Dlaczego warto pojechać do Grzybowa, czyli dobrych okazji jak grzybów po deszczu

Typowo letniskowa wieś nad morzem, która prawdopodobnie stanie się kiedyś jedną z wypoczynkowych dzielnic Kołobrzegu. Niezależnie od formalno-administracyjnego statusu, Grzybowo przez cały czas będzie miało ogromną moc przyciągania turystów. Zarówno dzięki położeniu nad Morzem Bałtyckim, jak i innego rodzaju atrakcjom, których większość notabene znajduje się już na terenie wspomnianego miasta. A to stwarza sporo dobrych sposobności do dłuższego lub krótszego pobytu w Grzybowie.

Weekend we dwoje w Grzybowie - świetny kierunek dla wspólnych wypadów. Grzybowo to malowniczo położona i zaciszna miejscowość, co sprzyja budowaniu intymnego nastroju romantycznego weekendu tylko we dwoje. A jednocześnie “wielkomiejskie” atrakcje Kołobrzegu są praktycznie na wyciągnięcie ręki, więc z drugą połówką można też ostro poszaleć. Weekend we dwoje w Grzybowie ma też ciekawy atut w postaci bogatej w bursztyn Zatoki Grzybowskiej - a jak głosi ludowa mądrość, jeśli pierwszy podarunek jest ze skamieniałej żywicy, para niechybnie wyląduje przed ołtarzem.

Odnowa biologiczna w Grzybowie - to, do czego powołane zostały mniejsze i większe obiekty z kategorii SPA & Wellness. Być może odnowa biologiczna w ośrodkach wypoczynkowych z Grzybowa nie zawsze nadąża za najnowszymi trendami i technologiami w branży, co nie zmienia faktu że tutejsze zabiegi spełniają swoje zadania. Kilka masaży i innego rodzaju sztuczek regenerujących ciało, a radykalna poprawa samopoczucia następuje momentalnie. Odnowę biologiczną w Grzybowie bardzo ładnie uzupełniają leczniczo-zdrowotne właściwości nadmorskiego klimatu.

Sylwester w Grzybowie - noworoczna impreza nad morzem plus parę dni przyjemnego odpoczynku. Samo Grzybowo nie jest kurortem, w którym życie towarzyskie bije szczególnie intensywnym rytmem, ale fajną zabawę na sylwestra niewątpliwie da się zorganizować. Regularnie robią tak miejscowe obiekty noclegowe, zapraszające gości na sylwestrowe turnusy. Jeszcze tak na marginesie inny walor sylwestra w Grzybowie: podobno nic tak nie koi skacowanej głowy, jak rześkie nadmorskie powietrze w trakcie długiego spaceru po plaży.

Boże Narodzenie w Grzybowie - święta w kameralnej atmosferze, bez większości bożonarodzeniowych zadań ciążących na barkach. Grzybowo okazuje się być ciekawym kierunkiem na Boże Narodzenie przede wszystkim z uwagi na atmosferę kurortu, której nawet najbardziej familijne filmy świąteczne nie byłyby w stanie oddać. Poza tym relaks w takich okolicznościach przyrody znacznie lepiej wpłynie na nastrój niż długie, męczące przygotowania do domowej wigilii. Nie mówiąc już o tym, że w trakcie Bożego Narodzenia w Grzybowie można wybrać się na rodzinną przechadzkę po plaży albo na małe zwiedzanie Kołobrzegu - bez kolejek znanych z sezonu wakacyjnego.

Andrzejki w Grzybowie - kolejne połączenie okolicznościowej zabawy z paroma bezcennymi dniami niespiesznego relaksu nad morzem. Impreza na andrzejki to oczywiście główny punkt programu takiego przyjazdu do Grzybowa, choć niekoniecznie najważniejszy. Można w miarę spokojnie domniemywać, że odpoczynek przeważa na szali nad ludycznymi zachciankami. W Grzybowie na andrzejkach warto wybrać się na plażę - jesienno-zimowe sztormy w Zatoce Grzybowskiej wyrzucają na brzeg znaczne ilości pięknego i wartościowego bursztynu.

