Hotel czy inny nocleg w Krakowie - co wybrać?

Wybór odpowiedniego noclegu w Krakowie lub innym mieście nie jest łatwym zadaniem - ilość miejsc noclegowych jest ogromna, podobnie, jak portali gdzie możesz zarezerwować hotel w Krakowie. Jak nie dać się zwariować i wybrać idealny nocleg, który pomoże Ci cieszyć się tym pięknym miastem i w pełni go doświadczyć bez rujnowania wyjazdowego budżetu? Przeczytaj artykuł i dowiedz się, jak znaleźć idealne nocowanie w Krakowie!

Hotel w Krakowie, apartamenty czy hostel?

Odpowiedź na pytanie, jaki nocleg Kraków wybrać zależy w dużej mierze od Twojego budżetu, ilości osób, z którą jedziesz oraz celu Twojego wyjazdu. Jeżeli na przykład interesuje Cię wyjazd biznesowy, prawdopodobnie najlepszy dla Ciebie będzie hotel Kraków zlokalizowany niedaleko miejsca, które jest Twoją faktyczną destynacją. Sprawa może wyglądać inaczej, jeżeli przyjeżdżasz do Krakowa z rodziną, ze swoją drugą połówką, samemu lub z paczką znajomych. Jeżeli masz konkretny cel, na przykład koncert, warto znaleźć nocleg Kraków zlokalizowany niedaleko miejsca, które chcesz odwiedzić.

Oferta noclegów w Krakowie jest bardzo szeroka i można w internecie znaleźć właściwie wszystko - pozostaje jedynie odpowiedzieć sobie na pytanie, czego dokładnie potrzebujemy. Chociaż hotel w Krakowie może wydawać się oczywistym wyborem noclegu, warto rozważyć także apartamenty i hostel. Hostel to dobry wybór jeżeli podróżujesz sam i szukasz budżetowego rozwiązania - możesz poznać ciekawych ludzi, a hostele zazwyczaj zlokalizowane są w ciekawych miejscach Krakowa. Nie sprawdzą się jednak, jeżeli szukasz większego stopnia komfortu, a często da się znaleźć hotel w Krakowie w podobnej, lub lepszej cenie, jak hostel - zazwyczaj będzie to jednak nocleg w gorszej lokalizacji Krakowa. Apartamenty oferują więcej domowego komfortu - przede wszystkim dzięki wyposażonej kuchni, choć przy niektórych hotelach różnice mogą być większe. To sprawia, że czasami potrafią sprawdzić się najlepiej jako nocleg na wyjazd służbowy.

Jeżeli chodzi o Kraków hotel, tutaj jest też trochę wariancji - z grubsza krakowskie hotele można podzielić na butikowe, sieciowe i przestarzałe - jakkolwiek mocnym stwierdzeniem by to nie było. Polecamy w szczególności pierwszą kategorię - często oferują bardzo dobre wyposażenie, styl i lokalizację w atrakcyjnych kwotach.

Przez jaki portal rezerwacyjny rezerwować mój krakowski nocleg?

Odpowiedź na pytanie, przez jaki portal rezerwować nocleg jest skomplikowana - ten, który ma najniższe ceny. Pamiętajcie koniecznie, żeby sprawdzić także oficjalną stronę internetową każdego noclegu w Krakowie, o ile istnieje, oraz nie poleganie całkowicie na porównywarkach - często brakuje w nich części portali, przez co możecie stracić potencjalnie najlepsze ceny.

Butikowy hotel Kraków - prawdopodobnie najlepszy wybór

Dla większości “zastosowań” - czyli przyjazdów biznesowych, z drugą połówką, z przyjaciółmi czy samemu - najlepiej naszym zdaniem powinien sprawdzić się butikowy hotel Kraków, taki, jak Plaza Boutique Kraków Hotel. To miejsca w których poczujecie krakowskiego ducha znacznie mocniej, niż w hotelu zagranicznej sieci, a oferowane przez takie hotele wrażenia estetyczne są często na naprawdę najwyższym poziomie - i z pewnością najbardziej oryginalne. Najważniejsza kwestia przy wyborze noclegu w Krakowie to jednak lokalizacja i wyposażenie - posłużymy się tu przykładem Plaza Boutique Kraków Hotel - jego lokalizacja to modne Podgórze co jest dosyć reprezentatywne dla tego segmentu hoteli - nie lokalizacja noclegu na krakowskim Podgórzu per se, lecz fakt, że jego lokalizacja jest atrakcyjna. Jeżeli poszukacie, znajdziecie wiele interesujących hoteli w okolicach Rynku Głównego, Galerii Krakowskiej, historycznego Kazimierza czy właśnie modnego Podgórza - możecie jednak liczyć, że Wasz nocleg będzie znajdował się w atrakcyjnej lokalizacji. Wyposażenie w Plaza Boutique Hotel Kraków również przewyższa wyposażenie wielu dużych hoteli, co również często zdarza się w tym segmencie. Każdy pokój hotelowy w Plaza Boutique jest wyposażony między innymi w klimatyzację, telewizor, darmowy, szybki internet w standardzie WiFi, wygodne łóżka, zestaw do robienia kawy i herbaty i wiele więcej. Co potrafi nie być standardem dla butikowych hoteli jest obecność restauracji, profesjonalna i dostępna do pomocy obsługa oraz otwarta recepcja hotelowa.

Nocleg w miejscu, jak Plaza Boutique Hotel Kraków lub inny butikowy hotel w Krakowie to naszym zdaniem także świetne rozwiązanie na wyjazdy biznesowe, szczególnie, jeżeli hotel posiada nowoczesna salę konrefencyjną, co często się zdarza.

Wybierając butikowy hotel w Krakowie możecie liczyć także na inne bonusy - w Plaza Boutique jest to między innymi możliwość przyjazdu z czworonożnym przyjacielem bez żadnej dodatkowej opłaty.

Nocuj w Krakowie!

Skoro wiesz już, jaki hotel wybrać, czym różnią się rozmaite hotele w Krakowie, jaki wybór popełnić, żeby nie przepłacać, pozostaje jedynie rezerwacja odpowiedniego hotelu. Wiesz już, dlaczego warto zdecydować się na apartamenty, a kiedy butikowy hotel, jak Plaza Boutique Kraków Hotel będzie odpowiednim wyborem. Zdecyduj się, która część tego pięknego, starego miasta interesuje Cię najbardziej i zacznij organizować urlop oraz swój nocleg w Krakowie! To piękne miasto, które można wciąż odkrywać na nowo z każdym przyjazdem.

Dodano: 2019-07-01 15:57:00

Komentarze (0)
Dodaj komentarz