Dlaczego warto wybrać się do Chłapowa na wczasy? 14 mocnych argumentów

Raz mała wieś letniskowa, a raz jedna z dzielnic Władysławowa - Chłapowo całkiem często zmieniało swój status formalno-prawny, ale dla wybierających się nad morze turystów to kwestia bez większego znaczenia. Znacznie ważniejsze jest to, iż tytułowa miejscowość i jej najbliższe okolice dysponują praktycznie nieograniczonym potencjałem wypoczynkowym.

Weekend we dwoje w Chłapowie - piękna, pełna walorów przyrodniczych (np. rezerwat Dolina Chłapowska) i urokliwych zakątków miejscówka to pierwszy krok do udanego weekendu we dwoje. O odpowiednio romantyczne tło nie trzeba się zatem martwić. Tak samo jak o stosowne do okazji atrakcje - o miłosne niespodzianki dla zakochanych, którzy spędzają weekend we dwoje w Chłapowie, postarają się choćby obiekty noclegowe oferujące takowy pakiet. A i w pobliżu zawsze znajdzie się coś ciekawego, np. loty paralotnią.

Odnowa biologiczna w Chłapowie - całkiem niezła, sprawdzona już przez spore grono wczasowiczów opcja na ponadprzeciętny odpoczynek. Kto ma ochotą właśnie na coś takiego, niech w Chłapowie poszuka obiektów z rozwiniętym zapleczem pod SPA & Wellness. Niektórym zabiegi odnowy biologicznej mogą kojarzyć się z sanatoriami, ale to nie do końca to samo. W maksymalnym uproszczeniu: relaks zapobiega i daje konkretną rozkosz, a rehabilitacja to działanie stricte lecznicze.

Sylwester w Chłapowie - Nowy Rok powitany w mocno nietypowych, za to bardzo miłych okolicznościach. Impreza sylwestrowa nad morzem w tak urokliwej miejscowości jak Chłapowo będzie ciekawą odmianą od kolejnej domówki. Poza tym turnus na sylwestra zawiera w sobie nie tylko noworoczną zabawę, ale też parę dni jakże przydatnego na nowy start odpoczynku - w komfortowych warunkach, a do tego nad morzem.

Boże Narodzenie w Chłapowie - święta Bożego Narodzenia powinny się charakteryzować miłą i rodzinną atmosferą, a najczęściej wiążą się z gorączkową bieganiną aż do wigilijnego wieczora. Zupełnie niepotrzebnie, porównując ze świątecznym wyjazdem nad morze do Chłapowa. Wszystkie obowiązki na Boże Narodzenie z głowy, klimatyczna miejscowość, całość gotowa na miejscu, iście bajkowe krajobrazy przy białych świętach: nic, tylko brać i relaksować się bez najmniejszego stresu.

Andrzejki w Chłapowie - wróżby, tańce i inne harce okołomuzyczne, a to wszystko w pięknej scenerii Pomorza i z czasem na odprężenie się nad morzem. Wyjazd na Andrzejki do Chłapowa ma zatem całkiem szerokie spektrum potencjalnych atrakcji. O wiele większe niż typowa impreza andrzejkowa w domowych pieleszach. A tak w ogóle, jakiż szacunek wśród znajomych hipsterów: “Gdzie byłeś na andrzejki? W Chłapowie.” - także warto się spieszyć, zanim stanie się to modne.

Boże Ciało w Chłapowie - na przedsionku lata Chłapowo jest już praktycznie gotowe na szaleństwo wakacyjnego sezonu turystycznego. Wystarczy wybrać się tam na Boże Ciało, to w końcu idealny pretekst do zorganizowania sobie długiego weekendu. Piękne plaże - choć kąpieliska mogą być jeszcze zamknięte - równie urokliwe rezerwaty w okolicy, a do tego moc atrakcji turystycznych. Wprawdzie nie tyle w samym Chłapowie co sąsiednim Władysławowie, ale odległość jest tu porównywalna z trasami procesji na Boże Ciało w co poniektórych parafiach.

Weekend majowy w Chłapowie - krótki wypad na majówkę do Chłapowa zapowiada się wcale interesująco pod względem turystycznym. Raz że to nad morzem, co pozwala złapać trochę słońca i pooddychać morskim powietrzem na plażu. Dwa że weekend majowy w praktyce stanowi faktyczny początek sezonu w nadmorskich kurortach. A co to oznacza dla wczasowiczów w Chłapowie. Ano to, że takie atrakcje jak Ocean Park czy Lunapark Sowińskiego powinny już pracować na całego.

Wielkanoc w Chłapowie - gdyby ktoś chciał się zaszyć na parę dni z dala od świątecznego zamieszania, a przy okazji spędzić Święta Wielkanocne jak należy, to właśnie znalazł doskonałe rozwiązanie. Chłapowo to małe miasteczko (w zasadzie wieś) letniskowe nad morzem, a więc wczesną wiosną jeszcze nie przeżywa oblężenia turystów. Poza tym Wielkanoc tutaj to klasyczny przyjazd na gotowe. Płatny, więc wszystko odbywa się uczciwie i bez uzasadnionych pretensji tych, którzy się narobili przy przygotowaniu świąt w Chłapowie.

