Jak zabezpieczyć dom na czas wakacji, aby uniknąć kradzieży?

  • Noclegi
  • Blog
  • Jak zabezpieczyć dom na czas wakacji, aby uniknąć kradzieży?

Wakacje to czas wypoczynku i relaksu, ale niestety również czas, w którym nasze domy są bardziej narażone na kradzieże. Aby uniknąć przykrych niespodzianek, warto podjąć kilka prostych kroków, aby zabezpieczyć swój dom przed włamaniem, jeśli planujesz noclegi poza domem.

1. Zabezpiecz okna i drzwi

Upewnij się, że wszystkie okna i drzwi w Twoim domu są solidnie zabezpieczone. Zamontuj na nich wytrzymałe zamki, a także drzwi zewnętrzne wyposaż w dodatkowe zabezpieczenia, takie jak łańcuchy lub szyny blokujące.

2. Włącz system alarmowy

Jeśli masz system alarmowy, pamiętaj, aby go włączyć przed wyjazdem. Upewnij się również, że wszystkie czujniki są w dobrym stanie i nie mają żadnych usterek.

3. Poproś o pomoc sąsiadów

Poproś swoich sąsiadów o pilnowanie Twojego domu w czasie Twojej nieobecności. Poproś ich o zbieranie poczty, podlewanie roślin, a także o to, aby od czasu do czasu zapalili światło w domu lub na zewnątrz. Chyba, że masz urządzenie, które zrobi to automatycznie.

4. Nie reklamuj swojej nieobecności

Nie reklamuj publicznie swojej nieobecności. Nie publikuj na mediach społecznościowych, że wyjeżdżasz na wakacje, a także nie zostawiaj na sekretarce lub na drzwiach informacji, że jesteś poza domem.

5. Nie zostawiaj wartościowych przedmiotów na widoku

Przed wyjazdem upewnij się, że żadne wartościowe przedmioty nie są pozostawione na widoku. Schowaj je w bezpiecznym miejscu lub oddaj do przechowania do skrytki bankowej.

Pamiętaj, że zabezpieczenie domu przed włamaniem nie musi być trudne ani kosztowne. Wystarczy podjąć kilka prostych kroków, aby zminimalizować ryzyko kradzieży i cieszyć się spokojnym wakacyjnym wypoczynkiem.

  • Zabezpiecz okna i drzwi
  • Włącz system alarmowy i sprawdź jego działanie
  • Poproś o pomoc sąsiadów
  • Nie reklamuj swojej nieobecności
  • Włącz timer na światło (jeśli posiadasz system typu smart home)
  • Nie zostawiaj wartościowych przedmiotów na widoku

Podsumowując, warto pamiętać o kilku prostych krokach, które pomogą zabezpieczyć Twój dom przed włamaniem podczas Twojej nieobecności. Zainstaluj solidne zamki na oknach i drzwiach, włącz system alarmowy, poproś o pomoc sąsiadów, nie reklamuj publicznie swojej nieobecności, włącz timer na światło i nie zostawiaj wartościowych przedmiotów na widoku. Dzięki tym prostym działaniom, możesz zminimalizować ryzyko kradzieży i cieszyć się spokojnym wakacyjnym wypoczynkiem.

Nie masz jeszcze zaplanowanych noclegów na wakacje?

Zobacz tutaj: 

Udanego wypoczynku!

Dodano: 2023-04-25 12:26:00

Komentarze (0)
Dodaj komentarz