Jak miło zaskoczyć drugą połówkę na walentynkach nad morzem?

Miłość to niewątpliwie piękne, ale równocześnie też stawiające trudne wyzwania uczucie. Walentynki, mimo że trafiły do Polski stosunkowo niedawno, ugruntowały swoją pozycję istotnego święta zakochanych. I w tym momencie pojawia się dylemat przyprawiający o prawdziwy ból głowy - jaki prezent sprawić Tej Jedynej / Temu Jedynemu? Wspólny wyjazd tylko we dwoje nad morze to całkiem niezły pomysł, tylko co robić na plaży w środku zimy?

Podstawowa zasada to spędzać czas razem i wszelkich aktywności, inicjatyw podejmować się wspólnie. W towarzystwie ukochanej osoby nawet najdziwniejsze wariactwa nabierają pozytywnych rumieńców. Tak jak na przykład walentynkowe szukanie bursztynów. Zima na Bałtyku zwykle oznacza wzmożenie sztormowej pogody, co naturalnie sprzyja wyrzucaniu lekkich kawałków jantaru na brzeg. Chociaż poławianie bursztynu, brodząc w wodzie z siatką, gumowymi butami i kombinezonem, byłoby na swój sposób urocze. Zebrane kawałki sukcynitu można wykorzystać na najróżniejsze sposoby - w domowych warunkach da się wykonać zarówno prostą biżuterię, jak i bursztynową nalewkę.

Innego rodzaju pozytywną niespodzianką na walentynki będzie wspólna wizyta w salonie SPA & Wellness (lub podobnym lokalu usługowym). Masaże, kąpiele, okłady, sauny, zabiegi quasi-rehabilitacyjne… nie tylko kobiety ucieszą się z takiego specjalnego potraktowania. Warto dodać, że całkiem pokaźna liczba obiektów noclegowych nad morzem posiada własną strefę SPA, to samo tyczy się niektórych aquaparków i innych kompleksów sportowych. Najpierw trochę wysiłku, potem nieziemski relaks, a wieczorem w pokoju przyjemna dogrywka.

W kwestii obowiązkowej romantycznej kolacji, nad morzem osoby kreatywne w czasie walentynek mają wyjątkowo szerokie pole do popisu. Obok klasycznych restauracji z wykwintnym menu, są też zupełnie inne, niesztampowe rozwiązania: drewniana karczma, kołyszący się statek (jeśli nie można wypłynąć w morze, zacumowany też będzie w porządku),albo wystawienie stolika na plażę - od ochrony przed niskimi temperaturami będą kurtki, czapki i grzane wino.

Generalnie rzecz biorąc - na walentynki warto wykazać się kreatywnością. Dostępne nad morzem możliwości z pewnością potrafią pobudzić do nieszablonowego myślenia.

Dodano: 2017-06-07 09:30:00

Komentarze (0)
Dodaj komentarz