Jak zorganizować rodzinny wyjazd do Zakopanego?

Zastanawiasz się, czy warto jechać z dziećmi w Tatry? Tak i to zarówno z dziećmi w wieku szkolnym, jak i z maluchami. Pamiętaj tylko, aby odpowiednio zorganizować taki wyjazd. Jakie atrakcje spodobają się dzieciom? Jak wybrać dobry hotel z basenem dla dzieci w górach? Skorzystaj z naszych podpowiedzi. 

W tym artykule dowiesz się:

  • Czy warto jechać na rodzinne wczasy do Zakopanego?
  • O czym pamiętać, organizując wyjazd z dziećmi pod Tatry?
  • 5 przykładów atrakcji dla dzieci w Zakopanem i okolicy

Czy warto jechać na rodzinny wyjazd? Oczywiście, że tak

Rodzinny urlop pod Tatrami z pewnością będzie wspaniałą przygodą i to o każdej porze roku. Z przedszkolakami możesz wyjechać po wakacjach, gdy w mieście jest mniej turystów i nie trzeba czekać w kolejce, aby wjechać na Kasprowy albo zjeść obiad w jednej z regionalnych restauracji. Wczasy z dziećmi w wieku szkolnym planuje się z reguły podczas wakacji i ferii zimowych. Wybór atrakcji jest bardzo szeroki, ale rezerwacje trzeba planować z dużym wyprzedzeniem, Zakopane w tym czasie jest pełne turystów. Oprócz zwiedzania miasta i wędrówki tatrzańskimi szlakami, warto zapoznać dzieci z góralskim folklorem, zakopiańskimi zabytkami i regionalną kuchnią i sztuką.

O czym pamiętać, organizując wyjazd z dziećmi w Tatry?

Pamiętaj, aby spakować wygodne buty do chodzenia i odzież dopasowaną do pory roku i prognozy pogody. Bardzo istotną kwestią jest wybór hotelu, przy czym najlepiej, aby obiekt taki miał w swojej ofercie salę zabaw dla dzieci oraz usługi animatorów dziecięcych, którzy zorganizują maluchom warsztaty plastyczne czy ciekawe zajęcia kreatywne. Wielu turystów szukając noclegu, decyduje się na hotel w Zakopanem z basenem, w którym cała rodzina zrelaksuje się po trudach górskich wędrówek czy przyjemnie spędzi czas, gdy pogoda nie sprzyja spacerom. Wprawdzie w mieście jest Aquapark, a w okolicy są baseny termalne. Mimo to hotel z basenem to świetny wybór, ponieważ możecie bez dodatkowych kosztów korzystać z takiej atrakcji w dogodnej dla siebie porze. Przykładem może być Resort Nosalowy Dwór.

5 przykładów atrakcji dla dzieci w Zakopanem i okolicy

Wybór atrakcji zależy w dużej mierze od wieku dzieci, ich zainteresowań i pory roku. Jak zorganizować czas dzieciakom? Oto propozycje:

  • spacer łatwą trasą, na przykład przez Dolinę Kościeliską lub Dolinę Strążyską,
  • zwiedzanie filii Muzeum Tatrzańskiego lub Muzeum Oscypka
  • wjazd kolejką na Gubałówkę, podziwianie panoramy i powrót wyciągiem na Polanę Szymoszkową,
  • wjazd kolejką na Kasprowy Wierch, ze starszymi dziećmi warto zejść do miasta pieszo,
  • podczas wyjazdu zimowego szaleństwo w Krainie Śniegu pod Wielką Krokwią, kursy narciarskie w szkole Misia Stramusia na stoku Nosal
  • w deszczowe dni zabawa w hotelowych pokojach zabaw i na basenie - takie atrakcje ma w swej ofercie hotel Nosalowy Dwór w Zakopanem.

Atrakcji turystycznych w Zakopanem jest bardzo dużo. Miasto ma też świetną bazę noclegową i gastronomiczną. Dzięki temu rodzinne wczasy w Zakopanem to okazja do odpoczynku i rozrywki dla całej rodziny.

Dodano: 2022-09-13 10:29:00

Komentarze (0)
Dodaj komentarz