Imprezy plenerowe – kilka powodów, dla których powinieneś organizować je w swojej firmie

  • Noclegi
  • Blog
  • Imprezy plenerowe – kilka powodów, dla których powinieneś organizować je w swojej firmie

Event w plenerze to doskonała okazja do zebrania w jednym miejscu pracowników firmy, ale również ich rodzin i znajomych. W ten sposób łatwo zapewnić im dobrą rozrywkę i chwilę wytchnienia od codziennych obowiązków. Wydarzenie tego typu stwarza również możliwość zintegrowania członków zespołu, dzięki czemu poprawi się atmosfera w miejscu pracy, a to wpłynie jednocześnie na wydajniejsze wykonywanie zadań - czyli klasyczna sytuacja WIN WIN.

Różnego rodzaju firmowe wyjścia, wyjazdy czy imprezy są praktykowane od dawna, jednak stosunkową nowością jest stosowanie tego typu imprez jako formy integracji. Jeszcze do niedawna uważało się, że pracowników najlepiej motywują pieniądze czy pozapłacowe dodatki, jednak podejście to obecnie się zmienia. Teraz za jeden z najbardziej motywujących czynników uważa się pozytywną atmosferę w miejscu pracy i przyjazne stosunki między osobami w zespole. Warto więc poświęcić nieco czasu i uwagi na zorganizowanie aktywności, które pomogą pracownikom odprężyć się i poprawić atmosferę w biurze.

Piknik firmowy?

Plenerowa impreza firmowa bywa kojarzona z niezbyt ciekawym wydarzeniem pod namiotem, a także z wymuszonymi rozmowami ze znajomymi lub nieznajomymi z pracy. Warto przełamać ten stereotyp - obecnie jest wiele możliwości na zorganizowanie ciekawych wydarzeń, na których każdy będzie świetnie się bawił. Jeśli zastanawiasz się, dlaczego dobrym pomysłem jest taka impreza, za chwilę przekonasz się, że to doskonały pomysł na poprawienie relacji w zespole.

Dlaczego warto - powód pierwszy

Nieformalne sytuacje sprzyjają zacieśnianiu więzów międzyludzkich. Dzięki temu pojawia się okazja do przyjacielskich rozmów, a pracownicy pozwalają sobie na bardziej swobodne zachowanie. Często taka impreza jest jedyną okazją do spędzenia czasu z kolegami z biura i porozmawiania z nimi, bo firmowe obowiązki i ogrom pracy każdego dnia nie pozwalają na podobne zachowania.

Przyjaźnie nastawieni pracownicy - lepsza atmosfera w biurze

Nie jest tajemnicą, że w miłej, przyjaznej atmosferze pracuje się przyjemniej. Badania udowadniają, że atmosfera w miejscu pracy nie tylko wprawia pracowników w dobry nastrój, ale również zwiększa ich wydajność, dzięki czemu zadania wykonywane są bardziej efektywnie.

Uznanie dla pracowników i klientów

Impreza firmowa to także świetny pomysł na uczczenie sukcesu firmy, świętowanie jubileuszu czy podziękowanie pracownikom za osiągnięcie określonego celu. Dobra zabawa zawsze nastraja pozytywnie i pozwala zebrać dobrą energię, która zostanie spożytkowana na bardziej efektywną pracę w lepszej atmosferze.

Dobra zabawa

Nie ma chyba osoby, która nie lubiłaby dobrej zabawy czy przyjemnego spędzania czasu. Dobrze zaplanowana impreza firmowa to przede wszystkim doskonała rozrywka i to warto zadbać przede wszystkim. By mieć pewność, że event zostanie przeprowadzony w profesjonalny sposób, najlepiej jest zlecić to zadanie firmie zajmującej się eventami na co dzień. Idealnie byłoby, gdyby dysponowała również miejscem, w trym event ten można zorganizować. Szukając pod Warszawą, warto zainteresować się Ranchem pod Bocianem - do obiektu przylega ogromny teren, na którym można zorganizować wiele atrakcji. W obiekcie znajdują się również sale konferencyjne, zaplecze gastronomiczne, a także miejsca noclegowe, dzięki czemu możliwe jest zaplanowanie eventu trwającego cały weekend bądź kilka dni.

Dodano: 2018-12-05 08:10:00

Komentarze (1)
Anonim
9.04.2019 12:52

Zawsze firma w której pracuje organizuje tego typu imprezy przy wielu okazjach. Przykładem są imprezy zwieńczające zakończenie dużych projektów. Zazwyczaj wybieramy ośrodki oferujące nocleg oraz teren który posiada udogodnienia takie jak miejsce na ognisko lub boisko. Bardzo polecam, takie przyjęcia , naprawdę zacieśniają więzy między pracownikami i szefostwem :)

Dodaj komentarz