Gdzie warto jechać na Wielkanoc?

Wielkanoc to czas, który wielu z nas chce spędzić w ciepłej i przyjaznej atmosferze. Wyjazd w tym okresie to doskonała okazja, by odpocząć od codzienności i zrelaksować się w pięknych miejscach i cudownym otoczeniu przyrody. Jednak, gdzie warto jechać na Wielkanoc 2023? Oto kilka propozycji, które warto rozważyć.

Ceny noclegów na Wielkanoc

Przed podjęciem decyzji, gdzie zarezerwować noclegi na Wielkanoc, warto zwrócić uwagę na ceny noclegów w różnych regionach. W miastach i kurortach nadmorskich ceny często są wyższe, niż w górach czy mniejszych miejscowościach. Warto więc poszukać okazji, np. specjalnych pakietów pobytowych czy ofert last minute, w mniejszych miejscowościach, które również oferują atrakcyjne warunki i piękne krajobrazy.

Popularne kierunki podróży na Święta Wielkiej Nocy

Jednym z popularnych kierunków w czasie Wielkanocy są kurorty nadmorskie. W Polsce można wymienić tu na przykład Mielno, Kołobrzeg czy Sopot, które przyciągają turystów pięknymi plażami i bogatą ofertą atrakcji turystycznych. Warto jednak pamiętać, że w sezonie Wielkanocnym ceny mogą być wyższe, a miejscowości tłoczne. 

Dobrym i ekonomiczniejszym wyborem może być np. zachodnie wybrzeże z miejscowościami: Rewal, Niechorze, Pobierowo

Jeśli szukasz spokojniejszego miejsca, gdzie w ciszy i spokoju można odpocząć, warto rozważyć wyjazd w góry. Beskidy, Tatry czy Bieszczady oferują wiele malowniczych miejsc i piękne widoki. W sezonie Wielkanocnym wiele miejscowości górskich organizuje też różne atrakcje dla turystów, takie jak jarmarki wielkanocne czy konkursy związane z tradycją.

Atrakcje obiektów noclegowych na Święta Wielkanocne

Oprócz pięknych krajobrazów, wiele obiektów noclegowych oferuje różnego rodzaju atrakcje związane z Wielkanocą. Na przykład, w hotelach i pensjonatach organizowane są specjalne śniadania wielkanocne, czy pokazy rękodzieła ludowego.

Wybrane propozycje na Wielkanoc z Karpacza i okolic

Obiekty noclegowe oferują różne pakiety i atrakcje związane ze Świętami Wielkanocnymi, które zachęcają do spędzenia czasu. Oto co proponują poszczególne miejsca:

  1. Pensjonat Karkonoski - Kusi tradycyjnym śniadaniem Wielkanocnym oraz wieczorem przy kominku. Zapewnia też codzienny relaks w SPA oraz malowanie jajek przez dzieci. Goście mogą także skosztować słodkiego poczęstunku i korzystać z restauracji.

  2. Hotel Karolinka - Oferuje pakiety pobytowe w różnych terminach oraz cenach za osobę/pakiet. W cenę pobytu wliczone są wyżywienie, tradycyjne Śniadanie Wielkanocne, atrakcje animacyjne dla dorosłych i dzieci oraz bezpłatny parking. Na terenie obiektu znajduje się także pokój zabaw, kręgle, bilard, strefa saun, wiata grillowa oraz wyposażenie dla najmłodszych.

  3. Ośrodek Wojków - W cenę pobytu wliczone są śniadania i obiadokolacje, a w Niedzielę Wielkanocną także śniadanie Wielkanocne. Na terenie obiektu znajdują się plac zabaw, boisko do piłki nożnej oraz miejsce na ognisko i grill.

  4. Rezydencja Biały Jar - W pakiecie znajdują się trzy noclegi w klimatycznych pokojach, tradycyjne śniadanie Wielkanocne oraz wejście do strefy Wellness. Dodatkowo, na życzenie gości, organizowane są m.in. malowanie pisanek, wspólne przygotowywanie koszyczków do święcenia oraz przedpołudnia z bajkami dla dzieci. Na terenie obiektu znajduje się sala kominkowa oraz możliwość uzyskania rabatów na okoliczne atrakcje.

Warto przyjrzeeć się różnego rodzaju relaksującym zabiegom spa i wellness, takim jak masaże czy kąpiele ziołowe, co jest szczególnie przyjemne po dniu spędzonym na wędrówkach po górach czy zwiedzaniu okolicy.

Podsumowując, na Wielkanoc 2023 warto rozważyć wyjazd nad morze lub w góry, w zależności od preferencji. Przed podjęciem decyzji warto porównać ceny i atrakcje, jakie oferuje okolica. Zwróć też uwagę na wyżywienie. 

Dodano: 2023-03-20 14:00:00

Komentarze (0)
Dodaj komentarz