Do wyboru, do koloru - krótko o odnowie biologicznej w górach i uzdrowisku w Kudowie-Zdroju

Ziemia Kłodzka to istny raj dla turystów, którzy chcieliby porządnie wypocząć, zregenerować siły. Bliskość gór, piękna przyroda, a przede wszystkim: sporo uroczych kurortów turystycznych o rozmaitych walorach. W powyższym kontekście szczególnym zainteresowaniem powinny cieszyć się uzdrowiska, a zwłaszcza propozycje z kategorii odnowy biologicznej. Wśród miejscowości, które pozwalają zadbać o zdrowie i wyjątkowo dobre samopoczucie, Kudowa-Zdrój z pewnością zajmuje czołowe miejsce.

Nie tylko w rzeczonym regionie województwa dolnośląskiego, ale też w całej Polsce. Wprawdzie dość powszechnie przyjęło się uważać, iż do miejscowości uzdrowiskowych przyjeżdża się tylko z konkretnymi dolegliwościami, ale oferta takiego kurortu w górach będzie dobra nie tylko dla osób chorych czy starszych. Odnowa biologiczna w Kudowie-Zdroju już jakiś czas temu wyszła daleko poza lecznicze kąpiele, konsumpcję wód mineralnych i inne sposoby wykorzystania miejscowych źródeł. Właściwie wszystko tłumaczy pojęcie SPA & Wellness, które w całej branży turystycznej zajmuje coraz istotniejszą pozycję. Wiele osób uważa je za synonim relaksu na najwyższym poziomie - i jest to całkiem uzasadniony sposób myślenia.

A to za sprawą kompleksowości usług z kategorii SPA i nadzwyczajnej wręcz efektywności takich zabiegów. Jakby jeszcze było tego mało, z odnową biologiczną tego rodzaju wiąże się również spora dawka czystej przyjemności. Te wszystkie masaże, olejki, okłady, sauny, zapachy, dźwięki, jacuzzi… no, rozkosz jak się patrzy. Skoro zaś wszystkie te procedury przynoszą też miłe odprężenie i długofalowe korzyści zdrowotne, prędzej czy później musiały pojawić się w ofercie turystycznej Kudowy-Zdroju. Dla klasycznych propozycji uzdrowiska w górach SPA & Wellness to znakomity dodatek, zaś dla całego kurortu duża szansa na przyciągnięcie nowej klienteli. Tej z mocniej wypchanymi portfelami - profesjonalną odnowę biologiczną oferują swoim gościom w pierwszej kolejności luksusowe, prestiżowe obiekty noclegowe.

Niekwestionowany prym w tej dziedzinie wiodą wielogwiazdkowe hotele oraz duże pensjonaty. Dostęp do zabiegów SPA najczęściej rozwiązuje się na dwa sposoby: poprzez wliczenie w cenę specjalnego pakietu pobytowego (z możliwością modyfikacji programu turnusu przez gości) oraz znaczne zniżki dla klientów danego obiektu noclegowego w górach. Stosunkowo rzadko strefa odnowy biologicznej jest całkowicie zamknięta dla gości z zewnątrz. Dlatego przebywając w Kudowie można pomyśleć nad takim wariantem, żeby w jednym miejscu zarezerwować sobie w miarę tanie noclegi, a w drugim umówić sobie termin na kilka wybranych zabiegów. Za procedury relaksacyjno-rehabilitacyjne przyjdzie zapłacić więcej, lecz summa summarum cały turnus powinien kosztować odczuwalnie mniej. Niezbyt to komfortowe i glamour, ale “tak krawiec kraje jak mu materii staje”.

Odnowa biologiczna w górach to bardzo dobra propozycja wypoczynkowa również ze względu na korzystne dla organizmu właściwości lokalnego mikroklimatu. Nie ma zaś lepszego sposobu na zadbanie o siebie i podładowanie akumulatorów, jak aktywność fizyczna. W tej dziedzinie Kudowa pozwala m.in. na długie wędrówki po górskich szlakach, jazdę na rowerze po ciekawych trasach, konne wycieczki w malowniczy teren, biegi narciarskie, szusowanie po pobliskich stokach… interesujących opcji jest całe mnóstwo.

Dodano: 2017-10-20 11:02:00

Komentarze (2)
Anonim
20.10.2017 12:59

Ciekawe ilu mniej pacjentów miałyby szpitale i o ile skróciłyby się kolejki do lekarzy, gdyby odnowa biologiczna nie była luksusem, tylko powszechnie dostępną usługą. Niekoniecznie od razu dofinansowywaną z NFZ-u (czy jak się teraz ma nazywać kasa państwowej służby zdrowia). W tym stuleciu pewnie się tego nie dowiemy, na pewno nie w Polsce. Także nie sądzę, żeby SPA w Kudowie-Zdroju miały przeżywać jakieś oblężenia spragnionych porządnego relaksu.

Anonim
3.06.2019 08:43

Kiedy mogę to korzystam z wszelakich zabiegów odnowy biologicznej. Jestem osobą w kwiecie wieku, ale czasem zdarza się, że moje ciało potrzebuję SPA&Wellness. W tym roku padło na Kudowę-Zdrój i ich ofertę odnowy. Mam nadzieję, że się nie zawiodę bo słyszałam naprawdę dobre opinie na ich temat :)

Dodaj komentarz