Idealny pomysł na święta Bożego Narodzenia? Wyjazd w polskie góry

Boże Narodzenie zgodnie z tradycją powinno być świętem rodzinnym, niestety rzeczywistość coraz częściej wygląda zgoła inaczej. Bożonarodzeniowa ginie gdzieś w natłoku coraz większej liczby obowiązków zawodowo-szkolnych i chaosie pospiesznych przygotowań. Aby zachować ten nieuchwytny, świąteczny czar, warto odpuścić sobie kuchenne przeboje i szał sprzątania - i wyjechać. Choćby w polskie góry, gdzie święta Bożego Narodzenia są naprawdę wyjątkowe.

Cudowne krajobrazy, intrygująca kultura, wreszcie pełna gama najróżniejszych opcji na wypoczynek. Bożemu Narodzeniu w górskiej otoczce naprawdę niczego nie będzie brakować. Jeżeli komuś zależy przede wszystkim na duchowym wymiarze świąt, to lepiej nie mógł trafić. Rodowici górale, zwłaszcza pod Tatrami i w Beskidach, słyną z gorliwego przywiązania do chrześcijańskich tradycji, zatem nabożeństwa w tych regionach są czymś więcej niż rytuałem odprawianym już z przyzwyczajenia.

Natomiast w kwestii turystycznych atrakcji na Boże Narodzenie góry są po prostu nie do pobicia. Nieźle przygotowane stoki narciarskie, zimowe kuligi, rozmaite lokale rozrywkowe (tak dla dzieci, jak i dorosłych),intrygujące muzea, fascynujące zabytki, oszałamiające bogactwo przyrody… Zaraz zaraz, a co z tak podstawowymi rzeczami jak 12 dań na świąteczną kolację? Bez obaw - wszystkim zajmie się fachowy personel obiektu noclegowego, w którym organizowany jest świąteczny pobyt. A jeśli chodzi o znalezienie jakiejś oferty na Boże Narodzenie w górach, z tym nie będzie najmniejszego problemu.

Branża turystyczna już dawno dostrzegła potencjał takiego okolicznościowego wyjazdu na święta. Dlatego każdy obiekt, w którym gospodarzom zależy na zadowoleniu gości (oraz liczbie klientów),dysponuje specjalnym, bożonarodzeniowym pakietem pobytowym. Często z paroma dodatkowymi atrakcjami, co daje kolejny powód do zainteresowania się świątecznym turnusem w górach.

Dodano: 2017-06-02 12:33:00

Komentarze (0)
Dodaj komentarz