Dlaczego warto wybrać się do Polańczyka i gdzie najlepiej nocować?

  • Noclegi
  • Blog
  • Dlaczego warto wybrać się do Polańczyka i gdzie najlepiej nocować?

Leżący nad zachodnim brzegiem Jeziora Solińskiego Polańczyk to wyjątkowo malownicza miejscowość wypoczynkowa. Występują tutaj wody mające doskonały wpływ na zdrowie, dzięki temu wieś posiada status uzdrowiska nieprzerwanie od 1999 roku. Polańczyk został lokowany na prawie wołoskim pod koniec wieku XVI, jednak bardzo mocno zmienił swoje oblicze po wybudowaniu Zalewu Solińskiego i zapory, stając się miejscowością typowo turystyczno- uzdrowiskową. Polańczyk łączy w sobie dwie cechy tak chętnie wybierane przez turystów – oferuje wypoczynek nad jeziorem, a jednocześnie w pobliżu gór, nie należy zapominać również o jego szerokiej i różnorodnej bazie zabiegowej.

Jednym z powodów, dla którego wczasowicze lubią tu przyjeżdżać jest fakt, że jezioro jest znacznie mniej oblegane niż słynne mazurskie akweny wodne, jest to również idealne miejsce dla żeglarzy. W Zalewie Solińskim występuje bardzo duża różnorodność gatunków ryb – leszcze, szczupaki, okonie, karpie, sandacze, klenie, płocie, sumy – to wymarzone miejsce dla wędkarzy. Na jeziorze panuje zakaz używania sprzętów motorowych, dlatego jest tu cicho i spokojnie. Powierzchnia zbiornika liczy 22 km2, a długość linii brzegowej to ok. 166 km, co zapewnia większy komfort i możliwość znalezienia prywatnych i odosobnionych zakątków. Walory uzdrowiskowe i rozległa baza zabiegowa to kolejny powód, dla którego warto tutaj przyjechać na urlop. W Polańczyku nie tylko panuje leczniczy mikroklimat, ale również występują wody mineralne: wodorowęglanowo-sodowe, jodkowe, bromkowe, chlorkowo-wodorowęglanowe-sodowe, borowe, fluorkowe, bromowe – wykorzystywane w kąpielach leczniczych oraz kuracji pitnej. Do tej malowniczej miejscowości przyjeżdżają osoby cierpiące na choroby reumatyczne, endokrynologiczne, ortopedyczno-urazowe, kardiologiczne oraz borykające się z nadciśnieniem, chorobami górnych i dolnych dróg oddechowych czy cukrzycą. Wieś zlokalizowana jest na terenie pasma gór Sanocko-Turczańskich a w bliskim sąsiedztwie Bieszczadów, co stanowi następną zaletę Polańczyka – niedaleką odległość względem atrakcyjnych górskich szlaków np. na połoninę Wetlińską. Można również wybrać krótsze trasy – jest kilka szlaków wokół jeziora, ciekawą propozycją jest wycieczka nad zaporę w Solinie.

Oferta noclegowa w Polańczyku (https://meteor-turystyka.pl/noclegi,polanczyk,0.html) w większości składa się w domów i domków letniskowych dających gościom wygodę i prywatność w trakcie pobytu. Największą popularnością cieszą się domki letniskowe zlokalizowane blisko Jeziora Solińskiego, czyli największej atrakcji miejscowości. Domki są idealną opcją dla rodzin oraz grup znajomych, zapewniają pełną swobodę i niezależność. Na drugim miejscu wśród najpopularniejszych opcji noclegowych są pokoje gościnne oraz prywatne kwatery – to doskonała propozycja dla par i singli. Obiekty te, poza wygodnym noclegiem, zwykle mają w swoich ofertach także możliwość korzystania w wyposażonej kuchni lub wyżywienia. Często dostępne są także place zabaw dla dzieci, bezprzewodowy internet oraz możliwość grillowania i urządzenia ogniska. Goście mają więc możliwość wypoczynku i dodatkowych atrakcji także na terenie obiektu. W bazie noclegowej Polańczyka dostępne są również apartamenty, agroturystyki oraz wille, na kuracjuszy czeka bogata oferta sanatoryjna. Polańczyk to wyjątkowo urokliwe miejsce na odpoczynek dające turystom różnorodne możliwości aktywności fizycznych.

Dodano: 2019-06-03 16:25:00

Komentarze (0)
Dodaj komentarz