Fascynujący Wietnam – fascynujące miejsca, które warto zobaczyć

Wyprawa do Wietnamu, nazywanego perłą Indochin, to spotkanie z wielokulturowością i oryginalną kuchnią, a ponadto niesamowita przyroda. To największy i najlepiej rozwinięty turystycznie i gospodarczo kraj w tej części świata. Jakie miejsca należy koniecznie odwiedzić, będąc w Wietnamie?

Północ Wietnamu

Hanoi jest stolicą państwa. Część ulic zamknięta jest dla ruchu motorowego, warto więc wybrać się na spacer. Na uwagę zasługują: Mauzoleum Ho Chi Minh, Świątynia Literatury, Wietnamskie Muzeum Kobiet czy TeatrWater Puppet Teather. Koniecznie należy posmakować lokalnej kuchni opartej na owocach morza, warzywach i przyprawach. Wycieczki do Hanoi doceniane są przez turystów kulinarnych przede wszystkim ze względu na wyjątkowe smaki. Kolejną pozycją obowiązkową jest Sapa, czyli niewielkie, górskie miasteczko, które przez turystów z Polski porównywane jest do Krupówek. Oferuje wspaniałe widoki z tarasami ryżowymi. Żyje tu kilka różnych mniejszości etnicznych, noszących tradycyjne, plemienne stroje. Miasteczko cieszy się ogromną popularnością wśród turystów – do tego stopnia, że trudno znaleźć w nim nocleg. Ha Long Bay i Cat Basą również są wizytówkami Wietnamu, zaś Zatoka Opadających Smoków z prawie dwoma tysiącami wysp i wysepek zadziwia urodą. Rafa koralowa, lasy mangrowcowi i niezamieszkałe wysepki tworzą malowniczy krajobraz.

Środkowy Wietnam

W tej części kraju warto odwiedzić Hue. Od XVI do XX wieku miasteczko pełniło rolę stolicy. Położone nad Perfumową rzeką słynie z Cesarskiej Cytadeli i kompleksu budynków z pałacem cesarskim oraz zakazanym miastem. Tuż pod miastem znajdują się grobowce cesarzy, będące przykładem architektury buddyjskiej. Kolejnym miejscem jest NHA TRANG, czyli popularny resort plażowy z dużą ilością hoteli, barów i restauracji. Piaszczysta plaża i miejsca do nurkowania nieodmiennie zachęcają turystów z całego świata.

Południe Wietnamu

Delta Mekong to największa atrakcja południa, określana mianem Spichlerza Wietnamu. Środek rzeki stanowi wielki plac targowy. Sprzedaż odbywa się wprost z łodzi. Brak tu transportu drogowego, a życie związane jest ściśle z wodą. Pływające targi zadziwią każdego turystę. Przypominają ruchliwą ulicę, zastawioną skuterami wodnymi, łodziami transportowymi i wąskimi czółnami. Brunatna woda z labiryntem odnóg i kanałów, palmy porastające brzegi rzeki i miejscowa ludność w stożkowatych kapeluszach, żyjąca tu i pracująca na pływających łodziach jest warta zobaczenia. Obserwacja codziennego życia mieszkańców u końca biegu rzeki zapewni niezapomniane wrażenia. Najłatwiej tam dotrzeć ze zorganizowaną wycieczką, jaką znajdziemy np. na stronie memories.pl. Osoby lubiące odpoczynek wśród pięknych krajobrazów zachwyci wyspa leżąca niedaleko Kambodży Phu Quoc. Oferuje ona piękne plaże i luksusowe kurorty wypoczynkowe z doskonałą kuchnią wietnamską. Wypoczynek urozmaicić może nurkowanie i spacery po wyspie. To idealny sposób na kameralny relaks. Tay Ninh to siedziba wietnamskiej religii – Caodaizmu z monumentalną świątynią Holy See. Z jej wewnętrznego tarasu turyści mogą obserwować oryginalne ceremonie odbywające się w południe.

W Wietnamie jest wiele miejsc dostarczających niezapomnianych wrażeń. Jeżeli jednak szukasz miejsca na wypoczynek z ukochaną, odpowiedni będzie romantyczny pobyt w willi na wodzie na Malediwach - sprawdź atrakcje i zobacz, jaki to koszt.

Dodano: 2019-03-25 10:17:00

Komentarze (1)
Anonim
4.04.2019 08:47

Nigdy nie byłam w Wietnamie, ale dzięki temu wpisowi czułam się jakbym przeniosła się w każde z opisywanych miejsc. Definitywnie chciałabym się tam wybrać!

Dodaj komentarz