, a rodzinne niesnaski… Tak, też powinny zostać w domowych pieleszach. Spróbuj również zminimalizować lub wyeliminować przeglądanie wiadomości, portali społecznościowych i oglądanie telewizji. To trudne, bo leżący obok telefon kusi. Jeśli jednak mu ulegniesz, to możesz de facto pożegnać się ze skutecznym odpoczynkiem.

Zamiast Facebooka rozejrzyj się wokół siebie. Wykorzystaj miejsce, w którym jesteś na 100%. Zauważ te drobiazgi, których nie dostrzegasz w codziennym pędzie: malownicze chmury, śpiew ptaków o poranku, miękkość piasku pod stopami, ciepło promieni słonecznych padających na Twoją skórę, zapach nagrzanych słońcem dziecięcych włosków. Pozwól zmysłom działać.

Zamiast leżeć cały dzień na leżaku, trochę się poruszaj. Wypożycz rower i wybierz się z bliskimi na wycieczkę. Pograjcie w siatkówkę plażową czy w badmintona albo wybierzcie się na długi spacer brzegiem Bałtyku. Ruch ma także tę zaletę, że szybciej się opalisz, okazji spalisz trochę kalorii i nie będziesz rozmyślać np. o pracy i nieustannie zerkać na telefon. No, chyba że po to, aby uwiecznić wyjątkowo piękny zachód słońca. Wtedy jesteś rozgrzeszony.


Dodano: 2019-03-28 13:38:00

Komentarze (1)
Anonim
3.04.2019 12:56

Wraz z mężem zazwyczaj wyjeżdżaliśmy "na żywioł" i po prostu spontanicznie wyruszaliśmy w podróż. W tym roku jednak, pierwszy raz nie będziemy wypoczywać sami ponieważ urodziło nam się dziecko i już teraz rozpoczynamy poszukiwania odpowiedniego hotelu, który zaspokoi potrzeby nasze oraz naszego maleństwa. Całe szczęście wiele hoteli ma ofertę dla rodzin z dziećmi, wybór jest więc bardzo duży :)

Dodaj komentarz