Walentynki w Chłapowie - propozycja kierowana przede wszystkim do tych zakochanych, którzy lubią odludne i zaciszne miejsca. Nie ma co ukrywać, że Chłapowo na walentynki nie cieszy się póki co wielkim wzięciem - zatem o romantyczny zakątek albo plażę tylko dla Was (bursztyny po zimowych sztormach!) nie jest jakoś szczególnie trudno. Do tego pakiety walentynkowe niektórych obiektów zawierają specjalne, czasami wręcz ekscytujące dodatki dla par.

Ferie zimowe w Chłapowie - jeśli białe szaleństwo na narciarskich stokach leżałoby na jednym biegunie, taki wypad znajdowałby się dokładnie po przeciwległej stronie. Połączenie ferii zimowych z Chłapowem to mocno abstrakcyjny pomysł, który jednak można obronić paroma racjonalnymi argumentami. Po pierwsze: unikalność lokalnych krajobrazów, objętych przecież ochroną. Po drugie: walory zdrowotne spacerów po plaży w Chłapowie. Po trzecie: ze względu na częstsze sztormy, w zimowe ferie znacząco rośnie szansa znalezienia największego skarbu Bałtyku: bursztynu.

Dzień Kobiet w Chłapowie - w jakiś sposób kusząca alternatywa dla pań (i uwielbiających je panów),żeby nie skończyło znowu na kwiatkach, kinie i czekoladkach. Wyjazd nad morze, nawet do mało znanego Chłapowa, nie tylko kojarzy się o wiele lepiej, ale też daje znacznie więcej możliwości na Dzień Kobiet. Zwłaszcza w tych przypadkach, kiedy oferta specjalna uwzględnia atrakcje dodatkowe, przygotowane specjalnie na tę okazję. Poza tym w Chłapowie można się zrelaksować na wiele sposobów, a i przeżycia bardziej emocjonujące są na wyciągnięcie ręki (paralotnie!).

Wakacje w Chłapowie - nie wymagają specjalnej reklamy, w końcu okres wakacji to najbardziej intensywny czas nad Bałtykiem na całym wybrzeżu. Dlaczego jednak warto wybrać Chłapowo? Choćby ze względu na unikalne warunki naturalne, wprost ubóstwiane przez miłośników fotografii przyrodniczej oraz paralotniarstwa. W wakacje najważniejsze rzecz jasna są plaże, a te letnisko posiada nad wyraz udane. Nie wolno przy tym zapominać o innych atrakcjach: typowych dla sezonu wakacyjnego w samym Chłapowie i zapewniających całe spektrum wrażeń placówek w najbliższych okolicach. Przebywając tu na wakacjach po prostu grzech nie skorzystać z Ocean Parku, oryginalnych muzeów wokół władysławowskiego Domu Rybaka (tj. ratusza),toru kartingowego, latarni morskiej na Rozewiu… można by tak jeszcze długo wymieniać.

Jesień w Chłapowie - koniec głównego sezonu to jeszcze nie koniec Chłapowa jako dobrego miejsca na wypoczynek. Jesienią powietrze jest wciąż równie zdrowe i orzeźwiające, najciekawsze atrakcje regionu zwykle dalej funkcjonują, a kolejki zdecydowanie się zmniejszają. Jakby tego było mało, to na jesień w Chłapowie można liczyć na obniżki cen noclegów, wejściówek i innych, najmocniej obciążających kieszeń turysty rzeczy.

Weekend listopadowy w Chłapowie - dobry pomysł, żeby wyrwać się na chwilę z miasta/pracy i odetchnąć świeżym powietrzem. Chłapowo w listopadzie zapewnia nie tylko jod, ale też świetną do spacerów plażę i warunki, które zainteresują amatorów latania na paralotni. Naturalnie najbardziej sprzyjającym terminem na długi weekend listopadowy są przypadające na ten miesiąc święta: Wszystkich Świętych oraz Święto Niepodległości.

Galeria
Dodano: 2017-06-30 15:59:00

Komentarze (2)
Anonim
1.08.2017 08:08

Miałem wielką ochotę przelecieć się na paralotni, ale w końcu mi przeszło. Tak okiem amatora i kompletnego laika, jakoś to wszystko w Chłapowie wyglądało zbyt chałupniczo, żebym miał do tego 125% zaufania oraz poczucia bezpieczeństwa - "chicken" :(. Ale to było ładnych parę lat temu, może powinienem pojechać w tamte rejony i spróbować przekonać się do lotu jeszcze raz?

Anonim
2.10.2017 13:41

Super miejsce nad morzem. Chłapowo jest dużo mniej oblegane przez wczasowiczów niż Władysławowo, które leży tuż obok. Można więc zatrzymać się i wypoczywać w Chłapowie, a zwiedzać i robić zakupy we Władysławowie.

Dodaj komentarz