Dlaczego warto odwiedzić Kraków?

Podróże stały się ważną częścią życia wielu osób. Zwiedzanie i poznawanie miejsc pozwala nabrać nowych doświadczeń i przeżyć niezapomniane przygody. Ogromnym ułatwieniem dla podróżników jest obecnie łatwość przemieszczania się z miejsca na miejsce. Poza tym, zwiedzanie pozwala poszerzać horyzonty i spotykać nowych ludzi. Wiele osób decyduje się na wyjazdy za graniczne i odwiedzanie miejsc na innych kontynentach. Warto jednak pamiętać o lokalnych miastach, które są niebywale atrakcyjne dla turystów. Przykładem takiego miejsca jest oczywiście Kraków, w którym znajduje się wiele budowli i miejsc o wartości historycznej.

Łatwy dojazd

Dojazd do Krakowa nie jest skomplikowany. Podróżni mają do wyboru pociągi, autobusy i samolot. Z największych miast w Polsce niemal codziennie odbywają się loty do Balic, a PKP Intercity oferuje bilety w bardzo atrakcyjnych cenach. Warto wspomnieć, że Kraków jest również świetnym miastem barterowym, z którego można wyruszyć w dalszą podróż.

Noclegi

Kraków jest bardzo malowniczym miastem, dlatego warto wybrać nocleg w centrum z widokiem na Rynek. Przykładem idealnego hotelu jest grandascot.pl. Miejsce to znajduje się w samym sercu Krakowa, niedaleko Rynku i Wawelu. Jest to idealna lokalizacja dla osób, które chcą zaoszczędzić czas na dojazdach, lubią spacery i klimatyczne miejsca. Warto wspomnieć, że hotel proponuje pokoje o wysokim standardzie. Miłośnicy rowerów mogą liczyć na wy pożyczenie sprzętu hotelowego. Grand Ascot jako hotel butikowy spełnia najróżniejsze wymagania gości. Obsługa miejsca jest wykwalifikowana i niezwykle profesjonalna. Oczywiście wspomniany hotel w centrum Krakowa, to tylko jedna z możliwości za kwaterowania. W historycznych uliczkach miasta kryje się mnóstwo hoteli i pensjonatów, oferujących usługi na najwyższym poziomie. Wybierając za kwaterowanie, warto wziąć pod uwagę otoczenie. Poruszając się po najstarszych częściach miasta inaczej odbiera się wrażenia wizualne i wygląd Krakowa. Historyczne uliczki mają swój klimat i urok, dlatego wielu podróżnych wybierając hotel w Krakowie decyduje się na miejsca ulokowane w zabytkowej części.

Atrakcje Krakowa

Oczywiście Kraków jako dawna stolica Polski ma wiele zabytków i atrakcji, które trzeba zobaczyć. Jedną z historycznych budowli jest wzniesiony w XV wieku Barbakan. Początkowo był on otoczony fosą, a teraz ścieżkami rowerowymi. Oczywiście punktem „must see” jest ulica Floriańska, na którą wchodzi się przez Bramę Floriańską. Na deptaku znajduje się mnóstwo butików i markowych sklepów. Tą drogą dochodzi się do Rynku Głównego, gdzie znajdują się m.in. Kościół Mariacki z wieżą widokową, Sukiennice, Wieża Ratuszowa, Pomnik Adama Mickiewicza i podziemna trasa turystyczna. Kraków jest idealnym miastem dla wielbicieli spacerów. Zabytkowe uliczki m.in. Kanonicza, Grodzka są bardzo urokliwe i efektowne. Kolejnym punktem do zwiedzania jest Wzgórze Wawelskie – Wawel i Smok. Stamtąd można podziwiać panoramę Wisły i współczesną część Krakowa. Oczywiście, należy również udać się do dzielnicy żydowskiej – Kazimierza.

Dodano: 2019-10-28 09:15:00

Komentarze (0)
Dodaj komentarz