Dlaczego dziwnowski Park Miniatur i Kolejek to dobra opcja na rodzinny urlop w Sarbinowie

Niedorzeczność? Wręcz przeciwnie, pełna powaga. W końcu najchętniej odwiedzana rodzinna atrakcja wybrzeża to zbyt duża sprawa, aby zniechęcać się trudami podróży. Sarbinowo leży ok. 85 kilometrów (w linii prostej) od Parku Miniatur i Kolejek w Dziwnowie. Daleko, lecz czekające tam polecane atrakcje z nawiązką zrekompensują półtorej godziny z okładem jazdy w jedną stronę.

Trasa nie jest przesadnie skomplikowana: najpierw z Sarbinowa dojechać do drogi krajowej nr 11 w Będzinie i jechać do Kołobrzegu. Tam odbić w wojewódzką sto dwójkę, w kierunku Trzebiatowa i Międzyzdrojów. Tą drogą jechać aż do samego Dziwnowa, a w docelowej miejscowości skręcić za mostem zwodzonym (tym na wyspę Wolin) w drugą w lewo. Do parkingu przy parku zostanie jakieś 250-300 metrów ulicą Marynarki Wojennej.

I o co tyle zachodu? O najciekawszą atrakcję dla rodzin z dziećmi, jaką można znaleźć w pasie od Świnoujścia do przygranicznych Piasków w Krynicy Morskiej. Skąd taka popularność, wielka renoma jaką cieszy się - w sumie zasłużenie - Park Miniatur i Kolejek? Absolutnie genialne atrakcje dla dzieci, duży i ładnie urządzony teren, dobrze zaopatrzona kawiarenka i sklepik z pamiątkami, unikalne w skali całej Polski połączenie znakomitej rozrywki z nieprzeciętnymi walorami edukacyjnymi, niezłe atrakcje dla dorosłych… Szczegóły? Proszę bardzo!

Nieinwazyjną lekcję sztuki, historii, geografii i paru jeszcze dziedzin zapewniają dokładnie zrekonstruowane - w dziesięciokrotnym pomniejszeniu - latarnie morskie z Polski. Ciekawe opisy, jeszcze bardziej wciągające opowieści przewodników… Warto jeszcze dodać, że w ostatnim czasie do parku trafiło parę miniatur innych zabytków. Od przybytku głowa nie boli.

Drugą, być może jeszcze mocniejszą stroną Parku Miniatur i Kolejek są wszechobecne początki. Zaczęło się od potężnej, regularnie rozbudowywanej i wzbogacanej makiety z jeżdżącymi pociągami (we wszelkiej możliwej stylistyce),dworcami, rozjazdami, wiaduktami, mostami i innymi malowniczymi elementami małej architektury. Dzieciaki mają frajdę, a rodzice przypominają sobie o dziecięcej beztrosce i marzeniach. Gwoździem programu będzie jednak Kolejka Parkowa - mała, pasażerska ciuchcia - a raczej wierna replika zabytkowego parowozu Px 48 z wagonikami-siedziskami - wożąca gości po 300-metrowej trasie, a na dodatek emitująca dym i realistyczne dźwięki.

I jeszcze mała zachęta do zabrania na wyprawę gromadki znajomych: Park Miniatur i Kolejek w Dziwnowie dysponuje niebywale kuszącą ofertą atrakcji dla grup zorganizowanych: kolonii, zielonych szkół itd. itp. 3 zdecydowanie najciekawsze opcje to modelarstwo w praktyce, animowane gry i zabawy połączone z biesiadą przy ognisku oraz mocno niestandardowe występy artystyczne.

Galeria
Dodano: 2017-06-21 11:00:00

Komentarze (3)
Anonim
1.05.2021 09:51

Zdecydowanie polecam! Byłem z dzieciakami, nie żałuję. Maluchy były zachwycone i nie mogły oderwać oczu od kolejek:)

Anonim
18.06.2021 08:32

Widzę, że przy następnej wizycie w Sarbinowie muszę odwiedzić dziwnowski Park Miniatur i Kolejek. Myślę, że nie tylko moje dzieci będą się dobrze bawić, ale ja również.

Anonim
19.06.2021 21:58

Polecam to miejsce, chociaż jest kawałek drogi z Sarbinowa.

Dodaj komentarz