Gdynia w wymiarze turystycznym - 14 najciekawszych ofert specjalnych

Miała być “tylko” zastępstwem dla Wolnego Miasta Gdańska, portem całkowicie polskim dla dopiero co odrodzonej państwowości. Nie da się ukryć, że Gdynia od samego początku była przeznaczona do rzeczy ważnych, wielkich. Tutaj jednak pozwolimy sobie troszeczkę pominąć historię i ekonomię, skupiając się na współczesnej turystyce. Rozwój Gdyni ma miejsce również w tej dziedzinie, co skutkuje m.in. pojawieniem się pakietów specjalnych w wielu obiektach noclegowych. Na różne okazje, a niemal każdy godny uwagi przy planowaniu urlopu.

Weekend we dwoje w Gdyni - mnóstwo pięknych terenów zielonych, malownicze plaże, a na dokładkę rozbudowana oferta atrakcji rozrywkowo-kulturalnych. Niewątpliwie Gdynia przypadnie do gustu tym parom, które weekendy we dwoje lubią spędzać aktywnie, intensywnie, tak żeby ciągle coś się działo. Lista potencjalnie interesujących miejsc byłaby bardzo długa, żeby wymienić tylko tak różniące się od siebie jak Adventure Park, Centrum Nauki Experyment czy Muzeum Marynarki Wojennej. Przy propozycjach na romantyczny weekend we dwoje w Gdyni warto też pamiętać o SPA dla dwojga i podobnych rzeczach, jakie często zawarte są w okolicznościowych pakietach.

Odnowa biologiczna w Gdyni - nadmorski klimat i sportowy tryb życia mają wiele zalet, ale czasami przydałoby się konkretniejsze wspomaganie organizmu. I chodzi od razu o twardy koks dopingowiczów, lecz szeroką gamę zabiegów odnowy biologicznej, jakim można poddać się przy okazji pobytu w Gdyni. Masaże całościowe i na konkretne partie ciała, rytuały saunowe, kąpiele z wartościowymi bio-dodatkami… Brzmi to wszystko czasami niezbyt jasno i wygląda nie zawsze zachęcająco, jednak warto zaufać odnowie biologicznej i udać się do Gdyni, aby relaks nad morzem przyniósł naprawdę rewelacyjne efekty dla zdrowia i dobrego samopoczucia.

Sylwester w Gdyni - duże miasto, a zatem w temacie sylwestrowych imprez można liczyć na dużo, dużo więcej niż dyskoteki i potańcówki w rozmaitych obiektach (od sal gimnastycznych po muzyczne kluby hotele). Miejski sylwester pod chmurką w Gdyni zwykle organizowany jest na dużym Skwerze Kościuszki niedaleko portu, a na scenie pojawiają naprawdę znaczący, wzbudzający żywe zainteresowanie i podziw artyści. A tak niejako przy okazji, noworoczno-sylwestrowy turnus nad morzem stanowi jednocześnie idealną sposobność do relaksu i odpoczynku. Przy okazji sylwestra warto zainteresować się kilkoma atrakcjami Gdyni, np. statkami-muzeami (Dar Pomorza, ORP Błyskawica) czy Akwarium Gdyńskim.

Boże Narodzenie w Gdyni - święta mogą być zarówno wspaniałym czasem spędzonym z najbliższą rodziną, jak też dającym mocno w kość maratonem bożonarodzeniowych obowiązków, po spełnieniu których brakuje już sił na cokolwiek. W przypadku Bożego Narodzenia w Gdyni dla turystów w grę wchodzi tylko i wyłącznie pierwsza z wymienionych opcji. Zarówno dzięki przerzuceniu wszystkich zadań na gospodarz/obsługę obiektu turystycznego, jak i bardzo atrakcyjne możliwości spędzenia wolnego czasu. Gdynia na Boże Narodzenie pozwala nie tylko na spacery wzdłuż plaży, ale też zwiedzanie ciekawych zakątków miasta (jak np. kościół NMP Królowej Polski czy Obserwatorium Zmian) lub korzystanie z dobrodziejstw rozbudowanej infrastruktury Gdyńskiego Centrum Sportu.

