Jak wybrać odpowiednie kosmetyki hotelowe?

Kosmetyki hotelowe to zbiór produktów, które zapewnia większość ośrodków oferujących usługi noclegowe. Występują zarówno w opakowaniach zbiorczych, jak i indywidualnych. Sprawdź nasze rady i dowiedz się, czym wyróżniają się kosmetyki hotelowe i jak wybrać odpowiednie! 

  1. Czym charakteryzują się kosmetyki hotelowe?
  2. Kiedy warto stosować kosmetyki jednorazowe zaprojektowane specjalnie dla danego obiektu?
  3. Jakie ekologiczne kosmetyki hotelowe warto wybrać? 
  4. Jak dopasować pojemność jednorazowych kosmetyków do standardu ośrodka? 

Kosmetyki hotelowe są uznawane za standard w przypadku firm świadczących tego rodzaju usługi. To ogromne ułatwienie dla klientów, zwłaszcza w przypadku krótkich rezerwacji oraz ośrodków oferujących pojedyncze noclegi połączone ze śniadaniami kierowane dla osób podróżujących np. zawodowo. 

Czym charakteryzują się kosmetyki hotelowe?

Kosmetyki jednorazowe, podobnie jak większe opakowania kosmetyków hotelowych są dostosowane do eksploatacji przez szereg osób. W przypadku opakowań pojedynczych są one oferowane każdemu klientowi oddzielnie, a ich pojemność ma wystarczyć np. na jedną kąpiel lub pojedyncze użycie w trakcie tej krótkiej wizyty w hotelu lub motelu. Natomiast kosmetyki w większych opakowaniach są dostosowane do higienicznego używania przez więcej osób. Zwykle wiąże się to np. z zamontowaniem wygodnego uchwytu, dzięki któremu można przymocować całą butelkę do ściany. Pozwalają na optymalne i oszczędne używanie produktu w płynie — żelu do kąpieli, szamponu lub balsamu do ciała. 

Kiedy warto stosować kosmetyki jednorazowe zaprojektowane specjalnie dla danego obiektu?

Kosmetyki hotelowe bardzo często występują w wersjach jednorazowych. Szeroka oferta środków o wyjątkowo niewielkiej pojemności jest bardzo wygodnym i higienicznym sposobem zapewniania gościom podstawowych środków. Wybierając wersję personalizowaną, można mieć szansę jednoczesnego naszykowania kosmetyków dla gości oraz rozprowadzenia swojego logo. 

Wybierając personalizowane kosmetyki, warto mieć na uwadze, że dostawy produktów nietypowych wykonywanych na zamówienie mogą potrwać odrobinę dłużej. 

Co więcej, kosmetyki tego typu są zazwyczaj stosowane w hotelach oraz motelach specjalizujących się w krótkich pobytach. W hotelach oferujących głównie turnusy wakacyjne o długości jednego lub dwóch tygodni zazwyczaj stosuje się pojemne kosmetyki montowane na stałe w łazienkach. 

Jakie ekologiczne kosmetyki hotelowe warto wybrać? 

Kosmetyki jednorazowe do hoteli, podobnie jak kosmetyki ekologiczne w większych opakowaniach mogą być bardzo różnorodne. W zależności od standardu oferowanego przez hotel może być to zarówno zestaw całkowicie podstawowy lub bardzo rozbudowany. 

W zestawie minimalnym hotele oraz motele oferują zazwyczaj swoim gościom mydło lub żel pod prysznic oraz szampon — czasem jest to kosmetyk w wersji 2w1. 

Rozszerzając pakiet kosmetyków hotelowych, można dodać niewielkiej pojemności odżywkę lub balsam do ciała. Z pewnością znacząco poprawi to komfort pobytu.

Najbardziej rozbudowane zestawy hotelowe mogą zawierać także pastę do zębów wraz z jednorazową szczoteczką, zestawy kosmetyczne z patyczkami oraz płatkami, a także czepki kąpielowe, czyściki do butów czy maszynki do golenia. 

Jak dopasować pojemność jednorazowych kosmetyków do standardu ośrodka? 

Kosmetyki hotelowe stosowane z ośrodkach budżetowych mają zazwyczaj mniejszą pojemność - np. 15 mililitrów. Natomiast luksusowe kosmetyki hotelowe mogą mieć pojemność między 50 a 100 mililitrów. 

Dodano: 2023-03-14 10:41:00

Komentarze (0)
Dodaj komentarz