Boże Ciało w Grzybowie - trudno o lepszą sposobność do długiego weekendu i wypadu nad morze tuż przed szczytem sezonu letniego. Święto Bożego Ciała wypada w czwartek, zatem na miłym i przyjemnym odpoczynku w Grzybowie da się spędzić nawet 4 pełne dni. W tym czasie na przyjezdnych czeka całkiem spore grono zróżnicowanych atrakcji. Naturalnie Grzybowo to przede wszystkim fantastyczna plaża, ale na Boże Ciało warto też pomyśleć nad konnymi wycieczkami i małymi wypadami do co ciekawszych miejsc w okolicy, np. dobrzyckich Ogrodów Hortulus albo wojskowych muzeów w Kołobrzegu.

Weekend majowy w Grzybowie - początek maja to nie tylko długi weekend, ale i faktyczny początek sezonu turystycznego nad morzem. Akurat samo Grzybowo jest w stanie zaproponować na majówkę właściwie to samo, co w każdym innym okresie. Niczego sobie plaże (z wyższą niż krajowa średnia szansą znalezienia bursztynów) oraz całkiem niezłe zaplecze sportowe (orlik, ośrodki jazdy konnej). Poza tym w trakcie długiego weekendu majowego w Grzybowie organizowany jest kameralny, rodzinny festyn. Jak znalazł na majówkę nastawioną na niczym niezmącony relaks.

Wielkanoc w Grzybowie - święta, w które nie trzeba angażować własnych sił w odpowiednie ich przygotowanie. Owszem, za wielkanocny turnus w Grzybowie trzeba wyłożyć pewną sumę pieniędzy, ale mając na uwadze rekreacyjno-relaksacyjny potencjał takiej Wielkanocy będzie to opłacalna inwestycja. Wolny czas w okresie świątecznym to często abstrakcyjne pojęcie, a przyjeżdżając nad morze da się go dobrze spożytkować. Wielkanoc w Grzybowie po prostu nie może się obyć bez szukania bursztynów na plaży, warto też zajrzeć do Maszoperii - Muzeum 6D czy Parku Rozrywki Zieleniewo w klimatach Dzikiego Zachodu.

Walentynki w Grzybowie - lutowe święto zakochanych ma wprawdzie wybitnie komercyjny charakter, ale póki co większości par zupełnie to nie przeszkadza. Zwłaszcza, że walentynki stanowią idealny pretekst do spędzenia większej ilości czasu razem, np. nad morzem. Taki okolicznościowy, walentynkowy wypad do Grzybowa niesie ze sobą fajne możliwości wspólnych szaleństw i wypoczynku. Od romantycznych spacerów brzegiem morza, przez doskonałą zabawę w Kołobrzegu, aż do iście nieziemskiego relaksu w SPA. Na walentynkach w Grzybowie pary czeka wiele dobrego.

Ferie zimowe w Grzybowie - dla jednych oferta zupełnie bez sensu, dla drugich godna uwagi turystyczna ciekawostka. Grzybowo w czasie ferii zimowych nie zapewnia może szczególnie rozbudowanego zestawu potencjalnych atrakcji, lecz kilka interesujących rzeczy zawsze się znajdzie. Chociażby podziwianie potęgi zimowych sztormów, śnieżnych pejzaży na wybrzeżu, konne wycieczki po malowniczej okolicy czy bursztynowe zbieractwo na plaży. A jako że tuż obok jest Kołobrzeg z niezłym aquaparkiem, klimatyczną kręgielnią i intrygującymi muzeami, ferie zimowe w Grzybowie zapowiadają się lepiej niż można by początkowo przypuszczać.