Andrzejki w Gdyni - radość z pomyślnych (oby!) wróżb na przyszłość przy okazji andrzejkowych zabaw, spotęgowana szeregiem rozmaitych walorów pobytu i odpoczynku nad mostem. Gdynia jako duże miasto zapewnia bardzo dużo intrygujących (w taki czy inny sposób) alternatyw na spędzenie andrzejek. Tematyczne imprezy organizowane są w wielu miejscach, a do tego dochodzi cała moc dostępnych na miejscu atrakcji. Na andrzejkach w Gdyni warto zainteresować się m.in. Centrum Nauki Experyment, Adventure Parkiem czy rozmaitymi obiektami sportowymi: stadninami koni, kortami tenisowymi, zadaszonym lodowiskiem, Aquaparkiem Sopot etc.

Boże Ciało w Gdyni - święto czwartkowe, generalnie czerwcowe (acz czasami majowe),mocno zachęcające do dobrania jednego dnia wolnego i wypoczynkowego wyjazdu na długi, bowiem czterodniowy weekend. Gdynia niewątpliwie zalicza się do całkiem ciekawych kierunków wypadów na Boże Ciało. Duże miasto nad morzem, z całą gamą obiektów sportowych i możliwości aktywnego oraz przyjemnego spędzania czasu, a także wieloma atrakcjami zupełnie innego rodzaju. Tym samym w Gdyni święto Bożego Ciała równie dobrze da się spędzić na plażowaniu i żeglowaniu, jak też grze w golfa, lotach na paralotni czy zwiedzaniu Muzeum Baśni Kaszubskiej, Muzeum Marynarki Wojennej, Centrum Nauki Experyment etc.

Weekend majowy w Gdyni - majówka pełna najróżniejszych wrażeń, gdzie każdy znajdzie coś w sam raz dla siebie. Tradycyjnie bogaty program wszelkiego typu koncertów, imprez i innych wydarzeń na długi majowy weekend w Gdyni jest tego najlepszą gwarancją. I to tak trochę “na dokładkę”, gdyby komuś było mało tzw. stałych atrakcji miasta, wynikających z jego położenia, historii, rozwoju infrastruktury turystycznej itd. Port Gdynia z pewnością jest tym miejscem, gdzie w ciągu weekendu majowego dzieje się najwięcej: rejsy turystyczne, rozmaite statki udostępniane do zwiedzania, specjalne pokazy, wystawy w muzeum Morskiego Instytutu Rybackiego… znanego bardziej jako Akwarium Gdyńskie i dużo, dużo więcej.

Wielkanoc w Gdyni - skuteczny i sprawdzony ratunek przed hordą świątecznych obowiązków, jakie praktycznie każdemu w okresie wielkanocnym zwalają się na głowę. A wystarczy jedynie pojechać sobie turystycznie do Gdyni, aby Wielkanoc zmieniła się z wyczerpującego natłoku zajęć w czysty odpoczynek nad morzem. Świetny klimat, niczego sobie plaże i ścieżki rowerowe, mnóstwo opcji na spożytkowanie wolnego czasu i najważniejsze: śniadanie wielkanocne podane od razu do stołu, bez wielogodzinnego mordowania się w kuchni. Spędzając Wielkanoc w Gdyni można np. zwiedzić interesujące kościoły, takie jak świątynia pw. NMP Królowej Polski czy kaplica św. Wincentego a Paulo.

Walentynki w Gdyni - oferta specjalna dla zakochanych par, dostępna w okolicach 14 lutego na znane wszem i wobec “święto”. Nawet jeśli walentynki to w sumie komercja, niemal bez jakiegokolwiek związku z historycznym dziedzictwem kulturowym Polski, to wspólny wyjazd do Gdyni niewątpliwie dostarczy parom mnóstwo przyjemności. Za sprawą tak “naturalnych” walorów miejskiego kurortu nad morzem (np. kolejki na Kamienną Górę),jak i propozycji miejscowej branży turystycznej. Sporo ośrodków noclegowo-wypoczynkowych z Gdyni oferuje okolicznościowe pakiety specjalne, z takimi atrakcjami na walentynki jak SPA dla dwojga, wyjątkowo romantyczne kolacje przy świecach i inne.

Ferie zimowe w Gdyni - kiedy narciarskie wyprawy w góry już się przejadły, zdecydowanie warto spróbować czegoś zupełnie innego. Niewątpliwie Gdynia w roli destynacji na ferie zimowe dla wielu będzie totalną odmianą. Dodajmy od razu, że taką która gwarantuje istne morze kuszących możliwości wypoczywania i spędzania wolnego czasu. Lodowisko, stadniny koni, interesujące placówki do zwiedzania (np. Muzeum Baśni Kaszubskiej, Muzeum Miasta Gdyni),sporo basenów i aquaparków w zasięgu ręki… jak widać w Gdyni na brak zajęć w czasie zimowych ferii turyści nie mogą narzekać.

