Dlaczego warto spędzić wakacje nad jeziorem w Polsce? 5 najważniejszych powodów

Piękna pogoda i mnóstwo wolnego czasu - wakacje jak ta lala! Idealny czas, aby wziąć dłuższy urlop, spakować walizki i zrelaksować się nad jeziorem. Na Mazurach, ale też w mniej znanych i uczęszczanych częściach Polski. Wczasy w takiej formie to gwarancja udanego wypoczynku. Podajemy 5 powodów, dlaczego na wakacjach nad jeziorem relaks daje aż tyle przyjemności.

1. Pod namiot? Idealnie! - polskim normom prawnym dotyczącym biwakowania daleko jeszcze do swobody znanej z sąsiednich krajów nordyckich, to właśnie nad jeziorami stosunkowo najprościej o nocowanie na dziko. Kto jednak nie ma głowy do kruczków prawnych, niech lepiej poszuka taniego pola namiotowego. Jeśli akwen jest wykorzystywany turystycznie, w pobliżu z pewnością będzie kilka takich.

2. Świetne warunki do aktywnego wypoczynku - pierwsze skojarzenia z jeziorem to zapewne pływanie, wędkarstwo, żeglarstwo i pochodne sporty wodne. Tak naprawdę to dopiero początek wakacyjnych możliwości. Plaże idealnie nadają się do siatkówki, piłki nożnej czy badmintona. Bardzo często w pobliżu akwenów funkcjonują stadniny koni, nierzadko istnieje też możliwość terenowych przejażdżek quadami czy gry w paintballa. Poza tym szlaki rowerowe, pola golfowe i przebogata infrastruktura sportowa takich kurortów jak Giżycko czy Mrągowo.

3. Genialne krajobrazy - nic, tylko pstrykać zdjęcia całymi seriami. A potem chwalić się najbardziej udanymi ujęciami na wszelkich możliwych portalach społecznościowych. Są ku temu przynajmniej dwa czynniki - dzika przyroda oraz architektura w co bardziej znanych kurortach, np. Mikołajkach. Dla wyczulonych na piękno estetów wakacje nad jeziorem z pewnością będą doznaniem pełnym przyjemnych bodźców.

4. Bogactwo wakacyjnych imprez - w tej kwestii zdecydowanie przodują Mazury, jako najpopularniejsze pojezierze w kraju. W okresie wakacyjnym przewidzianych jest mnóstwo wydarzeń kulturalnych, sportowych, rozrywkowych… Od rozmaitych festiwali regionalnego folkloru i rodzinnych festynów z różnych okazji, przez cykliczne koncerty i festiwale muzyczne, aż po regaty i inne zawody sportowe. Bez wątpienia największe imprezy na Mazurach w trakcie wakacji to słynny Piknik Country w Mrągowie oraz motoryzacyjny Rajd Polski, który dzielnie utrzymuje się w kalendarzu Mistrzostw Świata WRC.

5. Nietypowe parki rozrywkowo-edukacyjne - ponownie za modelowy przykład posłużą Mazury. Region o fascynującej historii i nie mniej fascynującej przyrodzie. Dla miłośników militariów: Poligon - Park Atrakcji Wojskowych, Wilczy Szaniec i inne pozostałości hitlerowskich fortyfikacji. Dla pasjonatów wczesnego średniowiecza: kraina Galindów. Dla domorosłych ekologów: rozmaite safari, np. w placówkach przyrodniczych Polskiej Akademii Nauk. Zabawa dla całej rodziny? Pełna atrakcji z naprawdę różnych bajek Mazurolandia w miejscowości Gierłoż pod Kętrzynem. Każdy, ale to każdy znajdzie rozrywkę coś dla siebie.

Dodano: 2017-06-08 15:53:00

Komentarze (0)
Dodaj komentarz