Dzień Kobiet w Grzybowie - okolicznościowa oferta specjalna, rzecz jasna skierowana do przedstawicielek płci pięknej. Tym, czym Grzybowo próbuje kusić turystki na Dzień Kobiet, w pierwszej kolejności są nadmorskie położenie kurortu oraz interesujące zaplecze rekreacyjne. Za ten drugi aspekt wyjazdu odpowiadają przede wszystkim strefy/centra SPA & Wellness. Z okazji Dnia Kobiet niektóre obiekty z Grzybowa szykują też więcej niespodzianek, takich jak ćwiczenia nad morzem, występy artystów czy wartościowe prelekcje.

Wakacje w Grzybowie - propozycja, która w zasadzie nie wymaga szerszego przedstawienia. Całkowicie oczywistym i zrozumiałym jest fakt, że to w okresie letnich wakacji zachodniopomorskie Grzybowo cieszy się największym wzięciem wśród turystów. To plaże - obfitujące w bursztyn - są najpoważniejszym walorem kurortu, w sezonie letnim pogoda najbardziej sprzyja plażowaniu (nawet jeśli czasem trudno o niezajętą połać piasku). Poza tym wakacje w Grzybowie wiążą się ze sporą gromadką różnorakich atrakcji, od wielu form aktywnego wypoczynku po małe wycieczki do co ciekawszych miejsc w najbliższej okolicy. W wakacyjnych planach warto uwzględnić kołobrzeskie muzea i tamtejszy port pasażerski, iście magiczne Ogrody Hortulus w Dobrzycy czy Park Rozrywki Zieleniewo: miasteczko niczym żywcem wyjęte z hollywoodzkich westernów.

Jesień w Grzybowie - szczyt sezonu wakacyjnego minął, większość turystów wróciła już do domów… a niektórzy wolą przyjechać nad morze właśnie jesienią. Plaża w Grzybowie staje się zdecydowanie mniej zatłoczona, co przy przysłowiowej “złotej polskiej jesieni” pozwala odpoczywać w znacznie bardziej komfortowych warunkach. Nie wspominając już o tym, że sezon jesienny oznacza właściwie automatyczne obniżki cen noclegów i wszelkich biletów wstępu. A jako że w pobliskim Kołobrzegu jest co oglądać, zwiedzać i jest gdzie się pobawić, Grzybowo to bardzo atrakcyjna i kusząca opcja na jesień.

Weekend listopadowy w Grzybowie - Wszystkich Świętych oraz Święto Niepodległości, 1 oraz 11 listopada: dwa ustawowo wolne dni, dające solidny pretekst do przedłużenia sobie weekendu i pojechania nad morze. Grzybowo nawet w tym okresie długiego listopadowego weekendu sprawdza się solidnie w roli turystyczno-wypoczynkowej destynacji. Nadmorski klimat, świetne i kuszące dużą ilością bursztynu plaże, warte zwiedzenia przy tej okazji Muzeum Oręża Polskiego w Kołobrzegu… Jak widać weekend listopadowy w Grzybowie daje turystom szeroką paletę rozmaitych alternatyw.

Galeria
Dodano: 2017-07-19 12:31:00

Komentarze (3)
Anonim
11.08.2017 15:10

Z tym włączeniem Grzybowa do Kołobrzegu to bym się tak nie rozpędzał. A poza tym: prawie pełna zgoda. O wrażeniach z jazdy konnej po grzybowskich plażach się nie wypowiem, jak dotąd nie miałem okazji spróbować. Za to do opalania się, morskich kąpieli i innych wakacyjnych rozrywek nadają się znakomicie. PS W szczycie sezonu letniego może być problem z wbiciem się na orlika - to bodaj jedyne ogólnodostępne boiska w promieniu ładnych kilku kilometrów.

Anonim
5.10.2017 15:42

Typowa nadmorska osada, w Grzybowie ciężko znaleźć coś ciekawego. Plusem z pewnością jest to, że rzut beretem stąd znajduje się Kołobrzeg, który jest dużo ciekawszym miejscem na wczasy.

Anonim
4.06.2023 16:38

Grzybowo to tylko morze i plaża i astronomiczne ceny we wszystkich lokalach jadłodajniach ryby osiągają kosmiczne ceny to cała atrakcja Grzybowa i drogie kwatery

Dodaj komentarz