Festiwal Tulipanów

To już wiosna czas ruszyć ku przygodzie!

Całą zimę marzymy o tym aby w końcu zrzucić z siebie zimowe kurtki i pospacerować w promieniach słońca. Teraz nasze marzenia w końcu mogą się spełnić. Nadeszła wiosna, a z nią i my budzimy się z zimowego snu i ruszamy ku przygodzie.

Spragnieni atrakcji na świeżym powietrzu rzucamy się w wir wycieczek rowerowych, leśnych wypraw i spacerów po plaży. Kiedy już odhaczymy z listy wszystkie znane nam miejsca zaczynamy szukać nowych! Jest takie miejsce na Polskiej mapie nadmorskich atrakcji, które o każdej porze roku wygląda inaczej i które wciąż się zmienia. To Ogrody Hortulus w Dobrzycy.

Tak jak i my, tak i przyroda budzi się z zimowego snu, a Ogrody Tematyczne zamieniają się w małą Holandię. Wszystko to za sprawą tysięcy tulipanów, które rozpoczynają kwitnienie już pod koniec kwietnia. I tak przez całą majówkę, aż do połowy maja podziwiać można blisko 80 tys. tulipanów w ponad 200 odmianach. Niepowtarzalne, barwne kompozycje zachwycą najbardziej wymagających koneserów. Kolorowe łany tworzą tulipany z grupy Rembrandta, Darwina, papuzie, piłkowane czy piwoniowe. Wśród nich są również odmiany pospolite i rzadkie, oszałamiające kolorami i bogactwem kształtów.

Podczas spaceru po ogrodach wiosna działa na wszystkie nasze zmysły. Pobyt umila nam śpiew ptaków, a słodka woń kwiatów wycisza i uspokaja. Tulipanom towarzyszą również inne rośliny cebulowe takiej jak narcyzy, hiacynty i żonkile. Wiosna to również okres kwitnienia krzewów i drzew ozdobnych, takich jak: migdałki, wiśnie japońskie czy pigwowce. Ogród japoński w maju zdobią azalie wielkokwiatowe oraz odmiany azalii japońskich. Zaczyna się również najpiękniejszy okres dla rododendronów, późnych odmian magnolii i bzów.


Galeria
Dodano: 2020-03-31 15:31:00

Komentarze (2)
Anonim
11.06.2021 15:39

Przepiękne ogrody! Byłam i polecam zobaczyć każdemu:)

Anonim
9.07.2021 20:19

Potwierdzam Ogrody Hortulus w Dobrzycy to piękne miejsce, do którego chętnie wrócę przy najbliższym pobycie w Sarbinowie.

Dodaj komentarz