Czy idealny hotel w Gdańsku musi stać przy plaży?

Wakacje to czas wyjazdów, urlopów oraz odpoczynku. Na cel swoich wypraw Polacy wybierają przeróżne strony, nie tylko Polski, ale i świata. Wielu z nas odwiedza Trójmiasto, a w szczególności Gdańsk, w którym się zatrzymujemy i w którym to rezerwujemy pokoje hotelowe. No właśnie. Jaka powinna być lokalizacja idealnego hotelu w Gdańsku? Zaraz przy plaży czy może w głębi Starego Miasta?

Kiedy układamy plan naszych wakacji, główną rolę odgrywa zazwyczaj miejsce noclegowe, w którym spędzimy urlop. W kontekście Gdańska będzie to zapewne hotel. Miasto bowiem słynie z dobrych hoteli, utrzymanych na wysokim standardzie, przy jednoczesnym zachowaniu rozsądnych cen. Co jednak, kiedy nie możemy zdecydować się na lokalizację owego obiektu? Jak wybrać spomiędzy tylu opcji oraz miejsc, w których się one znajdują?

1. Dlaczego nie przy plaży?

W Gdańsku odnajdziemy sporo hoteli umiejscowionych zaraz przy plażach. Jednych kuszą takie obiekty, innych odstraszają. Jaka jest prawda?
Decydując się na hotel przy plaży automatycznie zamykamy sobie inne - równie atrakcyjne aktywności, jakie na co dzień możemy wykonywać w Gdańsku. Warto pamiętać, że tereny położone ściśle nad morzem nie są tak dobrze skomunikowane transportem publicznym, jak inne - położone bliżej centrum, ale nadal atrakcyjne lokalizacyjnie hotele. Chcąc więc wyjść o północy na spacer po klimatycznym Stary Mieście - musielibyśmy dojechać taksówką i wracać w podobny sposób.
Warto również pamiętać, że pokoje hotelowe nad samym morzem - często z widokiem na Bałtyk - nie należą do opcji najkorzystniejszych pod względem finansowym. Za pokój w takiej lokalizacji na pewno zapłacimy więcej niż za hotel w centrum.

2. Gdzie więc szukać hotelu w Gdańsku?

Dla nikogo chyba nie będzie niespodzianką, jeśli powiemy, że najlepiej byłoby zdecydować się na hotel w centrum Gdańska. Nie dość, że na Starym Mieście znajdują się same wysokiej jakości obiekty - często posiadające własne strefy SPA czy też restauracje - to jeszcze utrzymane są w korzystnych cenowo pakietach.
Z drugiej strony warto również spojrzeć na ilość atrakcji, jakie stoją przed nami otworem. Z centrum Gdańska w znacznie łatwiejszy sposób dostaniemy się w każde miejsce na terenie Trójmiasta niż z hotelu położonego przy plaży. Mają na to wpływ liczne linie tramwajowe oraz autobusowe spotykające się przy Dworcu Głównym oraz słynna SKM-ka, której na próżno szukać przy morzu.

Szukasz atrakcyjnego hotelu w Gdańsku? Sprawdź ofertę Hotelu Hanza - https://hotelhanza.pl/.

Dodano: 2018-08-10 13:29:00

Komentarze (2)
Anonim
10.08.2018 13:50

W tym sezonie hotele przy plaży w Gdańsku rzeczywiście mogły być nienajlepszym wyborem. Tyle że to nie ma nic wspólnego z cenami czy komunikacją miejską - wszystko przez masowy zakwit sinic (i jeszcze wcześniej jakąś wielką awarię w wodociągach czy innej oczyszczalni ścieków),przez które kąpiel w morzu - było nie było główna atrakcja na wakacjach - stała się niemal niemożliwa.

Anonim
11.04.2019 10:20

Rezerwowałam pokoje i przy morzy i na Starym Mieście. Według mnie oba wybory były dobre, w zależności od tego czego oczekuje się od urlopu i tego jak chcemy go spędzić.

Dodaj komentarz