Jak spędzić w ciekawy sposób kolejny urlop w Kołobrzegu?

Twoja rodzina jest zakochana w Kołobrzegu i wracacie do tego miasta co jakiś czas? Nic w tym dziwnego. Kołobrzeg to jedno z najpopularniejszych miast nad polskim morzem. Co roku odwiedzają go tysiące turystów, aby cieszyć się Morzem Bałtyckim, wspaniałymi plażami i wieloma ciekawymi zabytkami.

Kąpiele morskie i spacery po plaży to nie wszystko

Oczywiście Kołobrzeg oferuje o wiele więcej atrakcji niż tylko wspaniałe nadmorskie powietrze, piaszczyste plaże i kąpiele w morzu.

Miasto słynie z wielu ciekawych miejsc. Najpopularniejsze z nich to oczywiście nadmorskie molo, latarnia morska, Muzeum Oręża Polskiego czy Port Morski. Wszystkie z nich są lokalizacjami na wielu listach najważniejszych zabytków Kołobrzegu do zobaczenia. Kierują się do nich wszyscy turyści przebywający w tym mieście po raz pierwszy.

Następne miejsca na tej liście to oczywiście miejska katedra, ratusz miejski, Baszta Lontowo, a także atrakcje dla aktywnych osób takie jak aquapark czy park linowy.

Co jednak jeśli jesteśmy w Kołobrzegu po raz kolejny, a wszystkie najbardziej znane miejsca zostały już przez nas odwiedzone?

Atrakcje dla dzieci w Kołobrzegu, których mogłeś nie znać

Dla osób, które szukają zajęcia dla całej rodziny, która zwiedziła już cały Kołobrzeg lub nie ma pomysłu na deszczowe popołudnie w mieście znajdzie się kilka oryginalnych atrakcji.

Tego typu mniej popularnych miejsc w Kołobrzegu jest bardzo duży. My chcielibyśmy krótko przybliżyć trzy z nich.

Miasto Myszy

Bajkowa kraina w której mieszka ponad 500 myszy. Sprawdź jak wyglądają specjalnie przygotowane mieszkania dla myszek w tym miejscu. Miasto Myszy to interaktywna wystawa dla dzieci, które mogą poznać bliżej życie tych energicznych gryzoni w kolorowej scenerii. Domki myszy przygotowane są tak, aby przypominały ciekawe lokalizacje - kosmos, miasto, wyspę tropikalną czy zimowy krajobraz.

Muzeum 6D

Muzeum 6D to miejsce z interaktywną wystawą przenoszącą widzów w historię sprzed ponad 100 lat. Dzieci znajdują się w samym środku ekspozycji, mogą dotykać eksponatów i podziwiać obrazy przygotowane w specjalnej wielowymiarowej technice.

Ukryta Kraina

Magiczna kraina w postaci interaktywnej wystawy, które dziecko przemierza z różdżką w dłoni. Wszystko jest tak przygotowane, aby dzieci miło spędziły czas, nauczyły się wielu ciekawych rzeczy i mogły poczuć się jak prawdziwi czarodzieje.

Dodano: 2020-06-17 13:59:00

Komentarze (0)
Dodaj komentarz