Dzień Kobiet w Gdyni - zamiast kwiatów i kina: kilkudniowy wyjazd nad morze, w celach czysto relaksacyjnych. Jest mnóstwo godnych uwagi sposobów na świętowanie Dnia Kobiet, a pobyt w Gdyni i korzystanie z dostępnych tamże atrakcji turystycznych należy do tych bardziej przyjemnych. Duże miasto nad morzem, z bogatą ofertą kulturalno-rozrywkową, a do tego w roli wisienki na torcie: niespodzianki - tudzież dodatki - okolicznościowych pakietów specjalnych. Sama Gdynia ma sporo do zaoferowania na Dzień Kobiet, a jakby tego było mało to gdzieniegdzie można spodziewać się takich rarytasów jak vouchery do SPA & Wellness, wejściówki na nietuzinkowe wydarzenia artystyczne czy zamknięte spotkania ze znanymi, inspirującymi postaciami.

Wakacje w Gdyni - szczyt sezonu letniego, kiedy plaże szturmują tłumy spragnionych słońca wczasowiczów, a gdzie się nie obrócić tam coś się dzieje. Ostatnimi czasy za (nie)oficjalny wyznacznik początku wakacji w Gdyni spokojnie można uznać doroczny Festiwal Open’er, ściągający do miasta tysiące osób i naprawdę liczących się w szerokim świecie artystów. W okresie wakacyjnym turyści mają całe mnóstwo najróżniejszych możliwości, dla każdego coś miłego: nurkowanie, wędkowanie, rejsy turystyczne, zwiedzanie wielu fascynujących zakątków, wszelkiego rodzaju obiekty sportowe… Gdynia na wakacje to dla przyjezdnych istny róg obfitości, z którego mogą korzystać do woli.

Jesień w Gdyni - w nadmorskich miastach sezon jesienny zaczyna się właściwie dokładnie wtedy, kiedy rok szkolny. Z początkiem września z Gdyni wyjeżdża większość wakacyjnych urlopowiczów, a nad morze jesienią zwykle przyjeżdża już zauważalnie mniej turystów. Taki trend sprawia, że jeśli tylko jest taka możliwość (a kąpiel w Bałtyku niekoniecznie jest obowiązkowym punktem programu pobytu) to warto przełożyć wyjazd na jesień. Krótsze kolejki, więcej wolnej przestrzeni i generalnie korzystniejsze ceny to najważniejsze argumenty za tym, aby do Gdyni wybrać się jesienią - atrakcje miasta pozostają w zasadzie te same.

Weekend listopadowy w Gdyni - trudno o bardziej dopasowany termin na zwiedzanie Muzeum Marynarki Wojennej czy okrętu-muzeum ORP Błyskawica. W końcu najlepsza okazja na długi weekend listopadowy i wypad do Gdyni do obchodzone 11 listopada Święto Niepodległości. Niby dzień Wszystkich Świętych też jest ustawowo wolny, tyle że raczej mało kto myśli wtedy o turystycznych wojażach. Gdyby jednak ktoś był chętny na listopadowy weekend w Gdyni w okolicach 1 listopada, to pewnie bez większego problemu również znajdzie stosowną ofertę w jednym z wielu gdyńskich ośrodków noclegowo-wypoczynkowych.

Galeria
Dodano: 2017-08-07 10:32:00

Komentarze (2)
MaThek
8.08.2017 10:27

Gdynię wizytowałem jak dotąd raz, przy okazji ważnej rodzinnej uroczystości i następującego niedługo po niej długiego weekendu na majówkę. W sumie 9 dni wolnego, wynajęty mały pokoik na Śródmieściu i heja! Wypoczynkowo spodziewałem się po mieście więcej, ale generalnie pobyt w Gdyni był udany. Plaże na południe od portu nie zrobiły na mnie jakiegoś specjalnego wrażenia, ale z nawiązką odbiłem to sobie przy zwiedzaniu zakotwiczonych statków oraz Muzeum Marynarki Wojennej. Jedno pytanko: Centrum Nauki Experyment to taki gdyński odpowiednik warszawskiego CN Kopernik, czy nie ma sensu porównywać tych dwóch rzeczy?

Anonim
9.10.2017 12:05

Dobre miasto dla lubiących dużo zwiedzać. Mnóstwo zabytków, muzeów i port pełen różnych statków, czyli podobnie jak w Gdańsku. Gdynię po prostu trzeba odwiedzić przy okazji wizytowania trójmiasta i okolic.

Dodaj komentarz