Jak zachęcić dziecko do nauki angielskiego w wakacje?

Wakacje to okres wypoczynku i relaksu zarówno dla dzieci, jak i ich rodziców. Nie oznacza to wcale, że nie można go przeznaczyć na naukę języka angielskiego. Czas ten będzie bardzo miło wspominany przez dziecko, jeżeli zostanie odpowiednio zorganizowany. Tak, aby nie kojarzył się z nudną szkołą. Poniżej kilka pomysłów na wakacje językowe dla dziecka.

Przyjemne z pożytecznym: wyjazd językowy

Bez względu na to, w jakim wieku jest twoje dziecko, możesz wysłać go na obóz językowy. Dostępne są oferty zarówno dla 16-latka, 10-latka, jak i 7-latka. Znajdziesz je między innymi na stronie Atas.pl. Dlaczego warto? Ponieważ będzie to dla niego znakomita okazja do rozwinięcia swoich zdolności językowych, ale też przede wszystkim do tego, aby zwiedzić nowe, nieznane mu dotąd miejsca. Zwłaszcza, że takie obozy często lokalizowane są za granicami naszego kraju.
Oprócz tego będzie ono miało całodobowy kontakt z innymi użytkownikami języka angielskiego. Zarówno ze swoimi rówieśnikami, jak i lektorami (opiekunami). To także będzie procentować w późniejszym czasie.

Domowa szkoła językowa

Twoi znajomi mający dzieci w podobnym wieku zapewne również chcieliby, aby ich pociechy podczas wakacji rozwijały swoje kompetencje językowe. Zbierzcie grupę maluchów i zorganizujcie dla niech domowe lekcje angielskiego. Lektorem będzie rodzic, który najlepiej zna gramatykę i ma największy zasób słownictwa. A może zorganizujecie kilku nauczycieli? Dzieciom w grupie będzie raźniej, a przy okazji to znakomity sposób na spędzenie wspólnego czasu.

Razem na zagraniczne wakacje

Rodzina to w głównej mierze wspólnie spędzony czas. Podczas wyjazdu za granicę twoje dziecko także będzie miało okazję do tego, aby ćwiczyć angielski. Żeby nauka była jeszcze bardziej efektywna, rodzic powinien nieco wspomóc w tym swoje dziecko. Jak to zrobić? Już w podróży możecie śpiewać obcojęzyczne piosenki albo rozwiązywać różne zagadki lub quizy. Skorzystasz na tym zarówno ty, jak i twoje dziecko. A podróż minie zdecydowanie szybciej niż zwykle.
Zadbaj o to, aby dziecko podczas pobytu w obcym kraju używało zwrotów grzecznościowych, takich jak: „proszę”, „dziękuję”, „dzień dobry” itd. Pozwoli mu to zwalczyć barierę językową. Zgódź się, aby samodzielnie coś kupiło lub zamówiło posiłek. A posługiwanie się angielskimi zwrotami stanie się dla niego naturalną czynnością.


Dodano: 2018-08-09 12:10:00

Komentarze (2)
Anonim
10.08.2018 13:47

Dzisiaj bez angielskiego ani rusz. Ale jest też o tyle łatwiej, że z tym językiem ma się sporo kontaktu na co dzień: przez filmy, przez muzykę, przez gry... Człowiek nawet nie wie, że się uczy ;) Osobiście miałbym poważne wątpliwości co do tego, czy takie wakacyjne wyjazdy są efektywniejsze od codziennego, poniekąd podświadomego szlifowania języka angielskiego.

Anonim
12.04.2019 11:49

Z chęcią szlifujemy wraz z dziećmi język angielski podczas spędzania czasu razem. Wyjazd językowy jest również dla nich zaplanowany, jak tylko dzieci będą trochę starsze na pewno zdecydujemy się na taki wyjazd. Na razie wspólne zabawy i przedszkole językowe wystarczają, ale w przyszłości obóz języka angielskiego na pewno będzie super !

Dodaj komentarz