Dlaczego warto spędzić rodzinne wakacje na Mazurach?

Wraz z nadejściem cieplejszych dni, pojawia się potrzeba zaplanowania urlopu w rodzinnym gronie. Wakacje z najbliższymi wymagają bowiem odpowiedniego przygotowania. W Polsce nie brakuje miejsc wartych odwiedzenia latem. Najbardziej obleganymi miejscowościami przez turystów są miasta nadmorskie. Zatłoczone ulice Kołobrzegu, Gdańska czy Mielna, z jednej strony kuszą wizją odpoczynku na plaży, z drugiej zaś mogą się wydawać mało atrakcyjne dla całej rodziny, poszukującej spokoju i relaksu. Świetną alternatywą dla obleganych miejscowości bałtyckich są Mazury. Region gwarantuje szereg atrakcji, które pozwolą cieszyć się słońcem i przebywaniem na świeżym powietrzu w plenerze. Na Mazurach każdy znajdzie coś dla siebie. Dlaczego warto przyjechać na Mazury z bliskimi i w którym rodzinnym hotelu się zatrzymać?

Dlaczego warto przyjechać na Mazury?

O tym, że na Mazurach nie można narzekać na nudę, nie trzeba przekonywać stałych turystów, odwiedzających region. Na Mazurach znajduje się jedno z największych skupisk jezior. Jest to zatem idealny wybór na wakacyjny wypoczynek dla rodzin, jak i par czy singli. Nad jeziorem można rozwijać lub dopiero nabywać umiejętności pływania, uczyć się nowych dziedzin sportowych związanych z tą dyscypliną lub po prostu spędzać miło czas na pikniku nad wodą. Mazurskie jeziora zajmują łącznie powierzchnię ok. 486 km2. Natomiast dla fanów wypraw rowerowych oraz biegaczy, gratką z pewnością będzie popularny Wschodni Szlak Rowerowy, czyli ok. 300 km malowniczych tras.

Mazurskie atrakcje dla najmłodszych gości

Planując wakacje dla bliskich, rodzice muszą być przygotowani na każdą okazję. 2-tygodniowy urlop nad jeziorem może z upływem kolejnych dni stać się nieco nużący dla młodszych, jak i starszych dzieci. Warto zatem wzbogacić plan wyjazdu dodatkowymi atrakcjami. Miejscem, które zaciekawi najmniejszych turystów jest chociażby Mazurolandia w miejscowości Parcz koło Kętrzyna. Park miniatur ma charakter edukacyjno-rozrywkowy. Można przejechać się kolejką, a także odwiedzić poligon. Niedaleko Giżycka natomiast w Żywkach, można odwiedzić minizoo z ciekawymi gatunkami zwierząt. Pod Mrągowem zaś czeka na rodziny kultowe westernowe miasteczko z kowbojskimi tradycjami. A gdy pogoda nie będzie sprzyjała spacerom i wypoczynkowi nad jeziorem, wolny czas można spędzić w aquaparku w Mikołajkach, Ostródzie, Lidzbarku Warmińskim lub Olsztynie. Wyjazd do tego miasta warto dodatkowo uatrakcyjnić wizytą w planetarium.

Jak znaleźć idealny hotel dla rodzin z dziećmi na Mazurach?

Rozrywka to tylko jeden z punktów listy rzeczy, o którą rodzic powinien zadbać przed wyjazdem wakacyjnym z rodziną. Ważną kwestię stanowi także zapewnienie bliskim odpowiednich warunków noclegowych. Poszukiwania warto rozpocząć z ukierunkowaniem na typowo rodzinny hotel, gdzie z pewnością niczego nie zabraknie najbliższym. Do takich miejsc należy m.in. ten hotel dla rodzin z dziećmi Mazury www.palacmortegi.pl, gwarantujący szereg udogodnień z atrakcjami dla dzieci oraz rodziców.

Pałac Mortęgi: odpowiedni Hotel dla dorosłych i najmłodszych gości

Pałac Mortęgi nie jest typowym obiektem noclegowym na mapie Mazur. Posiada wyjątkową historię, a zabytkowy kompleks budynków, zachwyca turystów już samą architekturą i położeniem. Na terenie Pałacu znajduje się bowiem 4-hektarowy park stworzony w stylu angielskim z wieloma ścieżkami spacerowymi, a nawet rezerwatem z danielami, który sprzyja spędzaniu wolnego czasu na świeżym powietrzu dzieci. Dodatkowo niemalże w zasięgu ręki, znajduje się zarybiony staw z leżakami i kocami piknikowymi, dzięki którym można w przyjemnych okolicznościach przyrody wypoczywać nad wodą, delektując się promieniami słońca.  

Rodzinne pakiety noclegowe

Goście obiektu nie narzekają na brak rozrywek na terenie Pałacu. Obsługa zadbała bowiem o to, aby był to hotel z atrakcjami dla dzieci Mazury, który spełnia oczekiwania turystów w każdym wieku. Stąd też mogą liczyć na szczególne udogodnienia. Dla dzieci przygotowana została sala zabaw - bawialnia, czyli cieszący się dużą popularnością Domek Magdalenki koordynowany przez doświadczonych animatorów. Na terenie Pałacu znajduje się również siłownia oraz spa, czyli strefa relaksu dla każdego rodzica. Warto także wspomnieć o regionalnej kuchni. Restauracja Szlachecka pod czujnym okiem utalentowanego szefa kuchni, serwuje gościom smaki, z którymi nie spotkają się w żadnym innym miejscu.

Wakacje na Mazurach w odróżnieniu od zatłoczonych ulic większości miejscowości nadmorskich, gwarantują wypoczynek w pełnym tego słowa znaczeniu. Odwiedzając region z rodziną, można być pewnym, że nikt nie będzie narzekał na nudę. Malownicze miejsca, które warto odwiedzić, inspirują bowiem zarówno dorosłych, jak i najmłodszych turystów z różnych stron kraju.

Dodano: 2023-03-22 13:01:00

Komentarze (0)
Dodaj komentarz