Jak wybrać profesjonalny odkurzacz do hotelu?

Hotel to miejsce, w którym wyjątkowo dba się o czystość. Goście będą chętnie korzystali jedynie z takich pokoi, w których standardy higieniczne i sanitarne stoją na najwyższym poziomie. Pokoje hotelowe cechuje zmienność gości, co powoduje przenoszenie się dużej ilości rozmaitych zanieczyszczeń, a tym samym również i różnych alergenów. Sprzątanie w hotelu ma na celu przede wszystkim usuwanie szkodliwych bakterii, ale także zapewnianie estetyki pomieszczeń wywołanej nieskazitelną czystością. Odkurzacz piorący to niezbędne urządzenie do zapewnienia optymalnych warunków higienicznych w pokojach hotelowych.

Do jakich prac sprzątających wykorzystywany jest odkurzacz w hotelach?

Odkurzacz piorący to urządzenie, którego największą zaletą jest łączenie funkcji odkurzania oraz jednoczesnego prania czyszczonej powierzchni. Wykorzystuje on pracę wody wraz z detergentem, która wystrzeliwana jest pod ciśnieniem na zabrudzoną powierzchnię.

Cząsteczki wody i detergentu uderzające z dużą siłą w zabrudzenia, powodują ich rozpad i oderwanie się od powierzchni.

Drugim etapem pracy jest tak znamienne dla odkurzacza wykorzystanie pracy turbiny ssącej.

Odpowiednia rura zasysa wodę wraz zanieczyszczeniami oraz kurzem i odprowadza je do specjalnego zbiornika. Dzięki temu, odkurzacz hotelowy zarówno wciąga kurz i różnego rodzaju zanieczyszczenia, jak i od razu pierze powierzchnię, pozbywając się wszystkich alergenów i bakterii.

Stwarza to idealne warunki dla alergików. Pokoje czyszczone takimi urządzeniami zyskują świeżość i czyste powietrze.

W hotelach odkurzacze piorące wykorzystywane są przede wszystkim do czyszczenia:

  • dywanów
  • tapicerek
  • skórzanych obić mebli
  • wykładzin
  • tapety
  • parkietu.

Odkurzacz piorący jest w stanie zebrać także rozlane ciecze, co sprawia, że znajduje on również zastosowanie na posadzkach łazienek.

Jednak najważniejszym zastosowaniem jest dezynfekcja materacy hotelowych.

Ze względu na duże gabaryty, materace nie nadają się do prania, a są szczególnie narażone na przejmowanie alergenów czy bakterii.

Odkurzacze hotelowe piorą i odkurzają materace, pozbywając się z ich powierzchni groźnych zanieczyszczeń, bakterii i drobnoustrojów, zapewniając bezpieczne warunki do snu.

Jakie parametry odkurzacza hotelowego będą optymalne?

Najważniejszym aspektem, który sprawia, że odkurzacz piorący będzie idealnym urządzeniem do sprzątania w pokojach hotelowych, jest różnorodność końcówek do rury ssącej, jakie oferuje producent.

Im jest ich więcej i posiadają one zróżnicowane wymiary oraz kształty, tym bardziej dokładne możliwości sprzątania.

Chodzi o to, by odkurzacz mógł dotrzeć do wielu miejsc trudno dostępnych. Ważne jest też techniczne wyposażenie urządzenia.

Żeby nie dopuścić do zalania silnika brudną wodą, warto postawić na odkurzacz wyposażony w specjalny filtr oraz pływak, którego zadaniem jest informowanie o przepełnianiu się zbiornika.

Profesjonalne odkurzacze hotelowe powinny mieć właśnie takie wyposażenie. Z kolei pojemność zbiorników determinuje możliwą długość sprzątania bez konieczności ich napełniania/opróżniania.

Jaka moc? Ile wat?

Na skuteczność odkurzacza wpływa przede wszystkim jego moc robocza. To najbardziej istotny parametr, od którego będzie zależała dokładność sprzątania oraz stopień usuwania zanieczyszczeń.

Szczególnie ważna jest moc turbiny ssącej. Oczywiście, im większa moc, tym lepsza sprawność odkurzacza i wyższa jakość sprzątania oraz lepszy stopień czystości w pokoju.

Profesjonalne odkurzacze hotelowe powinny mieć moc co najmniej 800 W. Jest to absolutne minimum, które może zapewnić zadowalający stopień czystości wedle hotelowych standardów.

Silnik pracy odkurzacza

W przypadku silnika odkurzacza piorącego ważna jest oczywiście jego moc.

Podobnie, jak w przypadku mocy turbiny ssącej, silnik nie powinien mieć mniejszej mocy jak 800 W.

Warto postawić na urządzenie wyposażone w filtr, który uchroni silnik przed zalaniem wodą. Sytuacja taka może bowiem uszkodzić urządzenie.

Jaki odkurzacz hotelowy wybrać? Ranking

Olbrzymią popularnością cieszy się odkurzacz DSU15 Viper.


Jest to urządzenie, którego moc znamionowa wynosi 880 W, co gwarantuje wysoką jakość sprzątania. Odkurzacz jest pojemny dzięki zbiornikowi mieszczącemu 15 litrów płynu. Duże tylne koła zapewniają swobodę operowania urządzeniem, co sprawia, że jest ono bardzo wygodne. Na wyposażeniu znajduje się długi wąż ssący, dwie rury wykonane z metalu, końcówka tapicerska, podłogowa oraz szczelinowa, a także okrągła dysza ze specjalnym włosiem.

Podobnie prezentuje się równie popularny model DSU12 Viper.


Model Viper DSU10 ma także podobne wskaźniki jakości.

Odkurzacze te cechują się takimi samymi parametrami jak wyżej wymieniony DSU15. Jedyna różnica polega w pojemności.

DSU12 to zbiornik o pojemności 12 litrów, DSU10 zaś pomieści 10 litrów. Zdecydowanie te trzy modele odkurzaczy piorących, wiodą prym wśród urządzeń o przeznaczeniu zastosowania w hotelach.


Wszystkie modele odkurzaczy hotelowych możesz zamówić w konkurencyjnych cenach z katalogu Multi-Matic.pl - polskiego dystrybutora parownic i parowych urządzeń czyszczących.

Dodano: 2018-09-10 08:47:00

Komentarze (4)
Anonim
12.09.2018 09:37

Odkurzacz VIPER DSU 12 z tego rankingu świetnie sprawdza się także w naszym hotelu. Mamy go już kilka lat w ciągłym użytkowaniu i jak dotąd awarii jeszcze nie było. Ponadto jest on bardzo zwinny i dosyć lekki.

Anonim
15.09.2018 08:31

Dsu12 akurat nie cieszy się aż tak dużą popularnością przynajmniej tam, gdzie pracowałam. Ale faktycznie jest bardzo dobry i można go wykorzystać nie tylko w hotelach. Kiedyś myślałam, że odkurzacz piorący jest tylko dla leniwych, ale teraz wiem, że to duża oszczędność czasu :)

Anonim
15.10.2018 21:32

Firma VIPER produkuje odkurzacze w Chinach i to był główny ból mojej głowy przed zakupem. Na szczęście kolega "złota rączka" polecił mi jeden z tych modeli do górskiego hotelu w Zakopanem. Mam już 5 rok model DSU15 i sprawdza się super. Myślę, że do biur także znajdzie swoje zastosowanie.

Anonim
1.12.2018 01:14

Bardzo dobre modele odkurzaczy hotelowo-biurowych zostały użyte do rankingu.

Dodaj komentarz